Jump to content

Melekler ve Biz


Misafir

Önerilen Mesajlar

En azından, Sümer’de 6000 yıl önce uygarlık başladığından beri, melekler insan deneyiminin ortaya konmasında çok yakın bir rol oynadılar.

 

Mezopotamya’nın kadim şehirlerinde meleklerin rölyefleri (kabartmalar) keşfedildi ve Dünya üzerinde var olduğu bilinene en eski yazıtlarda Sümer çiviyazısı silindirleri ve kil tabletlerinin üzerinde betimlendi.

 

Melekler Hristiyan, Musevi ve İslam dinleri ile ilişkilidir, tüm bu dinlerini hepsinin anlaştığı şeylerden biri. Museviler melekleri 75 farklı düzene bile kategorize ederler.

 

Ve Atlantik Okyanusunun diğer tarafında, Yucatan’da, Ek Balam Akropolünde, kadim Mayalar tarafından oyulmuş melek kabartmalarını görebiliriz. Gerçekte, Kadim Dünyada melekler fenomenini genişletseydik, onları zaman periyotları ve yerlerin engin düzeninde insan uygarlığına iyice yerleşmiş bulurduk.

 

Böylece, meleklerin ya da en azından melekler ile ilgili inançların kaydedilmiş tarih kadar uzun bir süredir bizimle oldukları tarihsel bir kanıttır.

 

Yine de, bana göre, bu bir inanç konusu değildir. Onların varlığını kesinlikle biliyorum.

 

[eleklerle Karşılaşmalarım [

Çoğunuzun ilk kitabım “Yaşam Çiçeğinin Kadim Sırrı”nın 1 nci cildinde okuduğunuz gibi, melekler uzun zaman önce, 1971 de bana geldiler.

 

Beklenmedik bir şekilde, oturduğumuz odada, her ikimize de göründüklerinde, karım ile meditasyon yapıyorduk. İki tane melek vardı, biri yeşil ve diğeri ultraviyole (morötesi) renkte.

 

Melekler bize baktılar ve konuştular. Şu sözlerle başladılar :

 

“Biz sizden ayrı değiliz. Biz, siziz.”

 

O andan itibaren, yaşamım ebediyen değişti. Melekler bana görünmeye devam ettiler ve o günden beri adımlarıma rehberlik ettiler.

 

[bleklerin Nitelikleri[/Meleklerin kendilerini bana takdim etmelerinden bu yana geçen 32 yılda melekler ile ilgili öğrendiğim temel gerçeklerden bazıları :

 

1. Tüm insan varlıkları, direkt olarak onlara bağlı en az iki meleğe sahiptir. Bazılarımızın daha fazla sayıda meleği var.

2. Meleklerin şekli (formu) yoktur. Neye, nasıl inandığımıza bağlı olarak bize farklı şekilde görünürler.

3. Melekler, iletişim kurmak için bir araç olarak tezahür etmiş form kullanırlar. Bunun nedeni, biz insan varlıklarının “yüksek” varlıklar ile iletişim kurmamızın aşırı derecede zor olması ve eğer göremezsek veya bizimle konuşanın kim olduğunu imgeleyemezsek, bu iletişime inanmanın çok zor olmasıdır. Kanatları olan insan – benzeri varlıklar imajı meleklerin doğal hali değildir, onlar bu şekli sık sık kullanırlar, çünkü bunu kabul etmemiz çok kolaydır.

4. Aslında melekler başka bir boyutta yaşarlar, ama bu dünyaya girebilirler.

5. Bağlı olduğunuz melekler aslında, varoluşun başka bir seviyesindeki sizsiniz. Onlar sizden ayrı olan “başka bir şey” veya “başka birisi” değildir. Melekler bizim kim olduğumuzdur.

