Jump to content

Kilo Verdikten Sonra Cildini Nasıl Sıkılaştıracaksınız?


Sidre

Önerilen Mesajlar

Yaşımız ilerledikçe derimiz elastikiyetini kaybediyor. Hele bir de bu dönemde kilo verirsek, adeta içimiz boşalmış gibi, derimiz yumuşuyor ve sarkmalar meydana geliyor. Biz de sizin için bu soruna birkaç alternatif çözüm ürettik!

 

Ertelemeyin

Eğer kilo vermek gibi bir niyetiniz varsa, yaşınız ilerlemeden bunu yapmanız çok daha doğru olacaktır. Çünkü daha önce de söylediğimiz gibi, yaş ilerledikçe, deri elastikiyetini kaybediyor. Dolayısı ile ne kadar erken kilo verirseniz, derinizin kendini toparlama ihtimali de o kadar yüksek. Bizce biran evvel işe koyulma zamanıdır!

İki ileri bir geri

Sürekli kilo alıp veriyorsanız, bu derinizin sürekli gerilip gevşediği anlamına geliyor. Elbette bunun deriniz üzerinde yaratacağı tahribatı tahmin edebilirisiniz. Bunun yerine bir beslenme uzmanına danışın ve beslenme alışkanlığınız değiştirmeye, kilonuzu dengede tutmaya çalışın.

 

Hızlı kilo vermeyin

Şok diyetler yaparak, yıllar boyu emek zahmet aldığınız kilolardan bir iki hafta içinde kurtulmaya çalışmak, hem cildiniz hem de sağlığınız için çok zararlı. Eğer aniden kilo kaybederseniz, derinize kendisini toparlaması için yeterli zamanı tanımamış olursunuz. Dolayısı ile sabırlı olup, yavaş yavaş kilo vermeyi tercih etmelisiniz.

 

 

Deniz tuzlu peelingi kullanın

Yapılan araştırmalara göre deniz tuzu içeren peelinglerin, kan dolaşımını hızlandırarak derinizin elastikiyetini geri kazanmasını sağladığını sağlıyor. Dolayısı ile kilo verdikten sonra, cildinizin sıkılaşıp, eski görünümünü kazanmasını sağlamak için vücudunuza haftada bir iki sefer deniz tuzu içeren peeling uygulamanız da faydalı olacaktır.

Kolojen içeren kremler

Derinizi sıkılaştırmanın bir diğer yolu da kolojen içeren bir nemlendirici kullanmak. Bu tarz kremler birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Eğer konuya dair bir fikriniz yoksa, yakın çevrenizde ufak bir araştırma yapabilirsiniz.

 

 

Masaj yaptırın

Biraz maliyetli olsa da, haftada bir masaj yaptırmak da vücudunuzun sıkılaşması için iyi bir alternatif. Bizce bu çözüm de denemeye değer. Sonuç alamasanız bile, en azından kendinizi çok daha rahatlamış ve iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Ağırlık çalışın

Kilo verdikten sonra vücudunuzun eski görünümünü geri kazanmasına yardımcı olabilecek bir diğer yöntem de ağırlık çalışmak. Aşırı kas yapmaktan korkuyorsanız, buna gerek yok. Kullandığınız ağırlığı üç haftada bir artırarak bunu engelleyebilirsiniz. Amacınıza ulaştığınızda ise, daha basit hareketlerle formda kalabilirsiniz.

 

 

Su için

Her konuda olduğu gibi bu konuda da su içmek oldukça önemli. Sağlıklı bir cilde sahip olmanın altın kuralı, cildinizin doğal nemini korumasını sağlamak. Bunun içinde günde en az sekiz bardak su içmeniz gerekiyor. Böyle bir alışkanlığınız yoksa bile, kendinizi zorlamalısınız.

 

Yoga yapın

Yoga stresten uzaklaşmanızı, daha esnek olmanızı, kilo vermenizi ya da kilo verdikten sonra sarkmaya başlayan derinizin toparlanmasını sağlayacaktır. Üstelik bunun için pahalı yoga salonlarına gitmenize de gerek yok. Bunun için piyasada birçok ünlü ismin CD’leri bulunuyor. Bunlardan birini alıp, düşük tempoda işe başlayabilirsiniz.

 

 

Öğünlerinize yağsız et ekleyin

Protein kas yapınızın güçlenmesine yardımcı olduğu gibi içeriğindeki kolojen de cildinizin elastikiyetini korumasına yardımcı olur. Bu sebeple en azından haftada bir iki gün akşam yemeğinizi salata ve ızgara et olarak ayarlayabilirsiniz.

 

Klorlu kalmayın

Eğer vücudunuzu sıkılaştırmak için yüzmeye karar verdiyseniz ve havuzu olan bir spor salonuna kaydolduysanız, mutlaka havuzdan çıktığınızda duş alarak cildinizi klordan arındırın. Çünkü klor cildinizin doğal nem dengesini bozar ve bu da elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Ayrıca duş alırken ılık su kullanın çünkü sıcak su cildinizde bulunan doğal yağları kaybetmenize neden olabilir.

 

Son çare

Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız elbette kendinizi güvenilir bir estetik cerrahının ellerine teslim edebilirsiniz. Ancak bunu yapmak için vermek istediğiniz kiloları vermeli ve en az altı ay kadar bu kiloda kalmalısınız. Yine de bıçak altına yatmaktansa, size önerdiğimiz basit çözümleri denemelisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Masaj yaptırın

Biraz maliyetli olsa da, haftada bir masaj yaptırmak da vücudunuzun sıkılaşması için iyi bir alternatif. Bizce bu çözüm de denemeye değer. Sonuç alamasanız bile, en azından kendinizi çok daha rahatlamış ve iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

 

masaj özellikle cildin yaşlanmasını geciktiriyor,eğer ince çizgiler oluşmuşsa bunları yok ediyor..tavsiye ederim;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...