Jump to content

10 Dakikada 5 Kilo Verin!


Guest Lucky

Önerilen Mesajlar

080916035918128384C-1.jpg

 

 

Yıllardır düzgün kıvrımlara sahip bütün kadınlar yatay çizgili kıyafetlerden sakınırlar. Keza şişman hanımların da bu kıyafetlere sempatiyle yaklaştığı söylenemez.

 

Yapılan son araştırmalar yıllardır süregelen bu tezi çürütmüş gibi görünüyor. Ortaya atılan yeni bir teoriye göre bu tür düşünceler artık anneanne düşüncesi olmaktan öteye gidemeyecek. Çünkü aslında yatay çizgili kıyafetler de boyuna çizgili kıyafetler kadar hatta onlardan daha zayıf gösterebiliyor.

 

Enine çizgili kıyafetle de gayet zayıf bir görüntü elde edebilirsiniz. Tüm olay sizin duruşunuzla alakalı. York Üniversitesi'nde yapılan araştırmada kişilere 200 civarında çizgili kıyafetler giymiş kadın fotoğrafları gösterildi.

 

Araştırmaya katılanlara aynı beden ölçüsündeki iki kadının hangisinin daha zayıf göründüğü sorulduğunda, katılımcılar yatay çizgili kıyafet giyenlerin çok daha ince göründüğünü belirttiler. Yani ne giyerseniz giyin, olduğunuz kilodan 5 kilo daha az görünebilirsiniz. Bunu da sadece 10 dakikada gerçekleştirebilirsiniz.

 

İşte size 10 dakikada olduğunuzdan 5 kilo daha az görünebilmenin tüyoları...

 

Dik durun

 

Boy aynasının önüne geçin ve çıplak ayakla aynanın önünde dik bir şekil alın. Sırtınız duvara dayayarak durabildiğiniz kadar dik durmay deneyin. Vücudunuzu ne kadar esnetebilirseniz ve boyunuzu ne kadar daha uzunmuş gibi gösterebilirseniz bel bölgesinden o kadar kilo kaybetmiş gibi görünürsünüz.

 

Omuzlar

 

Eğer bütün gün bilgisayarın başında oturuyorsanız, her zaman koltukta dik oturmaya çalışın. Ayakta dururken de omuzlarınızı geride tutarak vücudunuzu çok fazla yamultmamaya çalışın. Bu duruş şekli omuzlarınızı dik ve daha geniş gösterecektir ve bel bölgenizin daha ince görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca göğüs ve omuzların daha kaslı görünmesi daha fit bir imaja bürünmenizi sağlar. Sağlık açısından değerlendirdiğimizde de bu duruş boyun ve omuz ağrılarınıza da iyi gelecektir.

 

Karın daima içerde olmalı

 

Ayakta dik durduğunuzda karnınızı daima içeri çekin. Bu sayede karın kasları çok daha iyi çalışacak ve zaman içinde oluşabilecek sarkmaların önlenmesine yardımcı olacak. Aklınıza gelen her dakika karnınız içeride olsun. Kasıldıkça sertleşecektir.

 

Popo kasları da önemli

 

Ayakta dururken poponuzu daima kasın. Bu sayede daha dik ve formda bir görünüm kazanacaksınız. Poponuzu sıkın ve dayanabildiğiniz kadar bu şekilde durun.

 

Eğer bu adımları gün içinde düzenli bir şekilde uygularsanız vücudunuz gayet güzel bir şekil alacaktır. Hatta uygulamaya başladığınız dakikadan itibaren 10 dakika içinde olduğunuz kilonun en az 5 kilo altında görünmeyi başarabileceksiniz...

 

 

STAR

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...