Jump to content
Sign in to follow this  
Guest BEBEGİM

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennemin Dibine Git!

Recommended Posts

Guest BEBEGİM

sensmdgdecenyafz3-1.jpg

'' Sevdin mi Mecnun gibi sevip düşme çöle...

Sevdin mi Ferhat gibi sev hiç olmazsa;

Git dağ del, su getir köyüne de aşkın bir işe yarasın! ''

Olaylara bakış açısı, insana rahatsızlık vermeyen tatlılıktaki kendini beğenmişliği, okurla arasında kurduğu samimi bağ, okura seslenişindeki güldüren ince alaylar...Herşeyiyle diğerlerinden farklı bir yol izleyen ve ' Ben bu kalın kitabı ne ara bitirdim ya?' diye sordurabilecek kadar sürükleyicilikte, basit kurulmuş cümlelerin ardından insanı kendi dünyasına götürüp sorular sordurabilecek, kimini kızdırabilecek , kimini de ' hakkaten doğru aslında ' dedirtebilecek , farklı yorumları ve yaklaşımlarıyla Erdal Demirkıran, ve okunmaya kesinlikle değer kitaplarından biri ' Sen şimdi gidecen ya cehennemin dibine git!' ...Kitabın isminden de anlaşılacağı üzere alışılmışın dışında bir anlatım... Açıkçası ben çok beğendiğim kitaplardan biri olduğu için yere göğe sığdıramadım, e haliyle de eleştirinin ötesinde bir övgü makinesi haline geldim...Daha fazla anlatmaya çalışmayayım bence siz okuyun ve kendiniz değerlendirin, benden tanıtması ...

Yazarın satır arası yorumlarından eklemek istedim bir kaç tane...

* Aşk acısı çektiği için karşındakini suçlayan biriyle,

çimeni yeşile boyamaya çalışırken, üstü başı yeşil olduğu için boyaya kızan biri aynıdır...

* İnsanın tüketemeyeceği tek şey, bilmedikleridir...

* İnsan sadece kendisine aşıksa, onun aşkla çalışması, yaptığı işe tüm benliğini ve herşeyini katması demektir ki ortaya çıkacak sonucu sıradan kafalar hayal bile edemezler...

_Yaz Aşkı, Tek Gecelik Aşk Falan Filan_

'Aşk' denilen kavramın ne kadar ucuzlatıldığını anla işte. Yaz aşkı, peh...lafa bak...

-Yazın sevelim, kış gelince bakarız..Ama tatil kısa sürecek 15 gün sana aşık olmak istiyorum. Saat de geç olmuş hadi uyuyalım aşkım...

Bu psikolojiyle ya da bu hayallerle tatile gidenler var. Böyle biri sence gördüğü insanları nasıl yargılar ve böyle biriyle birlikte olanın aşkı nasıl bir aşktır, aklı nasıl bir akıldır..

İnsan düşünür: Neden kış aşkı yoktur_?

Yazar cevap verir: Kışın hava sıcaklığı dekolte giyinmeye izin vermez de o yüzden.

Bu konuyla alakalı yüzlerce şarkı var. Maalesef bu fikir bu şarkılarda körükleniyor. Tatil beldelerinde müzik yaptıklarını iddia ederek sahneye çıkan sanat yiyicileri yaz boyunca bu fikre hizmet ediyor. ' Eğlenmeyecekmiyiz yaa' diye düşünebilir insan. Eüleneceksin tabiki ; ama her önüne gelenle düşüp kalkmayacaksın. Ya da düşüp kalkıyorsan bunun adına aşk demeyeceksin...

Dümenci Dümbük Hoca ve Müridi

Sordular Dümenci Dümbük hocaya;

- 16 yaşındayım, eskisi kadar zevk alamıyorum sevgilimle beraber olmaktan.Ne yapmalıyım?

Dümenci Dümbük şarlatanı;

-Bazen insan böyle şeyler yaşar yavrum. Yakında geçer üzülme...

diye başlayan bir cümleyle cevap verdi.

- Oğlum sen git önce okulunu oku, büyük adam ol , derslerine sevdalan...Ayrıca 10 yasında mı basladın sevişmeye eşşolueşşek?

demiyor dümenini kırdığım.

Guest ecemm_86

ayy bende başlığa bakınca noluyo dedim bilgilendirici olmuş :D

Guest Muhabbetci

Yazar cevap verir: Kışın hava sıcaklığı dekolte giyinmeye izin vermez de o yüzden.

emmioglu ile aramiz bozulcak bu gidisle..Yahu tüm ask sirrini aciga vermis....:rofl:

Guest Zem_heri

Çekil arkamdan

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır! ifadesi kendi içinde çelişkilerle doludur. Ufak bir araştırma yaptım ve gördüm ki sadece başarılı erkeklerin değil, bütün erkeklerin arkasında bir kadın var; ama sadece bazıları başarılı olabilmiş. Başarılı olamayan erkeklerin arkasındaki kadınlarda bir problem mi var ? Bu arada başarılı olamayan erkekler ciddi bir farkla çoğunlukta olduğuna göre, acaba "Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır! önermesi yerine, arkasındaki kadına rağmen başırılı olan erkekler de vardır ! önermesini mi göndeme getirmeli :)))

Kimsenin arkasında kimse yoktur. Biri birinin arkasına geçmişse, o büyük ihtimalle kısa bir zaman sonra kambura dönüşecektir. Lütfen birbirinizin sırtından inin ve yan yana geçin ki her ikiniz de başarılı olabilesiniz. ERDAL DEMİRKIRAN sen şimdi gidecen ya ...:)))

Bayılıyorum bu adama teşekkürler bebeğim hatırlattığın için iflas etmenin yollarını iki kez okumuştum. ama bu da güzeldi kitabın yanında bi de bağır taşı veriyorlar . Muhabbetci cinlerimi tepeme çıkarınca ben kullanıyorum :)))

Guest the_frost

Ehehehe harbiden de öle :rofl::rofl:

Guest -mona-

teşekkürler,güzel paylaşımın için.....

Guest ikra

tek sadık aşk ALLAH ındır çünkü sana asla ihanet etmez,yüz üstü bırakmaz

Guest kemtamin

sen sımdı gıdecen ya cehennemın dıbıne gıt ben bagrıma tas basarım(tutsu yakar tılsım yazar keyfıme bakarım..)

Guest Zem_heri
sen sımdı gıdecen ya cehennemın dıbıne gıt ben bagrıma tas basarım(tutsu yakar tılsım yazar keyfıme bakarım..)

hahaha çok güldüm valla sitenin durumunu özetlemişsin:rofl:

--------------------

hahaha çok güldüm ya sitenin durumunu özetlemişsin:rofl:

Kemtaminnnnnnnnnn

kırdın geçirdin beni Allah da seni gülme krizine soksun

Şunun gibi olmuş sen şimdi gidecen yaaaaaa gör başına neler gelecek ne sabunlar iğneleyecem ne mumlar kudurtacam ne şekerler okuyacam :)