Jump to content

Paraşüt Pantolonlar Geri Döndü


Guest Lucky

Önerilen Mesajlar

5CD23F22D56D2D49A2108732r.jpg

 

 

Evet, moda bizden öç alıyor. Sonbahar-kış sezonunda pantolonlar, birkaç sezondur alışık olduğumuz dar kalıpların dışına çıktı ve 80'li yılların bol, paraşüt tarzı pantolonları geri geldi. Ancak asıl soru şu: 'Biz moda diye bu pantolonları giyecek miyiz?'..

 

sp-1.gif

Birkaç sezondur üzerimizden çıkarmadığımız skinny yani dar pantolonlarla yeni sezonda vedalaşıyoruz. Hemen paniğe kapılmayın; tamamen hayatımızdan çıkmıyorlar. Ama yeni sezonun pantolonlarında bol kalıplar dikkat çekiyor. Hatta yeni tasarımların sadece paçaları bol değil, eskinin 'paraşüt' diye adlandırılan ve gerçekten bir paraşütü andıran pantolonlarıyla karşılaşmaya hazır olun...

 

Bu yeni kesimlere kimisi şalvarı andırdığı için 'harem' diyor; kimileri de ünlü rapçi MCHammer'ın giydiklerini anımsattığı için 'hammer'... Ama daha çok bir paraşütü anımsatan bu pantolonlar bizi 80'li yıllara geri götürmeye hazırlanıyor.

 

Tasarımcılara da hak vermek lazım. Uzun süre pantolon kalıplarıyla oynayamadılar çünkü bizler dapdar kesimli pantolonları üzerimizden çıkaramadık. Ama artık değişime zorlanıyoruz. Neredeyse bütün tasarımcılar işbirliği yapıp, karşımıza 'ekstra' bol pantolonlarla çıktı. Maalesef bol pantolon modasının gelip geçici olmadığını da belirtmemiz gerek. Çünkü 2009 ilkbahar-yaz sezonunun defilelerinde de dar paça pantolonlar yok denecek kadar az ve bütün tasarımcılar, koleksiyonlarında bollaşan pantolonlara yer vermiş.

 

Alexander Wang'den Giorgio Armani'ye, Yves Saint Lauren'den Peter Som'a kadar bütün tasarımcılar, bol pantolonların farklı modelleriyle karşımızda. Harem, hammer ya da paraşüt fark etmez, bol kesimli olsun yeter! İster uzun ister kısa eskilerin paraşütü andıran bol pantolonlarını yeniden giymeye başlıyoruz.

 

 

SABAH

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

 

Geniş paça bol hava!

 

Bu yazın pantalon modası belli oldu!

Kış mevsiminin en kullanışlı giysisi, yaklaşmakta olan ilkbahar ve yazın da vazgeçilmezi olacak.

 

Tüm modacı ve tasarımcıların koleksiyonlarında geçmiş yıllardakinlere benzemeyen pantolon kesimleri ile kadınları şaşırtıyor. 80′lerin ardından 70′li yılların da izini taşıyan modeller uzun süredir alışılagelmiş olan tasarımlardan çok daha farklı detaylara sahip. Özellikle genç kızların öncelikli tercihleri arasında olan düşük beller, artık veda ediyor.

Erkekler de bol kesim giyecek

Yeni akım, erkek pantolonlarını da etkisine almış durumda. Rahat kesimli bu akımda beller yükselişe geçerken ağlar inişe geçti. Buna rağmen ‘dar pantolonlardan vazgeçmem kolay değil’ diyenler de unutuldu. Çok dar pantolonlar paçaları kıvrılarak farklı bir stil oluşturacak biçimde kullanılacak. Ama iyice bollaşan pantolonlar dar üstlerle birlikte daha çok tercih edilecek. Uzun boylu ve zayıf kişilerin rahatlıkla kullanabileceği yüksek belli ve düşük ağlı pantolonlar kısa boyluları ve kiloluları hiç memnun etmeyecek.

Pantolonları kiloya, boya ve giyim stiline göre tercih etmek gerek. Öncelikle alacağınız pantolonun bel kısmı vücudunuzu sıkmamalı. Oturup kalktığınızda ağı size rahatsızlık vermemeli. Kaliteli kumaşları tercih edin. Paça uzunluklarının eşit ve aynı genişlikte olmasına dikkat edin.

Kiloluysanız düz kesimli giyin

Düz kesimli modeller tam size göre. Basen kısmından başlayıp paçalara kadar inen düz kesimler sizi olduğunuzdan çok daha zayıf gösterecektir.

Fazla bol paçalı ve yüksek belli modellerden uzak durun. Büyük cepler kullanabilirsiniz. Özellikle asimetrik ya da çapraz kullanılmış cepler basen genişliğinin göz ardı edilmesinde yardımcı olur.

 

Göbeğe çare, yüksek bel

Yüksek belli pantolonlarla birlikte göbeğinizi saklamanız kolaylaşıyor.

Pilili modeller yerine pensli olanlarını tercih edebilirsiniz. Dikkatleri göbek çevrenizden uzaklaştırmak için farklı kesimlere sahip paçaları deneyebilirsiniz.

Abartılı kemerlerden uzak durun. Gerekirse kıyafetiniz ile aynı renklerde kemer kullanın.

Kısaysanız bol paça

İlla ki bol tasarımlar kullanmak istiyorum diyorsanız pantolonlarınızı mutlaka platform tabanlı ayakkabılarla giymeniz gerekiyor.

Bacak boyunuz kısa ise yüksek bel, üst bedeniniz kısa ise de düşük belli pantolonları tercih edin.

Aynı renklerde seçtiğiniz bluz ve pantolonunuz da sizi çok daha uzun boylu gösterecektir

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısaysanız bol paça

 

İlla ki bol tasarımlar kullanmak istiyorum diyorsanız pantolonlarınızı mutlaka platform tabanlı ayakkabılarla giymeniz gerekiyor.

Bacak boyunuz kısa ise yüksek bel, üst bedeniniz kısa ise de düşük belli pantolonları tercih edin.

 

Aynı renklerde seçtiğiniz bluz ve pantolonunuz da sizi çok daha uzun boylu gösterecektir

 

teşekkür ederim ellerine sağlık yazına bereket...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ispanyol-1.jpg

 

80ler döneminin vazgeçilmez parçası ispanyol paça pantolonlar geri geldi. Zaten hep "moda tekerrürden ibarettir" derim. 10 yıl önce moda olan kıyafet küçük değişikliklerle yeniden moda olabiliyor. Anneniz kıyafetlerini saklamışsa modaya uymak için çok fazla para harcamanıza gerek yok.

Karşınızda ispanyol paça pantolon modelleri...

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca2028229-1.jpg

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca2028329-1.jpg

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca2028429-1.jpg

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca2028529-1.jpg

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca2028629-1.jpg

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca2028729-1.jpg

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca2028829-1.jpg

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca2028929-1.jpg

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca20281029-1.jpg

 

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca20281129-1.jpg

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca20281229-1.jpg

 

phoca_thumb_l_ispanyolpaca-1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...