Jump to content

Twitter'da Önemli Güncelleme


EZEL

Önerilen Mesajlar

Twitter'da Önemli Güncelleme

1338821142_68_twitter.jpg

 

 

 

Kullanıcılarına 140 hanelik mesaj atma imkanı sunan dünyanın en büyük mikrobloğu Twitter, Time dergisi ve Wall Street Journal gibi büyük basın organlarının haber özetlerini mesaj içeriğinin kapsamına aldı.

 

140 karakterli “Tweet” mesajları, bugün hayata geçen güncellemenin ardından, basın özetlerinin metin, video ve fotoğraf içeriğini mesajların kapsamına aldı. Kısaca eklentiler, mesajda ayrı bir link olarak yer almayacak ve görüntülenmeleri için “tweet”in büyütülmesi yeterli olacak.

 

TİME DERGİSİ VE WALL STREET JOURNAL'LA ANLAŞILDI

 

Twitter, yapılan güncelleme için birçok basın kuruluşuyla da anlaşma yaptı. Time dergisi ve Wall Street Journal gibi büyük basın organlarıyla yapılan anlaşma kapsamında, bir zamanlar link halinde beliren YouTube videoları ve Instagram ile çekilen fotoğraflar, tweet’lerin içinde daha fazla yer alacak.

 

Örneğin, bir kullanıcı tweet’ine New York Times’ın bir linkini eklediği zaman, haberin başlığı, yazarı ve içinde yer alan video da tweet içinde görünecek.

 

Twitter ürün müdürü Michael Sippey, dün blog sayfasında yaptığı açıklamada, “Bugünden itibaren, Twitter.com ve mobile.Twitter.com adreslerinde, tweet’lerin içinde daha fazla içerik görmeye başlayacaksınız. Ortaklık kurduğumuz web sitelerinin bağlantıların içeren tweet’leri genişlettiğinizde, içeriklerin önizlemesini görecek, fotoğraflara bakacak, video izleyecek ve daha fazlasını yapacaksınız... ” dedi. Wall Street Journal, Breaking News ve TIME gibi çeşitli basın ortaklarımızın zengin içeriğini görecek ve web sitelerine giden bağlantıları bulacaksınız” dedi.

 

Twitter’da söz konusu ortak kuruluşların tweet’lerine bakıldığında, “view summary” (özeti göster) ve “hide summary” (özeti kapat) seçenekleri belirdiğini görüyoruz. Özeti göster seçeneği tıklandığında, söz konusu haberin kısa özeti ve fotoğrafı (veya videosu) beliriyor.

 

1339750597_42_120615hide_summary.jpg

 

 

AMAÇ KULLANIM SÜRESİNİ ARTIRMAK

 

Analistler, Twitter’ın yapmış olduğu güncellemenin, kullanıcıların mikroblogda daha fazla zaman harcamalarını sağlamak olduğunu belirtti.

 

Twitter’in daha çok web içeriği sunan bir platform haline gelmesiyle, haber özetlerini sayfa üzerinde okumayı tercih edecek kullanıcıların sayfada daha fazla gezinmesi kaçınılmaz olarak görülüyor.

 

Twitter’in içeriğinde gittiği önemli güncelleme bugünden itibaren web sayfasında ve iPhone ile Android tabanlı akıllı telefonlarda uygulanmaya başladı. Güncelleme, sadece Twitter için uyumlu ve Tweetie gibi üçüncü parti uygulamalarda çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...