Jump to content

Otomatik Yazma Ve Resimler


Mira

Önerilen Mesajlar

Otomatik Yazı

 

Öteki alemde bulunan ruhsal varlıkların bizim dünyamızla iletişim kurmalarını sağlayabilmek için kullandıkları araçlardan bir tanesi. Medyum Judith Fricot bize bu yazısında otomatik yazının kullanılış şeklini kolaylıklarını ve buna karşın tehlikelerini izah etmektedir.

 

Başlangıç:

 

Otomatik yazı ( transcommunication ) ruhsal iletişim vasıtasıyla öteki alemle temas kurabilme özelliğidir, bu çok eskiden beri tatbik edilen bir iletişim şeklidir ve gittikçe daha fazla yaygınlaşmaktadır. Ancak

Nasıl gerçekleştiği hala bir gizemdir. Bazıları yazıların aracı olan medyum dan geldiğini ve kalemi onun oynattığına inanırlar. Bazıları ise bu mesajların bizim ( subconscient ) bilinçaltımızdan geldiğini zira bizim bilinçaltımızda çok geniş bir hafıza deposu bulunduğunu ve buraya geçmiş hayatlarımızda yaşamış olduğumuz bütün olayların teferruatıyla kaydı olduğu , ve sorulduğu anda hemen bu kayıtlar sayesinde bilinçaltımızın cevap verdiğine inanırlar.

 

Bir diğer ileri sürülen fikir ise Medyumun bu bilgileri telepati sayesinde öğrendiği ve kolunu ise bir yazıcı (printer) gibi kullandığıdır. Bu fikir (Radiethesie) Radiyatezi / bazı insanlardaki ellerindeki bir çubukla su bulma özellikleri gibi / prensibine dayanmaktadır. Başka bir tez ise Uzaylıların bu oluşumu sağladıklarıdır.

 

Fakat bu usulü kullananlara bu şekillerden hangisi doğru olmadığı önemli olmadığı mühim olan bu sayede kendilerinin sevdikleri ölmüşleri ile iletişim sağlayıp onlardan haber alabilmeleridir, ve böylelikle hiç olmazsa biraz ıstıraplarının azaldığı ve huzur bulduklarını ifade etmektedirler.

 

Bir çok kişi bu yolu kullanarak ölmüş olan çocukları, anneleri,babaları ,arkadaşları veya kendilerine tanıdıkları için iletilmek üzere mesaj veya bilgi bırakan yabancılarla iletişim kurmaktadırlar.

Otomatik Yazı üzerine gittikçe daha fazla kitap yazılmaktadır. Bunlar gerek bu iletişimleri sağlayan Medyumların hatıraları gerekse ölmüş oğlu veya yakını ile bu yolla temas kurmuş olan şahısların başlarından geçenleri nakletmektedirler. Bu kitaplarda ölümden sonra Öte bir Alem olduğu düşüncesi savunulmakta ve

Hayata kalanlara otomatik yazıyı kullanmayı öğrenmeyi önerip bu iki dünya arasında iletişim kurmaları teşvik edilmektedir.

Bizde aşağıda Otomatik yazı yazmayı öğretmeye çalışıp bu ümit kervanına yardımcı olmak istiyoruz

image003.jpg

Sizi İkaz ediyoruz :Otomatik Yazının iyi yönleri ve kendinizi maruz bıraktığınız tehlikeler:

Otomatik yazıyı kullanmak insana çok büyük bir neşe ve huzur vermektedir . sırlarla dolu bir dünyayla karşılaşmak,sevdiklerinizle karşılıklı iletişim kurmak onlardan haber almak, bilmediğiniz sorularınıza cevaplar alabilmek böylelikle bazı şeyleri açığa çıkarmak zevki.

Düşünün oğlu ölmüş bir annenin oğlundan ona hitaben yazılmış bir mektup alması ve onunla konuşur gibi iletişime girmesi, bu anne için daha mutlu ne olabilir hayatta, oğlunla tekrar bazı şeyleri paylaşmak ve onunla

Arzu ettiği zaman temasa geçebilmek, sanki tekrar oğlu yaşıyor ancak seyahate yahut başka bir yerde oturuyor gibi bir yanıltı uyandırabilir.

İşte tehlike burada başlamakta . Bazı insanlar bu sanal hayatta öyle alışmaktadırlar ki bu onlar için bir uyuşturucu veya pembe mutluluk haplarının verdiği sahte mutluluğu vermekte ve etraflarında Sanal bir dünya

Kurup hakiki dünyadan kendilerini tecrit etme durumunda kalmaktadırlar. Eşi , diğer çocukları arkadaş ve akrabalarından uzaklaşıp etraflarını görünmez bir duvarla çevirip tecrit etmektedirler. Bu kendilerinin yaratığı sanal alemde psikolojik hastalıklara yakalanıp şizofreniye kadar gidebilen çok vahim durumlar ortaya çıkabilir ve hastanın intihar etmesine sebep olabilir.

Bunun için her zaman hakikatlerden kopmadan, zihnini berrak düşünceler çerçevesinde çalıştırarak, sanal aleme dalmadanotomatik yazı ve Ötekialemleolan ilişki ve iletişimimizi bir iptila haline sokmadan

Ve aşırıya kaçmadan devam ettirmemiz gerekir.