6. Bana göre, melekler bir çok spiritüel geleneğin Yüksek Benlik olarak bahsettiği şeyin bir parçasıdır. Öğrendiğim ve deneyimlediğim gibi, biz yaşamın bir çok diğer fiziksel seviyelerinde var oluruz. Ve bu diğer seviyelerde Benliğin veçheleri, kollektif olarak “Yüksek Benliğimiz” olarak adlandırılır.

 

Bu perspektiften, Yüksek Benliğimizin bir Yüksek Benliği vardır ve onun da bir Yüksek Benliği vardır, ve Tanrı’ya, Yaşamın Kaynağına ulaşana dek bir zincir halinde böyle devam eder.

 

Ve melekler bu bilinçlilik zincirinde insanlığa en yakın bağlantıdır. Ayrıca – ve belki en önemlisi – tüm yüksek varlıklar arasında, melekler algılanması ve iletişim kurulması en kolay olanlardır.

 

İsa, meleklerle konuştu. Musa, Muhammed ve İbrahim de konuştu.

 

Ve siz de konuşabilirsiniz !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest black_blood20

güzel paylaşm ama bana saçma geldi hadi cini hadimi yada demonu anlıyorm onlarla ilşki kurluyor ama melekleremi geldi sıra böyle bişey mümkün değildr asla olamaz bu allahla görşmenin imknszlğyla aynı tövbe haşa ya nelerle uğraşıyorsunuzya tamam meleği görmeyi istemek kötü bişey değil ama onların hepsi allahın emrinde vezdinde.dünyadki insanlarla bağlantı kuramaz onlar cebrail meleğini ayrı tutuyorum oda peygmberlere allah tarafından elçilk ediyordu o ayrı ama meleklerle iletişm kurululamaz kuruyorum diyen birisi varsada akıl hastasıdr hemde en ağırından...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güzel paylaşm ama bana saçma geldi hadi cini hadimi yada demonu anlıyorm onlarla ilşki kurluyor ama melekleremi geldi sıra böyle bişey mümkün değildr asla olamaz bu allahla görşmenin imknszlğyla aynı tövbe haşa ya nelerle uğraşıyorsunuzya tamam meleği görmeyi istemek kötü bişey değil ama onların hepsi allahın emrinde vezdinde.dünyadki insanlarla bağlantı kuramaz onlar cebrail meleğini ayrı tutuyorum oda peygmberlere allah tarafından elçilk ediyordu o ayrı ama meleklerle iletişm kurululamaz kuruyorum diyen birisi varsada akıl hastasıdr hemde en ağırından...

Cinlerle kurulan irtibat mantıklı,

meleklerle irtibat kuran akıl hastası öyle mi?

Melekler Allah'ın emrinde de cinler kimin emrinde peki?

bu nasıl bir çelişki??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:)black_blood20 sizin inancınız bu yöndeyse saygı duyarım ancak deneyimleyenlere akıl hastası yaftasını yakıştırmak hem de en ağırından diye bunu vurgulamak hiç hoş değil uslubunuza özen göstermenizi öneririm
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest black_blood20

benim dmek istedğim bunu deneyenlere değil melklerle görştüğünü söyleyenlere böyle bişeye nasıl inanıyorsunz tamam sizede saygı duyuyorum ama ne bileym ayrıca ben çelşki yaratmdm cinlerde allahın emrnde ama cinler bi melekmi bunu söyle önce onlar bir melek dğil iblis(şeytan) bir melekti ama cin demon bunlar melek değil dolayısyla insanlra musallat oldunuda sayarsak onlarla iletişim mümkün ama meleklerle olduna inanmıyorum bu benm görşüm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben deneyenler demedim deneyimleyenler yani bu bahsedilen durumu birebir yaşayan insanları kastettim kısaca iletişim kuranları. Mesajınızdan da üzgünüm ama anlaşılır bir taraf göremiyorum Meleklerin görevleri nelerdir bir sıralarmısınız sizin inancınızla ? Yani yazdıkalrınızdan şöyle bir anlam çıkıyor onlar zarar verir iletişim kurar çünkü onlar melek değiller peki melekler ne yapar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • "Melekler Zamanı" Iris Murdoch

