Sarı Saç Kimlere Yakışır?

fba60392effa8db074210d3055e513ad_largeSarı saç kimlere yakışır? Hangi kadınlar sarı saç kullanırsa güzel olur? Aslında sarı saç bütün kadınlara yakışır. Ancak yine de seçilen sarı saç tonunun ten rengiyle uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Sarı saç ilgi çekici bir özelliğe sahip olduğu için, bir çok kadın sarı saç kullanmayı tercih eder. Önemli olan sarı saç kullanmak değil, sarı tonunun ten rengine uyumlu ve uygun olmasına dikkat etmektir. Dikkat edilmediği taktirde sarı saç kadında emanet gibi durur. Ya da ona hafif bir hava katar.

Sarı saç kullanırken ton seçiminde kendi saçlarınızın rengini de dikkate almanız gerekiyor. sıcak mı yoksa soğuk grup musunuz diye bakmak lazım.

Eğer sıcak gruba aitseniz ve saçlarınız koyu renkse, renk açıcılar kullanarak saçınızın rengini açmanızı tavsiye ediliyor.

Saçınız kumral tonlardaysa, normal boyayla sarı yapabilirsiniz. Bu gruptaki kadınlara altın tonları ve yumuşak saman sarıları çok yakışacaktır.

Açık tenli olup da soğuk gruba dahilseniz, yaz insanısınız demektir ki, sarı saç yine çok yakışır. Ama bu sefer mavili tonlar, platinler, bebek sarıları, beyaza kaçan sarılar, küllü sarılar daha hoş duracaktır.

SARI SAÇA UYGUN GÖZ MAKYAJI

Saç rengini açtığınızda ten rengi koyu kalır. Eğer teni koyulaştırırsanız iki renk birbirine yaklaşacağı için gözdeki ifade azalır.

Birbirine yakın iki renk yanyana gelince çok fark edilmezler. Dolayısıyla birini koyultarak veya açarak fark edilmesini sağlamak lazım.

Saç rengini açtığınızda gözlerdeki ifade geriye kaçar. Bu nedenle, sarı saçlı kadınların koyu renk rimel ve kalem kullanmaları gerekir.

SARI SAÇLARIN BAKIMI

Sarı saçlar, özellikle Türkiye şartlarında, biraz daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü Türk ırkında saç rengi genelde koyudur.

Saçı sarı ya da açık renklere boyamak için güçlü kimyasal boyalar veya açıcılar kullanmak zorunda kalınıyor. Bu kadar kimyasal işlem yapılınca da saçın doğası bozuluyor. Saç bakım kürlerine ihtiyaç duyuluyor.

Ciltteki problemleriniz için şampuan; saç, boya ve saç uçlarındaki sorunlar içinse maskeler ve bakımlar kullanmak gerekir.

Mesela saç diplerinde çok yağlanma var diyelim. Yağlanmayı azaltıcı ürünü kullanmak yağın saça bulaşmasını engeller. Yıkadığınızda dipte hapsolmuş yağı suyla arındırmış olursunuz ama saça bulaşmadığı için saçınız yağlanmaz.

PROTEİN VE NEMLENDİRİCİ KÜR

Sarı saçlarda çok fazla kimyasal kullanıldığı için saçın protein yapısı bozulur. İç yapısı parçalanır. Buna protein yapılması lazım ki güçlensin.

Siz, “Saçlarım çok kuru” diye şikayet edersiniz. Aslında saçınızda çok su vardır. Ama kimyasallardan dolayı saçınızdaki sertliği kuruma olarak algılarsınız.

Oreal dediğimiz açıcı, perma ve kuvvetli kimyasallardan sonra mutlaka protein içerikli bir kür kullanmak lazım. Sonra da yoğun nemlendiricili bir küre geçilmelidir. Bir, bir buçuk ay sonra saç ancak kendine gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here