Jump to content

Elm Sokağı Kabusu


Guest Şafak
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

freddy.jpg

Elm Sokağı Kabusu.Wes Craven'in yazıp yönettiği 1984 yılında çıkan korku filmidir. Film için tam olarak 1.8 Milyon Dolar harcandı.

 

New Line Cinema tarafından yapılan film sinemada yayınlandığı dönemlerde bir dizi faaliyetlere neden oldu. Teen-slasher tarzı korku filmlerinden olan film Amerika insanlarına bir daha asla rahat bir uyku çektiremedi.

 

Seksenlerin en iyi korku filmi kabul edilen A Nightmare On Elm Street, devam filmleriyle hareketini sürdürdü. IMDB sitesindeki oylamada 7.2 puan aldı.

 

Film, Elm Sokağı'nda geçiyor. Boşanmış bir aileye, dedikoducu arkadaşlara, kendisinin verebileceğinden daha fazlasını isteyen erkek arkadaşa sahip olan Nancy Thompson'ın ile kirli, kahverengi şapkası; kırmızı, yeşil kazağı, parmakları bıçaklarla dolu eldiveni ve yanık suratı ile en popüler korku filmi karakteri Freddy Krueger'ın başından geçiyor.

 

Nancy'nin en yakın arkadaşı Tina ve Tina'nın Rod'la baş başa yatak odasında geçirdikleri bir gecede Tina'nın vahşice öldürülmesiyle Nancy'nin komiser olan babası Donald Thompson dahil herkes cinayetten Rod'u sorumlu tutar.

 

Daha sonra Freddy'nin devamlı Nancy'nin kabuslarına girmesi, en yakın üç arkadaşının da kendisiyle aynı kabusları gördüğünü anlaması ve annesinin Nancy'e Freddy'nin gerçek hikayesini anlatması üzerine Nancy; gerçek katilin Rod değil, Freddy olduğundan emin olur ve sadece kabuslarda ortaya çıkan Freddy'e karşı ofansif bir tavır alarak onu rüya dünyasından çıkarmaya çalışır.Ve bu seri Freddy Jason'a Karşı olarak devam etmiştir.

korkuyormusun_freddy.jpg

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şiddetle tavsiye EtMiYoRuM!!!:rofl:

 

Beni kandırıp izletebilirsin ammaa buradakileri aslaaa!!! :D

 

hııı :) korkaak :) alt tarafı part 1i izledin :D

 

--- Sonraki mesaj ---

 

85-90 yıllarında izlenilen gerilim filmlerinde ilk sırayı almıştı...

 

güzel paylaşım..teşekkürler!

 

evet öyleydi :) teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...