Jump to content

Yahudilerin Hadis-i Şeriflerimize İmanlarına Bakın!


melbourne
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Günümüzde de bazı sapıkların yönlendirmeleri ile ''Hadis inkârcılığı'' başladı. Ey inkârcılar bu yazıdan ibret alın!

Mahmud Hoca Efendi’ nin dediği gibi:

''Yemek pişti, önümüze geldi. Bize ona kaşık sallaması kaldı'' yani ilimler binbir meşakkat ile toparlandı, kitaplar haline getirildi bize cilt kapaklarını aralayıp okumak kaldı.

Müslüman olmayan topluluklar Kuran'ı Kerim'i ve Efendimiz'in hadis-i şeriflerini merak ediyorlar, araştırıyorlar.''Bu kitap, bu peygamber ne diyor, ne anlatıyor'' diye inceliyorlar. Ya biz müslümanlar ne kadar anlıyoruz o yüce kitabı. Hangi tefsiri baştan sona kadar okuduk? Hangi hadis kitabını bitirdik? Ne kadar anlamaya ve anlatmaya çalışıyoruz? Kendimizi Allah için sorguya çekelim...

Bakın Yahudiler nasıl araştırıyor ve o hadisin tecelli edeceğine nasıl itikat ediyorlar:

İsrail'in melun başbakanlarından Menahem Begin adında birisi basın toplantısı yaparken Hollanda'lı gazetecilerden birisi şu soruyu sordu:

''Efendim, İsrailoğulları'yla alakalı Hazreti Muhammed'in bir beyanatı var. Orada diyor ki:

''La tegumü-ssa'atü hatta tugatil-elyehud'' Sizler yani müslümanlar, Yahudiler ile - israiloğullarıyla, kıyasıya, çok şiddetli bir savaş yapmadıkça, korkunç bir mücadele yapmadıkça kıyamet kopmayacak. Savaş öyle şiddetli olacak ki:

''Hatta yahtebie-lyehudiyye veraelhaceri veşşeceri'' O savaşın şiddetinden, müslümanların savaşa hakimiyetinden bazı yahudiler bir takım ağaçların ve taşların arkasına saklanacaklar.Ancak yahudiler için bu kaçış da çare olmayacak:

''Yegulu-lhaceru veşşeceru'' Yahudinin arkasına saklandığı ağaç ve taş dile gelecek, konuşmaya başlayacak ve diyecek ki:

''Ya müslim! inne veraii yehudiyye faktulhü'' Ey müslüman! Benim arkamda da saklanmış bir yahudi var, gel Allah için onu da öldür! Diyecek.

Hollanda'lı gazeteci soruyor:' 'Bu konuda ne diyorsunuz, görüşünüz nedir, bu konuda ne düşünüyorsunuz?'' (Dikkat edin! Gazeteci de araştırmış ve biliyor)

Menahem Begin ibret ile dolu, Müslümanların kafasına 'dank' etmesi gereken, yahudiler ile dost olmanın müslümana zarardan başka hiçbir şey getirmeyeceğini beyan eden, Müslümanların üzerinde oynanan oyunları izhar eden şu cevabı veriyor:

''Ben 6 yaşındayken bizi okutmaya gelen hahamımız (Yahudilerde din adamı-sinagog bekçileri) Muhammed'in (Sallallahu aleyhi ve sellem) bu sözünü anlattı bize. Ben bu sözü 6 yaşındayken işittim.''

Gazetecilerin hayretli bakışları arasında sözlerine devam ediyor ve diyor ki;

''İşte bizde yahudiler olarak, İsrailoğulları olarak bu sözün karşısında tedbirimizi almışız, almaya devam ediyoruz. Tezgâhlarımız, ajanlarımız, teşkilatlarımız, elemanlarımız öyle çalışıyoruz ki Muhammed'in (Sallallahu aleyhi ve sellem) haber verdiği bu ümmet meydana gelmesin diye her tedbiri almışız.'' diyor...

Yahudinin, Peygamber Efendimiz'in hadisine olan inancına bak! Yahudiler ile savaşırken taşların bile dile gelerek kendisine muhbirlik yapacağı şuurlu ümmetin bir gün vücud bulacağına inanıyorlar ve var güçleri ile çalışıyorlar.

Nasıl bir ümmet? Mücahid bir ümmet, dinini dünyasından öne alan bir ümmet, Kuran okunduğu zaman kalbi titreyen bir ümmet, ezan okunduğu zaman adeta cihada çağrıldığını hisseden bir ümmet, kafirlere sevgi beslemeyen bir ümmet, İslam birliği için çalışan bir ümmet, Allah için denildiği zaman malını ve mülkünü feda edecek bir ümmet, kardeşinin kalbini kırmayı Kabe'yi yıkmaktan beter gören bir ümmet, komşusu açken tok yatamayan ümmet, faiz - namahrem - içki gibi haramlardan yırtıcı hayvandan kaçar gibi kaçan bir ümmet....

