Jump to content

sevilay32

Üye
 • Toplam İleti

  1.711
 • Katılım

 • Kazandığı Gün

  31

Toplam Beğeni

19.556 Excellent

Güncel Profil Ziyaretleri

5.236 profil görüntüleme
 1. Ablam sen bugünü milat kabul et, önce kendini sevmekle başla işe. Ne bu karamsarlık. Ben rahmetli eşimle görücü usulü evlendim. Hiç yakışıklı mı değil mi diye bakmadım. Sen hiç evliliklerin, erkek yakışıklı değil diye bozulduğunu gördün mü? Dediğim gibi sen önce kendini sev, karamsarlığa düşme seni seven biri olur mutlaka. Gönül kimi severse güzel olan, yakışıklı olan odur, bunu unutma. Allaha emanet ol.
 2. sevilay32

  313 Ayet’el Kürsi

  Semraoz için 11 okudum, Rabbim kabul buyursun İnşallah
 3. sevilay32

  313 Ayet’el Kürsi

  İncisel için 11 okudum. Rabbim kabul buyursun İnşallah.
 4. “İyi Değilim” demek ne haddimize, “Şükürler olsun” her halimize. Hz Mevlana

 5. sevilay32

  Manalı Sözler...

  Her zorluğun sonunda doğan bir ışık vardır. Eğer elleriniz diken yaralarıyla kan revan içinde kaldıysa güle dokunmanıza çok az kalmış demektir.
 6. sevilay32

  Bu Ayeti Pek Seviyorum

  “... Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona sıkıntıdan çıkış kapıları açar. Onu hiç ummadığı yerlerden rızıklandırır. Allah’a dayanıp güvenene Allah kâfidir.” (Talak, 65/2-3). Bir rivayete göre Efendimiz (asv) şöyle buyurmuştur ve yukarıdaki ayetleri okumuştur: “Ben bir ayet biliyorum ki, eğer insanlar onunla amel etseler, onlara kâfi gelir.”(bk. Zemahşerî; İbn Kesir; Suyutî, ed-Durru’l-Mesur, ilgili ayetin tefsiri).
 7. Kuran okudum. Kalpler Allah’ı anmakla mutmain olur.
 8. Rabbim yar ve yardımcınız olsun, eşinize de hidayet nasip etsin. Size ve meleklerinize de hakkınızda hayırlı olanı yaşatsın. Sizin için bugün dua edeceğim. Selam ve dua ile.
 9. sevilay32

  Bu Ayeti Pek Seviyorum

  Bakara, 2/102: Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil’deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Hâlbuki o iki melek, “Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme” demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Hâlbuki onlar, All
 10. En doğrusunu yapmışsınız. Büyü vs. tehlikeli şeylerle uğraşmak yerine, Allah'a dua edin ve hayırlısını dileyin. Selam ve dua ile
 11. Gerçekten seviyorsanız, sevdiğiniz kişiye büyü yapıp üç harflileri musallat etmeyin başına. En güzeli hayırlısını dileyerek Allah'a dua edin kardeşim.
 12. sevilay32

  313 Ayet’el Kürsi

  İncisel için 11 okudum.
 13. sevilay32

  313 Ayet’el Kürsi

  cyıldız için 11 tane okudum
 14. Gebrannte Mandeln (Kavrulmuş Badem Şekeri) Malzemeler 200 gr badem (tuzsuz kavrulmamış) 1 buçuk çay bardağı su 1 buçuk çay bardağı toz şeker 1 tatlı kaşığı tarçın 1 paket vanilya (isteğe bağlı) Gebrannte Mandeln (Kavrulmuş Badem Şekeri) Tarifi Yapılışı İlk olarak bir teflon tavaya suyumuzu, şekerimizi tarçınımızı ve vanilyamızı koyuyoruz ve karıştırıyoruz. Kaynamaya başlayınca içine bademlerimizi de atıyoruz ve karıştırıyoruz. Şekerimiz karamelize olana, su buharlaşıncaya kadar devam ediyoruz. Karıştırmayı bırakmayın ki yanmasın. Suyu bitince rengi par
×
×
 • Yeni Oluştur...