   "İnsan yalnızca bir meleği sevebilir. Bu ürkünç duygu da sevgi değildir. Meleklerin iletişim kurduğu kişiler mahvolmuş demektir." Marcus, "Ben fikrimi değiştirdim," dedim. "Bence sen zır delisin." "Git öyleyse, hadi git, masum kardeşim benim. O sade suya irit teolojine dön. Sen neredeydin, Marcus, ben dünyanın temellerini atarken, sabah yıldızları bir ağızdan şarkı söyler ve Tanrı'nın bütün oğulları sevinçle haykırırken?" Marcus ayağa kalktı. "Papazlık yapmayı sürdüreceksin demek.

   , Yer: Edebiyat

  • Melekler,Sayılar ve Anlamları

   Aynı sayılarla sürekli farkında olmadan karşılaşırız. Rüyalarımızda, telefon numaralarında, araba plakalarında, ev numaralarında , okuduğumuz bir kitapta ve dahası…. Melekler aynı sayıları devamlı karşımıza çıkararak bize mesaj verirler. Ne zaman saate baksanız 00:00 ya da 11:11 ‘i gösteriyorsa bunun sizin için bir anlamı var aslında.   Sayılar ve anlamları: 1 : ‘’ Düşüncelerine dikkat et, çünkü şu anda düşüncelerinle yaratıyorsun ‘’ demek . 2: ‘’ Meleklerin senin yanında ‘’ demek . 3: Ay

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Bebeğinizle Birlikte Melekler Gibi Uyumanın Yolları

   Bebeğinizin keyifli ve rahat uyuması onun için olduğu kadar sizin için de çok önemli. O uyurken siz de onunla melekler gibi uyumak istemez misiniz? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Asuman Akça, bebeğinizin rahat uyuması için tüm ayrıntıları veriyor.   Yeni doğanlarda ortalama uyku süresi günde 17 – 18 saat. Tabii ki bu, kesintisiz değil. Çünkü gece ve gündüz her iki üç saatte bir beslemek için uyanmasını bekliyorsunuz. • Onu açık havaya çıkarmak iyi bir uykunun sırrı

   , Yer: Anne ve Bebek Sağlığı

  • Melekler ve Ölüm

   “Kıyamet günü melekler ölecek mi? İnsan için ölüm ebedî âleme geçiş olduğuna göre melekler için eğer ölüm varsa ölüm nedir?”İslâm ulemasından bazısına meleklerin de ölümlü olabileceğini düşündüren tek âyet, “Allah’ın zatı dışında her şey helâk olacaktır”1 âyetidir.Bu âyeti Bedîüzzaman Hazretleri iki açıdan tefsir ediyor:I) Cenâb-ı Hak öyle bir sınırsız kudret sahibidir ki, kudretine nispeten yokluk ve varlık yan yana iki oda gibi, gayet kolay bir surette, dilediği varlıkları oraya gönderir ve ge

   , Yer: İslamiyet

  • İş Hayatında Melekler ve Enerjileri

   Pek çoğumuz meleklere inanıyoruz. Meleklerin Allah’ın izniyle bize yardım edebilen yardımcılar olduklarını biliyoruz; ama yakın zamana kadar meleklerden yardım isteyebileceğimizi bilmiyorduk. Hele biz onlardan yardım istemeden meleklerin bize yardım edemeyeceklerini ise çoğumuz yeni öğrendik. Allah, evren ya da kuantum alanı... Ne derseniz deyin, o ‘büyük gücü’ yanımıza alarak çalışabilsek her şey çok daha kolay olmaz mıydı? Kesinlikle olurdu. Düşünsenize, yeni bir iş arıyorsunuz ve elinizden g

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

×
×
 • Yeni Oluştur...