Eğer bu kaidelere ciddiyetle riayet ederseniz o zaman sizi öteki alemden davetsiz bir varlık rahatsız ederse soğukkanlılıkla kaleminizi kağıdınızın üzerine koyup bugün yazı yazmak istemiyorum deyip

Kağıdı yırtarsanız sizi kimse hiçbir şeklide zorlayamaz.Her zaman sizi istemediğiniz bir şey yapmağa

Zorlayana karşı taviz vermeden kendi istediğinizi yaparsanız ispritizma da fark sizin her zaman bu olaylar sırasında emir veren ve Maitre yani Emir ve kumanda eden olduğunuzdur. Ama yavaş yavaş bir kereden bir şey olmaz diyerek Ruhsal varlığın isteklerine boyun eğerseniz çok kısa zamanda onun kölesi olur ve bu çok kötü sonuçlar verebilecek olayların meydana gelmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Onun için hiçbir zaman itaat edilen siz itaat eden Varlık olması lazım geldiğini unutmayın bu her ilişkide öteki alemle bu şekilde olması gerekir. Benliğinizi ele geçirecek olan kötü Ruhsal varlıkların kölesi olduğunuzda sizi çok kötü bir akıbet bekleyebilir.

Şimdi bu kurallar dahilinde otomatik yazı yazmayı öğrenelim:

Elinize bir kurşun kalem tercihen (inanılır ki Ruhsal varlığın iletişimi kurşun kalemin tahta kısmından daha kolay geçebilir ,plastik maddeninzorlayıcı bir durumu vardır ) ve bir bloknot veya bir sayfa kağıt

Gerekli olan şeyler bunlardır. İçinde bulunduğunuz ortamın bazı şartlara uyması gerekmektedir, huzur verici sessiz loş bir ışık olması tercihtir. Oturmanız sizin için en rahat şekil nasılsa öyle olmalı . Ayrıca masanın karşı köşesine beyaz bir mum yakılması sahtekarları uzaklaştırmak için gereklidir.

Yorgun olduğunuz zamanları tercih etmeyin zira iyi bir konsantrasyon ve bunun için de odaklanabilmek huzurlu, relaks ve dinlenmiş olmanız gereklidir.

Denemenizi yapmak için hazırsınız, ucu iyice sivriltilmiş kurşun kaleminizi kağıdınızın üzerine koyun ve dirseğinizi havada tutun ( yazı yazarken yaptığınız gibi ) masanın üzerine değmeyecek zira bu gelecek enerjilerin yolunu keser ve kalemin ucuna kadar gelmelerine mani olur .

Gözlerinizi kapayabilirsiniz veya açık bırakabilirsiniz bu sizin kendinizi nasıl rahat hissettiğine bağlıdır.

Kendinizi iyice konsantre edip ölmüş ve onunla iletişim kurmak istediğiniz birisini yüksek sesle veya içinizden seslenerek sizinle temas etmesini isteyin. İlk seferinde yüksek sesle yapmanız tavsiye edilir :

“ Ayla burada mısın , benimle iletişim kurmak ister misin ? “ gibi.

Birkaç zaman sonra kalemin ellinizin içinde hafif ve ürkekçe kımıldadığını ve kağıdınızın üzerinde yer değiştirdiğini hissedeceksiniz.Bu hareketler gittikçe daha belirgin olacaklar (mesela ilk evvela bir halka sonra o , u, i ) ilk zamanlar bu harfler çok net ve belirgin olmayacaklar fakat siz bu hareketler neticesinde aranızda bir temas kurulmuş olduğunu anlayacaksınız. Sakın korkmayın ve meraklanmayın bu iki Alem arasında kurulmuş bir köprüdür. İlk temas gelinceye kadar geçecek zaman bazıları için kısa bazıları için uzun gelebilir hatta bazılarınız bunun olmadığını görüp “ safsata , yalan “ diye düşünebilirler. Fakat yılmayın bir iki üç beş kere deneyin ve her seferinde olacak diye konsantre olup sadece bu düşünceye odaklanın. Bazen ilk zamanlar yazılan kelimeler anlamsız çıkabilir veya bir veya iki kelime yapışık olabilir bunlar zamanla düzelip sizin azminiz ve iradenizle gayet okunaklı olarak ve rahat iletişimler kurabileceksiniz.

Bazen çağırdığınız varlık sizinle bazı resimlerle temas etmeğe çalışır, eğer yazıyı tercih ediyorsanız,ona

Söyleyin göreceksiniz size uyacaktır. İlk evvela okunaksız olan kısa cümleler daha sonra düzgün cümleler sonunda da uzun metinlere dönüşecektir. Bu yazma seanslarından sonra bütün vücuda yorgunluk hissedile bilinir. buda odaklanırken harcadığınız enerji kaybından olmaktadır.

Temas ettiğiniz Ruhsal varlığın mevcudiyetinden şüphe duyarsanız ona sadece cevaplarını sizin bilebileceğiniz sorular sorun, cevapları ne kadar kolaylıkla bildiğini görünce sizde şüphenizden vazgeçip

Ruhlarla iletişim kurabilmenin mümkün olduğuna inanacaksınız. Ancak bugün bile bu iletişim nasıl gerçekleştiği ve nasıl olduğunun sırı çözülememiştir.

Bazen de Ruhsal Varlıklar kendilerine aracı olan Medyumlara veya kendileriyle iletişime geçen şahıslara son derece değişik ve güzel yağlı boya , kara kalem veya sulu boya tablolar yaptırmaktadırlar.

image004.jpg

image005.jpg

 

Ruhsal Varlıkların idaresinde medyumlar veya iletişime geçen şahıslar

tarafından yapılmış Tablolar.. Newyork da 2003 senesinde The Sprit

Center de açılan bir sergiden

image002.jpg

Medium Judith FRİCOT The American Sprit Jurnal

April 10.2005

Yayınlanan makaleden derlenmiştir

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...