Jump to content

Philip Mansel - Konstantiniyye


SimqEE

Önerilen Mesajlar

Philip Mansel - Konstantiniyye


j113s2.jpg

 

5 Mb | PDF | Konstantiniyye - Philip Mansel

 

Elinizdeki kitap Konstantmiyye'nın (İstanbul'un) beş yüz yıllık tarihi... Osmanlı'nın en parlak dönemlinden çöküşüne. Türkiye Cunıhuriyeti'nin

kuruluşuna uzanan zaman dilimini kapsayan, dünyanın en güzel şehrinin tarihsel haritası.Son yıllarda istanbul hakkında yazılmış en iyi kitap. Klasik olmaya aday bir yapıt.

rka Kapak

 

Elinizdeki kitap Konstantiniyye'nin (İstanbul'un) beş yüz yıllık tarihi... Osmanlı'nın en parlak döneminden çöküşüne, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna uzanan zaman dilimini kapsayan, dünyanın en güzel şehrinin tarihsel haritası.

 

Son yıllarda İstanbul hakkında yazılmış en iyi kitap. Klasik olmaya aday bir yapıt.

 

-Metin Münir

 

Doğup büyüdüğüm İstanbul'un büyülü hikâyesi... Tarihçi Philip Mansel'in romansı üslubu zengin araştırmasına hayat katıyor. Konstantiniyye çok makbule geçen bir İkram kitap.

 

-İpek Çalışlar

 

Konstantiniyye, Batılı ziyaretçileri uzun zaman büyülemiş ve bunun sonucunda da raflar dolusu güzel kitap yazılmış hakkında. Elinizdeki kitap, en görmüş geçirmiş, en karmaşık şehirlerden biri olan İstanbul hakkında yazılmış en iyilerden bir tanesi; Philip Mansel olağanüstü bir araştırmayla ve modern tarihin her yönünü başarıyla irdeleyerek kaleme almış bu kitabı. Şimdilerde İstanbul 'Avrupa Kültür Kenti'olarak anılırken, Konstantiniyye mutlaka okunmalı.

 

-Norman Stone

 

Philip Mansel, önemsediğim ve değer verdiğim bir yazardır. Yazdıklarından her zaman çok şey öğrenirim, çünkü müthiş çalışkanlığıyla inanılmaz bir ayrıntı zenginliğini ortaya serer. Bu kitabını da İngilizce'de yayımlanır yayımlanmaz almış ve keyifle

 

okumuştum. Şimdi Türkçe yayımlanıyor olması güzel bir haber.

 

-Murat Belge

 

 

Yazar:Philip Mansel

 

Sayfa Sayısı: 692

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe

Yayınevi: Everest Yayınları

alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...