Jump to content
197272

Yoga Yapanlar Dikkat Çok Önemli Hayati Bir Konu Lütfen Bakin.

Recommended Posts

Guest beyazhuri35

arkadaşlar bakınayrım yapmayın buda bir başk şeil tanrıya yönelme şeklidir bizler nasıl zikir yarken kendimizden geciyor ve ruhen rahatlıyorsak buda böylerahatlama şeklidir herkesin ibadet şekli faRKLIDIR SİZE YOGA İSLAMDA YOK DEGİL SADEC İSDEGİŞİKLİGİ BİZDE ZİKİR ONLARA YOGA FARKİYAT BİZ DİREK LLAHAHMIZA YÖNELİYORUZ ONLARSA KUTSASAYIKLRI BİRŞEYLERİ ÖNLEİNEKOYARAK MOTİVASYON UGRUORALR SONUÇTA TEKTANRI VARDI

Guest son hanımağa

197272allah razı olsun yazdıkların için bilmiyordum öğrendim yapacaktım yapmayacağım ağustosta yazmışsın ama ben buğün okudum slm sana tekrar teşekkürler

Arkadaşlar bazıları yazıları tam okumadan yorum yapıyor. Burada yapılan sadece bilgi paylaşımıdır. Kimseye bir şeyi zorla kabul ettiremezsiniz. KOnuyu sonuna kadar okuyanlar önemli ayrıntıları anlayacaktır. Herkese aydınlık günler diliyorum.

Guest evvabin

İslam'a uygun değilse yanlıştır anlayışına bürünmüşsünüz. Bu doğru değil. Bu, tümüyle sizin önyargınız.

Meditasyon ve yoganın Budizm, Hinduizm gibi dinlerle birebir ilgisi yoktur. Ancak bu dinlerle karşılıklı olarak birbirlerini etkilemişlerdir.

Budizm; bir çok ekolünde klasik anlamda Tanrı inancını barındırmayan bir dindir. Hatta bu özelliği nedeniyle onun bir din değil yaşam felsefesi olduğunu söylerler.

Meditasyon ve yoganın amacı ibadet etmek değildir. Bunların amacı, marketing amaçlarla öne sürüldüğü gibi "istediklerine kavuşmak, mutlu olmak" vs. değildir.

Son derece derin bir yöntem olarak hayata, doğaya, diğer insanlara yönelip onları anlamamızı yardımcı olurlar.

"Dine aykırıymış vay köftehorlar" falan diye girip insanları hedef göstermeyin. Nefretinizi başka yerlerde boşaltın.

Dinine aykırıysa yapmazsın olur biter.

Guest ipekyolu

bende namazını kılan bir insanım ve az da olsa rahatlamak için meditasyon yapıyorum kötü enerjilerden kurtulmak için.bunda ne gibi bir kötülük olabilirki.ben şimdi dindenmi çıktım budistmi oldum.saçma sapan fikirler üretmiyelim arkadaşlar.meditasyonda ulaşılan son nokta tanrıyla birleşme noktasıdır bundan güzel bir şey olabilirmi allah birdir zaten onlar o şekilde ulaşıyor sen farklı ulaşırsın.kimse dinini değiştirmiyor elhamdülillah.

Guest mata321

ilk yazımın bu olmasını istemezdim ama yine fikrimi söylemeden geçemeyeceğim.

yogada bilindiği gibi 7 çakra kavramı vardır. bu 7 çakra açılınca güya insan temizlenir ve enerji akıntısında ki engeller kaldırılırmış olurmuş.

halbu ki 7 çakra olarak bilinen enerji kapıları aslında 2 taraflıdır. biri içten diğeri dıştan açılır. yoga gibi yöntemler dıştan açacağı gibi şeytana da davetiye çağırmak demektir.

halbu ki insanların 7 çakrası mühürlüyse bunun bir nedeni var. eğer 7 çakra bu gibi yöntemlerle açılırsa şeytanın bu çakralardan geçmesi demektir ki , bu da şeytana kapılarını resmen kendi elinle açmak demektir.

namaz ve kuran bir süre sonra insanı temizlerken aynı zamanda şeytana da kapılarını kapatır , böylelikle hem temizlenmiş olursunuz hem de şeytanın sizi ele geçirmesini de engellemiş olursunuz.

Guest MJ_FAN
ilk yazımın bu olmasını istemezdim ama yine fikrimi söylemeden geçemeyeceğim.

yogada bilindiği gibi 7 çakra kavramı vardır. bu 7 çakra açılınca güya insan temizlenir ve enerji akıntısında ki engeller kaldırılırmış olurmuş.

halbu ki 7 çakra olarak bilinen enerji kapıları aslında 2 taraflıdır. biri içten diğeri dıştan açılır. yoga gibi yöntemler dıştan açacağı gibi şeytana da davetiye çağırmak demektir.

halbu ki insanların 7 çakrası mühürlüyse bunun bir nedeni var. eğer 7 çakra bu gibi yöntemlerle açılırsa şeytanın bu çakralardan geçmesi demektir ki , bu da şeytana kapılarını resmen kendi elinle açmak demektir.

namaz ve kuran bir süre sonra insanı temizlerken aynı zamanda şeytana da kapılarını kapatır , böylelikle hem temizlenmiş olursunuz hem de şeytanın sizi ele geçirmesini de engellemiş olursunuz.

Merhaba..

