Jump to content

Telekinezide Hangi Enerjiyi Kullanırız?


Mira

Önerilen Mesajlar

Telekinezi , düşünce gücü ile maddeye uzaktan etki demektir. Bu hemen hemen her ilgili sitede bulabileceğiniz genel bir tanımdır. Fakat bu tanımda altın değerinde bir nokta vardır. “ Düşünce gücü ile “ . Öncelikle düşünce ve enerji yani güç arasındaki baglantıyı tanımlamalar eşliğinde sıra ile çözümleyelim.

 

Düşünce ve Beyin

 

Beyin, kafatası kemiklerimiz içinde bulunan, merkezi sinir sistemimizin temelini olusturan, yüzeyi 2000-2100 cm2 arasında değişen algılama organımızdır. Beyinin calısma sistemine baktıgınızda, çalıştıkca yorulan bir bilgisayardan farksızdır. İçerden veya dısardan gelen düşünce öbekleri burda anlam kazanmaktadır. Örnegin ; elimizi kaldırmak istediğimizde, kaldırma düşüncesi beynimize 10010110 gibi bir kod ile iletilir. Beyin bu kodu algılar ve ilgili organa “ Kaldırma “ emri olarak iletir. Aynı sekilde bize bir seyler hissettiren bir tabloya baktığızda beynimize ilgili duygu olarak ileti gelir ve beyin bunu düşüncenin cıkıs noktasına 01100100 gibi bir kod ile iletir. Peki ya düşüncenin cıkıs kaynagı neresidir?

 

Düşünce veya düşünme eylemi insanın benliğinde yani ruhunda gercekleşmektedir.Tüm bu durumlardan dolayı beyin, tam anlamıyla bir dönüştürücü görevi görmektedir.

 

Einstein’ın Rölativite Teoremindeki Kütle Ve Enerjinin Eşdeğerliği

 

Fizikte bize ögretilen iki kural vardır. Kütle ve enerji korunumu. Fakat Einstein’ın Rölativite teorisine göre kütle, enerjinin yogunlasmıs bir halidir. ( E=mc2 ) Yani enerjide aslında bir kütleye sahiptir. Burada önemli bir noktada çok az bir kütlenin çok yüksek miktarda enerjiye eşdeğer olmasıdır. Bir maddenin tüm kütlesi enerjiye dönüştürülebilirse elde edilen enerji E=mc2 ile bulunur. Bu formüle göre 1 gram kütledeki enerji 1000watt'lık ampulü 2850 yıl yakar. Bu aynı zamanda 2000 ton yakılmasından elde edilecek enerjiye denk gelir. ( Atom ve hidrojen bombasının çalışma prensibi )

 

Einstein’ın yine Rölativite Teoremine göre enerji atomun en kücük yapı tası olan quantların titreşimidir. Evrendeki her sey bu quantların farklı titreşimlerinin yogunlası sonucu olusmaktadır. Bu titreşim ve titreşimler toplulugu kendisinden zayıf olan titreşimleri etkileyeceği gibi, kendisinden daha güclü olan titreşimlerdende etkilenebilecektir. ( Yükseltgenebilir-İndirgenebilir ) Transformatörler bu mantık ile calısır. ( Akım gecen bir telde manyetik alan olusur. Bu manyetik alan içersindeki baska bir telde bu alandan etkilenerek üzerinde indiksiyon akımı olusur ve diger telde ters yönde bir akım olusur. )

 

Nano Teknoloji

 

Nano Teknoloji hepimizin bildiği gibi kaba tabir ile serbest dolasan atom parcacıklarına bilgi yukleyip bunların düzenli şekilde adeta bir şuur içersinde hareket ve belirli alanlara etki etkisini saglamaktır.

 

Artık konuyu kavrayabilmek ve düşünebilmek için gerekli olan tanımlamaları yaptık.Şimdi sıra bu ögrendiğimiz bilgiler ışıgında asıl konumuz olan “ Telekinezide hangi enerji kullanılır ? “ sorusuna gecebiliriz.

 

Arkadaslar, beynimizde gerceklesen her faliyet bir enerji üretir. ( enerjinin tanımını yapmıstık. ) Duygularımızın yönlendirmesi ile olusan düşünce beyinde enerji yükünün olusmasını saglar. ( Titresimlerin Yükseltgenmesi ve İndirgenmesi ) Bu biriken enerjiyi, yönlendirme ile kullanabilriz. ( Nano Teknoloji mantıgı )

 

Arkadaslar, insanın düşünen kısmının ruh oldugunu daha yazının basında dile getirmiştik.Ruh dediğimiz seyin ise enerji oldugu aşkardır. Enerjinin ise quantların titresimi ve titresim topluluğu oldugunuda söylemiştik.O zaman konunun basında verdiğimiz örnekteki ruhun beyne gönderdiği 10010110 gibi kodlarda anlayacagımız gibi bir enerjidir. Bu sonuc bizler için düşüncenin enerji oldugunun açık bir ispatıdır.

 

Arkadaslar, uzayda kütlesi ve hacmi olan herseye bizler madde diyoruz. Kütle ise yogunlasmıs enerjidir. Enerji ise quantların titresimidir. Bu bağlamda aslında evrende gördüğümüz hersey buna bizlerde dahiliz , hepimiz sadece titreşimler topluluguyuz. Bu yuzden bir enerji ayrımı yapamıyoruz. Bizler sadece ruhumuzdaki enerji ve cevremizdeki maddelerin enerjilerini ( quant titresimlerini ) düşüncelerimiz veya duygularımız ile yükleyip onların titreşimlerini azaltıyor veya yukseltiyoruz. Uzak dogudaki buna chi enerjisi der müslümanlar nur der baskalarını herhangi birşey. Bu bizim pencereye pencere diyip ingilizlerin pencereye window demesi ile aynı seydir. Unutulmamalıdırki mutlak güc tektir. Tanımlamalar ancak insanların algılaması ve anlaması için yapılır.

 

dır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düşünce gücü ile uğraşacağımıza birazcık ta çalışsak ya, en kolayı bu!

İki saat aynı yere bak bak! Sonra düşün düşün, hayal et- dur. Olmadı topla yap, olmadı silgiye toplu iğne batırıp üstüne artı şeklinde kağıt koy, milim oynasa yüreğimiz kopacak gibi çarpar sevinçten. Olmadı kaşık bük! sadece gizemli göründüğü için dikkat çekiyor, yoksa çalışarak bir robot bile icat edebilirsin... Çalışarak daha çok şeyin sahibi olabilir, daha çok şeye etki edebilirsin!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...