Jump to content

Odalara Göre Çiçek Dekorasyonu


Olcix
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ev dekorasyonunda çiçekleri kullanmak, mekana ferahlık verir ve renk katar.

banyo_34.jpg

Banyo

 

Banyo evin çok önemli köşelerindendir. Genelde karanlık olan banyoları orijinal dekorasyon fikirleriyle renklendirebilirsiniz, ama çiçekleri de unutmayın. Banyoda fazla ışık istemeyen ve nemli ortamlardan hoşlanan türden çiçekler kullanabilirsiniz.

kordor.jpg

Evin girişi ve koridorlar

 

Evinizin girişi eğer aydınlıksa yani güneş alan bir yerse canlı çiçekler kullanabilirsiniz. Eğer karanlık bir girişi varsa evinizin ne duruyorsunuz? Orayı gerçeğine çok benzeyen yapma çiçeklerle aydınlatın. Misafirlerinizi çiçeklerle karşılamak güler yüz kadar etkileyici olacaktır sanırız. Koridorlarda da uygun yerlere veya duvarlara yerleştirilmiş çiçekler canlı bir hava verecektir evinize şüphesiz.

mutfak_16.jpg

Mutfak

 

Bilhassa ev kadınlarının günün büyük çoğunluğunu geçirdiği mutfak, mutlaka çiçeklerle renklendirilmelidir. Mutfak için, küçük saksı çiçeklerini tavsiye ediyoruz. Tabi sık çiçek açanları tercih ederseniz, mutfağınız her zaman canlı olacaktır. Mesela minik saksılarda rengarenk menekşeler. Veya çiçekli minik kaktüsler. Bunları bir de sapı kırıldığı halde atmaya kıyamadığınız bir fincanın veya eski bir porselen demliğin içinde sergilerseniz mutfağınıza sevimli bir hava da verebilirsiniz.

oturma.jpg

Oturma odası Özenle aranje edilmiş büyüklü küçüklü buketler, odanıza bambaşka bir hava verecektir. Seçeceğiniz çiçeğin rengine dikkat etmeyi unutmayın. Koltukların rengi ile değil de halının rengi ile aynı olan çiçekleri tavsiye ederiz. Ayrıca halk arasında salon çiçeği denilegelen, çiçeksiz yeşil bitkiler oturma odası için biçilmiş kaftandır.

yatak_odas.jpg

 

Yatak odası

 

Aslında uyuduğumuz ortamda çiçeklerin bulundurulması sağlık açısında doğru değildir. Çünkü bildiğiniz gibi çiçekler geceleyin ortamdaki oksijeni kullanır ve karbondioksit açığa çıkarırlar. Ama yine de yatak odasında çiçek bulundurmak mutlu sabahlar için iyi bir fikirdir diyoruz ve gerçeğine çok benzeyen yapma çiçekleri tavsiye ediyoruz size. Burada zevk size ait: Ya yeşil bitkilerle veya odanızın rengine uygun rengarenk çiçeklerle başlayın yeni güne.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Odalara Göre Çiçek Dekorasyonu

      Ev dekorasyonunda çiçekleri kullanmak, mekana ferahlık verir ve renk katar. İyi ve akıllıca seçilmiş çiçek çeşitleri evin bütün bölümlerinde kullanılmalıdır. Oturma odası Özenle aranje edilmiş büyüklü küçüklü buketler, odanıza bambaşka bir hava verecektir. Seçeceğiniz çiçeğin rengine dikkat etmeyi unutmayın. Koltukların rengi ile değil de halının rengi ile aynı olan çiçekleri tavsiye ederiz. Ayrıca halk arasında salon çiçeği denilegelen, çiçeksiz yeşil bitkiler oturma odası için biçilmiş

      , Yer: Dekorasyon

×
×
  • Yeni Oluştur...