Jump to content

Farklı inanışlar


Guest nymph
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Örneğin hristiyan bir ailenin çocuğu hristiyan olarak yetişir , bu insan gerçeğin öyle olduğuna inanır , müslümanlığı sonradan uydurulmuş bir kitap olarak tanır..bu insanın müslüman olma ihtimali çok çok azdır..

bir müslümanda hristiyanlığı ya da başka bir inanışı acaba bu doğru olabilirmi diye araştırma gereği duymaz kendi inanışını doğru olarak görür..

 

 

peki bu durumda hristiyan ailenin çocuğuyla müslüman ailenin çocuğu arasında büyük bir haksızlık yokmudur..:swoon2:

 

birde şu var , düşünün siz bir hristiyansınız ve yeni bir din geliyor , müslümalık ve size kendi dininizi terkedip bu dine inanmanız yoksa cehenneme gideceğiniz söyleniyor , bu duruma alışmak kolaymıdır..sanmıyorum

 

söyliceklerim bu kadar.

 

 

ben farklı inanıştaki insanların cehenneme gideceğini düşünenlerden değilim..sebebide budur..sizinde fikirlerinizi merak ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yılların getirdiği yaşanmışlıklar ve ailelerden çocuklara geçen gelenek ve görenekler tabiki insanın hayatının şekillenmesinde çok önemli bir rol alıyor.insana ailesindeki genlerinden aktarılan yaşanmışlıklar belki de bir çocuğun dünyasını belirlemede en önemli etken...

 

nitekim Allah insanlara akıl ve fikir vermiş.mesela ailemiz koyu bir sağcı partiye üye olabilir ama sağ kanadın fikirleri bize ters geldiği için zamanla araştırarak sempatimizi sol siyasi görüşe yönlendirebiliriz.yani bence bunlar biraz da insanın içinde olan istekler...insanın kendi elinde,kendi beyniyle başarabilcekleri...

 

günümüz dünyasında teknoloji o kadar gelişti ki din konusunu araştırmak insanlar için çok kolay olmalı.hristiyanlık,islamiyet...gerçekten bunları öğrenmek isteyen bir insan bütün dinlerin doğrularını,yanlışlarını sorgulayabilir ve daha sonra da kendisine en uygun geleni seçebilir...

 

ben müslüman bir ailede doğduğum için her zaman Allah'a şükretmişimdir.Hristiyan bir ailede doğup büyümüş olsam sanırım sorgulayacağım bir kaç nokta olurdu.kendi adıma konuşmam gerekirse iznik konseyini ve incilin kurul tarafından derlenmesini epeyce bir sorgulardım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet araştırabilir , kendi beyniyle doğruyu bulabilir..söylemek istediğim tek şey insanlar eşit doğmuyor..hayat pek adil olmasa gerek :)

 

 

bak o konuda haklısın :) ama bir de şöyle düşün...mesela ateist bir ailede doğan bir çocuk ileride kendi araştırarak hak dinlerden birine giriyor mesela İslamiyete...onun sevabı müthiştir bence...bu da müslüman bir ailede doğup büyüyen çocuğun ömrü boyunca yaptığı sevabı geçer belki :) yani yine bir eşitlik olabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...