Jump to content

Sicilyalı - Mario Puzo


SimqEE

Önerilen Mesajlar

Sicilyalı - Mario Puzo


975899200-70b364l.jpg

 

Uzun bir aradan sonra yazdığı ve büyük yankı uyandıracak olan "Sicilyalı" adlı romanı 1984 yılında yayınlanır. Kitap satışa çıktığı günden itibaren büyük bir satış başarısı yakalar ve uzunca bir süre "The Newyork Times Bestseller" listesinde kalır.

 

Sicilyalı, eleştirmenler tarafından olağanüstü beğeni kazanarak, Puzo'nun eserleri arasında "bir köşe taşı" olarak gösterilir.Mario Puzo 2 temmuz 1999 yılında hayata veda eder.Puzo, eserleri içinde araştırmasına 'bir ömür harcadım' dediği tarihteki ilk mafya ailesi olarak bilinen Borgia Ailesini anlattığı The Family (Aile) adlı romanı ise ölümünden sonra yayınlanır.

 

Mario Puzo'nun ölümünün 10. yılı anısına Karanlık Arena ve Aile adlı romanlarının Türkiye yayıncısı 1001 kitap yayınevi özel bir baskı ile Sicilyalı adlı kitabı okurlarıyla buluşturuyor. Sicilyalı, özel baskısıyla 20 Ocak tarihinden itibaren tüm kitabevlerinde satışa sunulacak. Ancak Puzo severlerin merakını gidermek adına arka kapak yazısından bir alıntı yapalım istedik. Bir Mario Puzo Klasiği Sicilyalı, Mario Puzo'nun eserleri içinde bir köşe taşıdır.

 

Bu kitapta; cinayetin, adaletin ve ihanetin romantik ve unutulmaz öyküsünü bulacaksınız."Michael Carleone'nin Sicilya'daki sürgün hayatı sona ermek üzeredir. Fakat Baba'sının talimatlarına göre Salvatore Guilliano adlı genç adamı da - eğer bulabilirse - yanında götürecektir. Bu vahşi ve yabancı topraklarda, ihanetlerin ortasında, Michael, onu saran entrikalar labirentinde yolunu bulmaya çalışırken; Guilliano da kendisini, Sicilya mafyasının Capo di Capi'si (Babaların Babası) Don Croce ile son bir savaşa hazırlamaktadır.

 

 

alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...