Ama nerede o millet, nerede o ümmet? Tam tersi...

Timurtaş Uçar Hocaefendi'nin güzel bir tesbiti vardır.Derki:

''Mısır devlet radyosu her sabah güzel sesli hafızların, kurraların Kuran okuması ile açılır.Ancak gelin görün ki aynı ülkede Müslümanların sesi olan ''müslüman kardeşler'' üyesi olan onlarca, yüzlerce insan tutuklanıyor, işkence görüyor ve katlediliyor.''

Şimdi burada çok acayib bir durum var ki o da şudur; Adam kabul etmediği bir peygamberin sözünün vukuu bulacağına inanıyor.Yani ''İslam peygmberinin bu sözü doğrudur'' diyor ve yıkılmaz bir itikat ile inanıyor.

Ama nasipsizliğe ve aptallığa bakın ki iman etmiyor.Yani akıllı geçiniyor ama enayiliği de kimseye kaptırmıyor.

Aslında İsrail'li başbakan'ın sözleri tarihi bir itiraf niteliği taşıyor. Bu gün yaşadığımız ahlaki, kültürel ve dini erozyon bu oyunların bir neticesi değilmidir?

Mesela; ülkemizin bir bölgesinde şehitler verilirken diğer yanda bir futbol müsabakasında kazandığına sevinen bir milletin bu hali ne ile açıklanabilir?

Ramazanda oruç tuttuğu halde kapanma ihtiyacı görmeyen bir hanımefendinin içinde bulunduğu bu zıt durumu ne ile izah edebilirsiniz?

Kuran'ın hiç durmadan okunduğu bir ülkede başörtülülerin okullara alınmayışı bu oyunun bir parçası değildir de nedir?

Allah uyanmak nasib eylesin. Bir an önce kendimize, kendi kültür ve ahlakımıza dönmeyi nasib eylesin. Yahudilerin ve hıristiyanların kurduğu tuzakları imha eylesin. Aslımıza dönmek için önümüze konulan engelleri aşmayı nasib eylesin. Amin!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

allah senden razı olsun kardeşim...eveT dediklerin kesinlikle gerçek..bize yani müslümana müslümandan başka kardeş dosT yok.biz ne zamanki kendimiz rehber olarak allah yolunu rasulullahı rahber edinirsek o zaman hidayeTe eririz...bize gerçekTen allah yeTer...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu röpörtajın kaynağı nedir nerden alınmıştır yahudiler kendi peygamberlerinin peşinden gelen hiç bir peygamberi tanımamış ve hatta onu yok etmeye çalışmışlardır şimdi kalkmış peygamber efendimizin sözünü tutuyorlardı diyorsunuz o zaman iman etmiş olmuyorlarmı iman ettiyseler neden hala yahudiliği koruyorlar bu haberlerde şu ezan okunurken müzik dinleyen kızın başına gelenler gibi olamazmı kaynak yok kulağımla duymuş olduğum bişey yok körü körüne inanmamızı istiyorsunuz ama çok şükür okumamda var allah mantıkta vermiş bu güne kadar yalanlarla hurafelerle allaha ve peygambere iftiralarla bize din diye bişey öğrettiler ama dinle hiç alakası olmayan tamamıyle sapıklık ve küfür içindeydik ama çok şükür bilinçlendik arkadaşım kaynağın nedir onuda açıklaki aaa bak biz iman edememişiz ama yahudiler iman etmiş diyeyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu röpörtajın kaynağı nedir nerden alınmıştır yahudiler kendi peygamberlerinin peşinden gelen hiç bir peygamberi tanımamış ve hatta onu yok etmeye çalışmışlardır şimdi kalkmış peygamber efendimizin sözünü tutuyorlardı diyorsunuz o zaman iman etmiş olmuyorlarmı iman ettiyseler neden hala yahudiliği koruyorlar bu haberlerde şu ezan okunurken müzik dinleyen kızın başına gelenler gibi olamazmı kaynak yok kulağımla duymuş olduğum bişey yok körü körüne inanmamızı istiyorsunuz ama çok şükür okumamda var allah mantıkta vermiş bu güne kadar yalanlarla hurafelerle allaha ve peygambere iftiralarla bize din diye bişey öğrettiler ama dinle hiç alakası olmayan tamamıyle sapıklık ve küfür içindeydik ama çok şükür bilinçlendik arkadaşım kaynağın nedir onuda açıklaki aaa bak biz iman edememişiz ama yahudiler iman etmiş diyeyim

 

Dostum kusura bakma ama biraz yanlıs anlamısın galiba. Arkadaş mesajında yahudilerin peygamberimize iman ettiklerini degil hadislerini ciddiye alıp, hadiste belirtilen olaya karşılık nolur nolmaz diye önlem aldıklarını söylüyor. Artı iman meselesi nasib meselesidir rabbim nasib etmeyince etmiyor işte..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Icime dogan seylerden bir taneside ne olabilir insan okudukca gordukce arastirdikca bazi seyleri daha iyi gorebiliyor Allah c.c bize akil vermis.

