Jump to content

Burçların Cin ve Padişahları


Şanaa

Önerilen Mesajlar

Bütün burçların kadın ve erkeğine zarar veren cin ve padişahları vardır bunlar tebalıdır.bunları adlarını ve zararlarını kısaca anlatıyım...HAMEL-EBA İBNİ SEYLUBve m dur adı,mekanı durağı,rüzgar gibi,deniz ve göl kuyu kenarlarında gezer,verdiği rahatsızlık sıtma gibidir insanın yüzü gözü şişer.SEVR-HİTANUŞ B.SAMSANDIR adı mekanı durağı rüzgar gibi yel gibidir kuş gibi uçar eski viran mahellerde gezer vücudu ateş gibi olup azası kesik yüzün rengi ider.CEVZA-CABİR B.MERVANDIR adımeskeni durağı viran maheller ve değirmen civardır,zararı insan hiç konuşmaz takati kalmaz kendinden geçer.SERATEN-MEYMUN B. ZENGİDİR adı,yine rüzgar gibi viran yerlerdev ve kiliselerde incil kıraat edermiş,her mahellede hazır olurmuş zararıinsanın cümle azası tutulup yüzünün rengi gidermiş.ESAD-HAKSAH B.TEYMUZDUR adı,yine rüzgar gibi sarp dağlarda ve ağaç diplerinde gezer,zararı insanın üstüne kara it gibi tasallut edip sesini kulağa verip vücudundaki kıllar diken diken olurmuş.SÜNBÜLE-DERŞUR B. MERŞUR DUR adı durağı yol aralarında ve mındar mahellerde gezer,zararı humma gibi tasallut edip öle bir karın ağrısı ve kasık şişirip kendinden geçirir halsiz bırakır,ben bu burçta cinden dolayı saralı kişiler gördüm.MİZAN-YEMHUR CEZAP dır adı,yine rüzgar gibi deniz göl ve kuyu kenarlarında gezer,zararı zemheri ayıda kalmış gibi yüzü gözü ve cümle azası buz keser ve kendinden geçer.CEDİ-BÜLBÜLE B. KÜZZAB dır adı,mekanı durağı rüzgar gibi viran mahelleler ve yol aralarında gezer,zararıcümle azaya girip halsizlik baş ağrısı ve kendini kaybettirir.DELİVKEŞKATUR B.BEŞYAŞ dır adı,mekanı rüzgar gibi viran yerler ocak ve kapı arkaları zararı,iki küreğine girip halini keser bütün azalara ağrı verir.HUT-ŞEŞDER B.ŞEMAN dır adı,mekanı durağı rüzgar gibi sarp dağlarda ve ağaç diplerinde gezer,zararı kara it gibi girer vücudundaki kılları diken diken olur.SÜLEYMAN (A.S.) BU CİN VE PADİŞAHLARI türkçe bir dua var o duayı bulunduran eve kişiye mala zarar vermiyeceklerine yemin etmişleri,bulup taşıyabilirsiniz biraz uzun bağladım bütün cazıları ve başlarını 366 damarını diye duası var tafsiye ederim. CAFERİ SADIK GALİBA.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

türkçe bir dua var o duayı bulunduran eve kişiye mala zarar vermiyeceklerine yemin etmişleri, bulup taşıyabilirsiniz biraz uzun bağladım bütün cazıları ve başlarını 366 damarını diye duası var tafsiye ederim.alıntı CAFERİ SADIK GALİBA.

 

arkadaşım paylaşım için tşk.

anlattığına göre zaten bunların hiç biri eve ve mala zarar vermiyor yani yanetkileri yok neden yemin etmiş bunlar eve ve mala zarar vermeyeceğiz diye? ben onu anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olurmu zararları yok tasallut etmek bu manada,türkçe dua var onu evde bulundursan zararlarını bertaraf ediyorsun,altında yazan cazıları,ve cazı başını diyorsun ve 366 damarlarını işte onu bulman gerek bunlar 12 burcun kadınında erkeğinde zararlı,ve padişahları 12 ve bunların insanlar gibi tebası var bide yarım cazı vardır,korunulmalıdır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kitapçılarda sıklıkla rastlanan ve imam Cafer - i Sadık Radıyallahu anh a atfedilen aslında onunla alakası olmayıp yanından bile geçmeyen bir kitapta da vardı bu konu. Ancak sıklıkla diğer havas kitaplarında da karşımıza çıkabilir. Bahsedilen konu ise şöyle gelişir;

 

Bir gün Süleyman aleyhisselam ın karşısına birini getirirler. Getirilen kişiye cin zarar vermiştir. Süleyman aleyhisselam derhal o kişinin mensubu olduğu burcun yıldızının cinini ve diğerlerini huzuruna çağırır. Onlara teker teker sorar. Kimsiniz, nerelerde yaşarsınız ve insanlara nasıl zararlar verirsiniz diye? Hepsi de cevap verirler. Aynı zamanda bu cinler Süleyman aleyhisselama kendilerinin insanlara zarar vermemesi için okunması gereken duaları da söylerler. Bunun üzerine Süleyman aleyhisselam onlardan yemin alarak gönderir.

 

Ben konuyu burada kısaca anlattım ancak bu olay havas kitaplarında detaylı anlatılır. İşi ehline bırakmak lazımdır. Ays06 arkadasın yazısının sonunda ki cazı olayının da benzer bir anlatımı vardır. Ancak tekrar söylüyorum arkadaşlar şu içinde bulunduğumuz mübarek günlerde kendimizi Rabbimize affettirebilmeye uğraşmak, hatalarımızı günahlarımızı bir daha yapmamaya azimlenmek ve bu günlerin hatırına bereketlenip şifalanmak bence daha doğrudur. Rabbim bizlere yardımcı olsun. Yukarıda dediğim gibi lütfen bu işleri ehil olanlara bırakalım.

 

Vesselam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...