Jump to content

Bağımlılık Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır...


SimqEE
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bağımlılık Tedavi Edilebilir bir Hastalıktır


 

 

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ÇEMATEM doktoru Demirci: Bütün aileler çocuklarının tedavi olması için çok motive ama çocuk motive olmadan bu iş olmuyor.

 

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Araştırma ve Tedavi Merkezi (ÇEMATEM) doktoru Arzu Çiftçi Demirci, bütün ailelerin çocuklarının tedavi olması için çok motive olduğunu belirterek, ''Çocuk motive olmadan bu iş olmuyor,'' dedi.

 

''Bağımlılık Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır'' başlıklı panelde konuşan Demirci, Uçucu Madde Araştırma ve Tedavi Merkezi (UMATEM) adıyla 1994 yılında açılan ve yataklı tedavi veren ÇEMATEM'in, 2003 yılında ayaktan tedavi polikliniği hizmetinin başlatıldığını söyledi.

 

ÇEMATEM'in, 18 yaş altı alkol ve uçucu madde kullananlara destek vermek amacıyla kurulduğunu dile getiren Demirci, çocuklarda bağımlılık tedavisinin yetişkinlere göre farklı olduğunu kaydetti.

 

Demirci, çocukların bu alışkanlıklarının verdiği zararları anlayamadıklarını vurgulayarak, anlasalar bile maddenin keyif yönünün baskın geldiğini anlattı. sağlık

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...