Öncelikle 7 çakra mühürlü değil.. Eğer bir tanesi bile mühürlü olsaydı şu anda bunu yazamazdınız çünkü ölmüş olurdunuz.. Çakralarda sadece enerjinin düzgün akmaması gibi bir olay söz konusudur ki bu sistemler de akışı düzeltmeye yararlar.. Yani bu mantıkla hareket edersek enerjinin akışını düzeltmek şeytanı mı çağırmak demek ? Siz hala şeytanın sadece dışarıda bulunan bir şahıs mı olduğuna inanıyorsunuz ? Kendinizin farkındamısınız ? " Kendini bilen RABBINI bilir " sözünden ne anlıyorsunuz ? İçinizde devamlı konuşan o sesin farkında mısınız ? İşte o ses "Şeytan" ın ta kendisi.. Şeytan farkedildiğini anlayınca hemen yok olur.. Peki sorarım şeytan gidince geriye ne kalır ? İşte meditasyon (özellikle vipassana ) bunu anlamamıza yardımcı oluyor.. Böylece her dinin amaçladığı " BİLİNÇ " durumunu kazanıyorsunuz.. Artık insanları yanlış yönlendirmekten lütfen vazgeçin.. Lütfen daha dikkatli OKUyun..

Guest sewinti
seni tebrik ediyorum çok güzel yazmışsın.sizlere bir başka açıdan ben yaklaşayım bu konuya isterseniz.saffat suresi 28 ayeti kerimeyi bir inceleyin.bu ayete göre yaşananları sizlere kısada olsa açıklamak istiyorum.bir arkadaşım vardı medyumluk düzeyinde.kendine musallat olan ve beynini ele geçiren çift cinsiyetli satanist bir cinin elinde esirdi.ve o çift cinsiyetli satan kendine ya settar diye çağrılmasını istiyordu.bu onun kesin emriyudi ve o şekilde çağrılırsa geliyordu.aksi takdirde o kişiye eziyet ediyordu.dikkat edin ya settar.ne anlama geldiğini umarım biliyorsunuz.ey Allahım anlamı taşıyordu.sahte şehlerden bir tanesi insanları kendine tabi etmişlerdi.bir gün sordum.sizler bu sahte şeyhler vasıtasıyla insanları namaza yönlendiriyorsunuz,içkiden,zinadan kurtarıyorsunuz bu iyi bir şey dediğimde.o insanlar ne olmuş kılmışlarsa.görünürde o şeyhe tabiler,perdenin arkasında ise bize tabiler ve bize ibadet ediyorlar dediler.işte insanların taptıkları perde arkası varlıklar(maun suresi.vay o namaz kılanların haline......... ve saffat suresi ayet 28.cehennemlik olanlar yine cehenneme giden ileri gelenlerine şöyle derler;sizler bize dünyada iken sureti haktan gözüküyordunuz iszler cennete gitmeniz gerekirken burda işiniz ne diye sorarlar...........)işte işin iç yüzü bu.şunuda unutmamalı ki.hindular ve budistlerin bir kısımları yoga ile astrali yapmaktalar,ama unutulmamalı ki onların astrali yapmaları cennete gitmeleri demmek asla değil.zulmeni bir şiekilde bedenden ruhu çıkarmak cehenneme gitmek demek buda unutulmamalı.(medyumların ve büyücülerin en büyük tuzaklarından biri.kadınlara düşkün olmaları,zinayı çok sevmeleri.buda tabiki cinlerden kaynaklanmakta.birlikte olan medyum değil cinlerin kendileri)belkide bu bilgileri ilk kez duyuyorsunuz.doğruluğunu yaşaın göreceksiniz.umarım sizleri aydınlatırım

Paylasim icin Allah cc razi olsun umarim Allah hic kimseyi dogru yoldan ayirmaz...:thumbsup:

--------------------

197272 senin paylasimin icinde Allah cc. razi olsun fazlasiyla aydinlatici bir yazi olmus..

--------------------

İslam'a uygun değilse yanlıştır anlayışına bürünmüşsünüz. Bu doğru değil. Bu, tümüyle sizin önyargınız.

Meditasyon ve yoganın Budizm, Hinduizm gibi dinlerle birebir ilgisi yoktur. Ancak bu dinlerle karşılıklı olarak birbirlerini etkilemişlerdir.

Budizm; bir çok ekolünde klasik anlamda Tanrı inancını barındırmayan bir dindir. Hatta bu özelliği nedeniyle onun bir din değil yaşam felsefesi olduğunu söylerler.

Meditasyon ve yoganın amacı ibadet etmek değildir. Bunların amacı, marketing amaçlarla öne sürüldüğü gibi "istediklerine kavuşmak, mutlu olmak" vs. değildir.

Son derece derin bir yöntem olarak hayata, doğaya, diğer insanlara yönelip onları anlamamızı yardımcı olurlar.

"Dine aykırıymış vay köftehorlar" falan diye girip insanları hedef göstermeyin. Nefretinizi başka yerlerde boşaltın.

Dinine aykırıysa yapmazsın olur biter.

Hic hindularin nasil ibadet ettigini gordunmu sen merak ettim?Ben o insanlarla ayni yerde calisiyorum onlarin nasil ibadet ettigini gorseydin yoganin birnevi onlarin ibadet sekli oldugunu da bilirdin haa niyet farkli olabilir ama inan sekil ayni onun yerine el ac dua et daha faydasini gorursun bence...

zaten bu tür şeyleri(güya) rahatlamak için yapılıyor fakat bunu yapanların çok daha zor durumlara düştüğü kanıtlandı...

Guest mata321

MF_JAN şeytanı görmüş gibi konuşuyorsunuz. Onun hakkında yorum yapmak sadece onu sevindirir ve 7 çakra mühürlüdür... şuan da sizin akıl çakranızın mühürlü olması gibi.