Jump to content

20 Bin Yıl Önce Pişti!


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

20 bin yıl önce pişti!

 

 

Bilim dünyası şaşkın

 

 

755035_detay.jpg?1340978407favorilere_ekle_btn.png

 

 

 

 

"Science" dergisinde yayımlanan makalede, Ciangsi eyaletinin Şianrendong Mağarası’nda bulunan çömlek parçalarının yaklaşık 20 bin yıllık olduğu belirtildi.

 

Çömleğin yemek pişirmek ve mayalı içecekler hazırlamak için kullanıldığı sanılıyor.

 

Kısa süre öncesine kadar ilk çanak ve çömleklerin yaklaşık 10 bin yıl önce, insanoğlunun ataları bir yerde uzun süre kalıp tarımla uğraşmaya başladıktan sonra yapıldığı düşünülüyordu.

 

Toprak kap yapımının sanılandan 10 bin yıl önce ilk kez Çin’de başladığını gösteren çömleğin 20 santimetre yüksekliğinde ve 15-25 santimetre çapında olduğu düşünülüyor.

 

 

 

Kaynak : HT

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Az kaldı, insanlık Lemurya,Mu ve Atlantis kıtalarının yüksek uygarlıklarının delilleri gözler önüne serildiğinde tarih yeniden yazılacak... Şu andaki tarih sadece Atlantis'i haritadan silen büyük tufan sonrası bilgilerden oluşuyor. Yani onüçbin yıllık kısa bir tarihten, o da yarım yamalak olmak üzere sözediyoruz... Onun dışında bilinen ve çok daha eski dönemlere ait buluntular elbette var ama bunlar tarihin akışını değiştirip gerçeklerin ortaya çıkmasına sebep olacağından malum çevrelerce gizleniyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...