 

Hep siddete saldiraya maruz kalan ulkeler muslumanlar olmus.

ABD neden hep musluman ulkeleri seciyor sadece petrol mu.:)

Onun altinda yatan belkide HZ.MEHDI yi arama calismalari olamaz mi.?

Afganistan,Irak,Iran,Suriye ve belkide Turkiyede olacak zamani geldiginde,

Cunku HZ.Mehdinin zuhurati beklenmekte.

 

Evet Yahudi ve Muslumanlara dusmanlar aslinda bizim Kitabimizi bizim Dinimizi Bizden daha iyi arastirip nasil yikacaklarini arayip duruyorlar.

 

Burada bir universitede yahudi prof var adam islam uzerine egitim veriyor ama islamiyeti secmiyor gerekceside Alkol aliyormus.

Allah c.c muhurledigi kalpler asla gercegi goremezler.

Sihir derler buyu derler bir sekilde yalanlama yontemine giderler zamaninda gittikleri gibi.

Allah c.c tum islam ve musluman toplumuna rahmetini ilmini hidayetini eksik eylemesin.

Yahudiler dinimizi bize ogretmeye calisiyorlar aramiza kadar sizmislar bunlarin ogrettikleri 100 seyden 1 tanesi noksan oluyor oda insanin iman dairesinden cikmasina yetiyor.

 

Hadisi seriflerden 1 tanesini yalanlamak demek Hz Peygamberimiz Muhammed Mustafa s.a.v karsi gelmek demektir, Ona Karsi gelmek Allah c.c ya karsi gelmeye esittir.

 

Bu yuzden uydurma hadislerle inkarciliga suruklemeye calisiyorlar insanlari.

Uyanalim ve Yolumuzu Allah c.c gosterdigi Kurani Kerim Ve Peygamberimiz s.a.v ve Sahabelerin izledigi yolu Ehli Sunnet Itikadindan ayrilmayalim.

 

Allah c.c Hepimizi seytanin serrinden,insanlarin serrinden korusun.

 

Seytan sadece vesvese verir, Vesveseye uyan seytanin usagi olur, Onunla arkadaslik edene o kisi bire bir dogru yoldan saptirir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Mebourne yazınızı okudum paylasım guzel lakin ortada su durumda var

hadis inkarcılarına tanın taviz ve buna mecbur bırakilan inkarcılar Turkiye %90nı yada daha fazlası musluman olan insanlar yasiyor ama durum cok acıklı %70 ı kadar ınsan oruc tutuyor bu sayede ben muslumanım derken sadece%12 lık kesım namaz kılıyor nasıl bır ıslam zıhnıyetı oldugu ortada dini kendi cıkarları dogrultusunda kullananlar prım kazanırken neyin ne oldugunu soyleyenlerde zarara giriyor bugun islamci bi parti var basımızda ve sızın dediginiz mac olayından daha farkli olarak sehitlerimize kelle diyen bi basbakanimiz var farkındaysanız insanlar bu kisiye hurmet ediyor neden cunku MUSLUM ama o basbakan toprak satıyor kı bu vatanın topragı devletın elındekılerı satıyor kı buda bızım mallarımız bunlargıtse kımgelcek ??? sorusuda ınsanların akıllarında yenı bırısı gelcek ama yenılere sans verılmıyor gelende benden oncekı yemıs bende yerım dıyor sebebı ne sızler bızler goz yumuyoruz cocugunun gelecegını bı paket makarnaya takas eden ınsanlarımız kur-anı okumadan cevırısını yada arapcasını dıne ınanan cahıl ınsanlarımız bence bu ınsanlar musluman degıller ısteyen olursa benım bılgısayarımda kuran var yollaya bılırım cevırısını bunu okudum evdekı cevırısıyle bırlıkte aynılar sadece kelımler eskı yada yenı hallerı ama aynılar ınsanlara okumak yarasıyor bence ozaman sızınd edıgınız sorun ve kısılerde ortadan kalkar ve sanırım daha refah bı yasam tarzı cıkart ortaya

ve bu arda hrıstıyan okumus yahudı okumus olayı sacma bende ıncılıde okudum ınsan okumalı karsıalstırmalı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...