Jump to content

Yaşınızı Ele Vermeyin


Guest Lucky

Önerilen Mesajlar

Yüzünüzde belirmeye başlayan derin çizgiler yaşınızı hatırlatsa da, üzülmek yerine yıllara meydan okuyabilirsiniz. Nasıl mı? O kadar çok yolu var ki, yeter ki isteyin..

 

Yaşınız ilerledikçe yılların izlerini silecek bir mucize aramaya başlarsınız. Fakat bu mucizeye ulaşmanın yolunun estetik ameliyatlarla olacağını düşünürsünüz. Oysa ameliyat masasına yatmadan da yılların bıraktığı izleri kolayca silebilmek mümkün.

 

UZUN SAÇLAR

 

Kadınlar yaşları ilerledikçe saç boyunu kısaltırlar; oysa uzun saç her zaman daha genç göstertir. Eğer saçlarınızı bugüne kadar kısa kullandıysanız biraz uzatın, eğer hep düz saç kullandıysanız kıvırcık yaptırın. Çünkü genç bir kadının saçları değişkendir; yaşlı bir kadının

ise durağan. Yaşlandığınızı kabul etmemek ve hep güzel görünmek istiyorsanız

saçlarınızda değişiklik yapmaktan korkmayın. Yaşınız ilerledikçe doğal olarak matlaşan saçlarınızı canlandıracak yağlardan ya da kozmetik ürünlerden yardım alabilirsiniz.

 

KIVRIK KİRPİKLER

 

Uzun ve kıvrılmış kirpikler gençliğin göstergesidir. Yaş ilerledikçe kirpikler seyrekleşmeye başlar. Bu durumla yüzleşmek istemiyorsanız takma kirpiklerin yardımına başvurabilirsiniz. Oldukça kolay olan bu yöntemle daha uzun ve kıvrımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Ayrıca yeni çıkan yöntemlerle kirpiklerinizi daha sık göstermek için kirpik ekletebilir ya da kirpiklerinizin rengini kozmetik boyalar yardımıyla koyulaştırabilirsiniz.

 

RUJ SEÇİMİ

 

Ruj renginizi değiştirmekten kolay bir şey yoktur herhalde. Koyu renkli rujlar sizi yaşlı gösterir; bu nedenle daha açık tonları özellikle de pembe tonlarını dudağınızda kullanmalısınız. Koyu renkler hem dudak çizgilerinde toplanarak kötü bir görüntü yaratır hem de doğallıktan uzaklaştırır. Oysa yaş ilerledikçe daha doğal olmak tercih edilmelidir.

 

BÜYÜK GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

 

Büyük güneş gözlükleri her zaman güzel görünmenizi sağlar. Özellikle yaz aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bu gözlükler, makyajsız olduğunuzda sizin kurtarıcınız olacaktır. Aynı zamanda güneş gözlükleri güneşin yaydığı zararlı ışınların göz çevrenize zarar vermesine de engel olur.

 

BRONZ BACAKLAR

 

Özellikle yaz aylarında bronz bacaklarınızı göstermek güzel olacaktır. Bacağınızdaki varisleri, izleri ya da çatlakları dert etmenize ise hiç gerek yok. Çünkü bronz bir bacakta bu sayılanlardan eser kalmayacaktır.

 

TOPUKLU AYAKKABILAR

 

Topuklu ayakkabı giymekten hiçbir zaman vazgeçmemelisiniz. Fakat ökçesinin çok yüksek olması gerekmez. Kısa topuklu ya da dolgu topukları da tercih edebilirsiniz. Çünkü topuklar bir kadının giydiği kıyafetin seksi durmasını sağlayan en önemli etkenlerdendir. Eğer topuklu ayakkabı giymekte zorlanıyorsanız gideceğiniz yere kadar spor bir ayakkabı giyin ve topuklu ayakkabılarınızı yanınıza alın. Son anda da değiştirmeyi unutmayın.

 

DAR VE KISA ETEKLER

 

Belirli bir yaşa geldikten sonra uzun, geniş etekler size yakışmamaya başlar. Sadece uzun değil ayrıca çok mini bir etek de olgun tabir edilen yaşlarda tercih edilen bir model değildir. Eğer yaşınızı göstermeden şık görünmek istiyorsanız her yaş grubuna hitap eden diz altında, dar etekleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca kalem etek denilen modeller de sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Altına bir de topuklu ayakkabı giyerseniz etrafınızda sizden daha şık birini göremeyeceksiniz demektir.

 

CİLT BAKIMI

 

Genç yaşlardan itibaren başlayan cilt bakımı ileride oluşacak kırışıklıkların da oluşmasını geciktirir. Eğer siz bu konuda geç kaldıysanız, yeni çıkan ve yaşlılık izlerini yok etmeye yardımcı olan serumları deneyebilirsiniz. Belki kırışıklıklarınız tam olarak kaybolmaz ama en azından bir miktar azalabilir.

 

ELLER

 

Eller yaşı ele verirler. Bu nedenle ellerinize iyi bakmalı, sık sık nemlendirmelisiniz. El için kullanılan kremlerin yardımına başvurun. Bu kremler ellerin üzerindeki yaşlılık lekelerine karşı etkileyicidir. Aynı zamanda bir cilt uzmanından da lekeler için yardım alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...