Jump to content

Aynadaki Yüzüm


dipsiz kuyu
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Aynadaki yüzüme rastladım bugün. Uzun zamandır görmezden geldiğim eski bir tanıdık gibiydi. Öylece baka kaldım aynanın karşısında. Anlat dedim neler oldu böyle sana , nasıl bu hale geldin?

Önce gözlerim başladı anlatmaya. Pusluydular. “Eskisi gibi güzel değilim değil mi” dedi. “Üstelik artık gülmüyorum da. Hani bir çift göz vardı, rengi elamıydı kahve miydi, unuttum. Hani her buluşmamda hayat bulurdum, aşk bulurdum. Severdim en derinine bakmayı, onlar da kaybolmayı. İşte o gözler yok artık ve ben onlarsız geçen her gün için bir çizgi çekiyorum. Etrafımda gördüğün çizgiler de ondan işte” dedi.

Ne çok çizgi oluşmuştu gözlerimin etrafında gerçekten. Ve gözlerim ne kadar da küskündü hayata.

 

Sonra kulaklarıma baktım peki ya siz dedim size ne oldu?

Bir ses vardı dediler. Sürekli aşk fısıldardı bize. Öyle güzel konuşurdu ki , öyle tatlı anlatırdı ki. O sesi kaybettik biz de. Duyduğumuz her ses de onu arar olduk.

Üstelik birkaç farklı sesden duyduk , yalanmış bize söyledikleri. Tüm anlattıkları, tüm aşk sözcükleri yalanmış. İnanmadık tabi, nasıl inanırız ? Ama biraz küskünüz şimdi dediler aşk dolu sevgi dolu her sözcüğe.

 

Dudaklarıma takıldı gözlerim o anda. Seni seviyorum demeyi unutmuştu dudaklarım ve bununla beraber bir sürü cümleyi bir sürü kelimeyi daha.Susmuşlardı ya da susturulmuş.

Bir ara sadece sorular soruyordu nedenlerle nasıllarla başlayan. Sonra sorulardan vazgeçti kitledi kendini. Üstelik doya doya öpülmüyorlardı uzun zamandır. Şen kahkahalara ev sahipliği yapmayı da unutmuştu. Hiç cesaretim yoktu onu dinlemeye. Konuşsa,gözlerim hapsettiği yaşları akıtırdı biliyorum. Kulaklarımın ise hiç duymasını istemiyordum anlatacaklarını. Sen yine sus dedim inan herkes için en iyisi bu.

 

Yorgundu aynadaki yüzüm. Aslında bana bile tahammül edemiyordu belli ki. Üstelik hiç memnun olmamıştı sanki beni gördüğüne. “Eski bir tanıdık olarak kal ” der gibi bir hali vardı.

Geçecek bunlar diyebilmek, bir nebze içini rahatlatacak iki kelime etmek isterdim.

Ama en iyisi susmaktı. Ağzımdan çıkacak her söz daha fazla canını yakacaktı, biliyorum.

En iyisi susmaktı .Susup onu öylece olduğu yerde bırakmak........

 

alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...