Jump to content

Banyolarınız İçin Raf ve Dekorasyon Fikirleri


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Banyolarınız için raf ve dekorasyon fikirleri

Banyo evimizin önemli ve en sık kullanılan mekanlarından biridir ve banyo da rahatlık önemlidir, ön planda olmalıdır. Bundan dolayı kişiler banyolarının dekorasyonlarına özen gösterirler, ev dekorasyonunda dekorasyonun bütünlüğü konusunda biraz arka planda kalsa bile kullanış açısından önemli bir yere sahiptir. Bundan dolayı banyonuzu dekore ederken doğru seçimler yapmanız daha uzun vadede sizin için önem teşkil eder.

 

Öncelikle banyo dekorasyonu için çok yüklü miktarlarda para ödemenize gerek yok. Önemli olan sizin nasıl bir şey istediğiniz, dekorasyon konusunun bütününde ne istediğinize dikkat etmeniz önemlidir. Eğer siz tam olarak ne istediğinizi ve hangi kriterlere uygun objeler aradığınıza karar verirseniz hem zaman harcamaz hem de yanlış seçim yaparak pişman olmazsınız. Bu yüzden ne tür bir banyo hayal ettiğinize karar verin. Şunu söylemeliyim ki banyonuz da dekorasyon konusunda eğer seçtikleriniz gerçekten para vermeye değerse vermekten kaçınmayın çünkü banyo dekorasyonu sık değişen bir şey değildir. Bunun yanında istediklerinize her zaman yüklü miktar ödeyerek ulaşacaksınız diye bir kaide yok, özgün tasarım fikirleriyle uygun fiyatlara da banyonuzu dekore edebilirsiniz.

 

Bunları düşündükten sonra banyo dekorasyonunda nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda püf noktalarını vermeye başlayalım. Öncelikle banyonuzun dekorasyonunu banyonuzun alanına göre tercih edin. Banyonuzda asma klozet gibi ürünleri kullanmanız yer tasarrufu açısından önemlidir. Yer kaplamaları seçiminde ise açık tonda renkler kullanmaya özen gösterin, banyo ferahlık ve rahatlığın adresidir bundan dolayı açık renk kullanımı her zaman doğru tercih olacaktır. Yer Kaplamalarında uyguladığınız açık renk kavramını tavanda da uygulayabilirsiniz göz yormayan ve mekanda aydınlığı tetikleyen renkler önemlidir.

 

Banyonuzda kullanacağınız taşların doğal taşlar olmasına dikkat edin, bu banyonuzun sade ama ferah olduğunun göstergesi olacaktır. Ayrıca çeşitli seramiklerde canlı renkler kullanarak banyonuza canlılık katabilirsiniz. Banyonuzda ayna kullanmaya özen gösterin aynayı seçerken banyonuzun alanına göre seçim yapmaya özen gösterin yani banyonuzda ayaklı ayna kullanacaksanız alanınızın geniş olması gerekir. Aksi takdirde problem yaşayabilirsiniz. Bunların dışında banyonuzda kullanacağınız dolaplarında önemi büyüktür. Sade ama şık dolaplar da yine canlı renkler kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Ayrıca banyonuzda ufak aksesuarlar ile sadece size özgün dekorasyon tasarımları yaratabilir, banyonuza ayrı bir hava katabilirsiniz.

 

Banyo dolabı seçiminde neler dikkat etmeliyiz. Banyo dolapları suntalamdan yada MDF den yapılabilir. Banyolar nemli ortamlardır. Buradaki rutubet mobilyaya zarar verir. Bunun önüne uzun vadede geçmek imkansızdır. Ama kısa vadede yani 5-10 yıla kadar dayanıklı mobilya için lake boyalı banyo dolapları daha akıllıcadır. MDF yapı itibari ile daha sıkı bir yayıya sahiptir. Lake boya malzemeleri de bunu korumada daha dayanıklıdır. Hem şık hem de sağlam banyo dolapları için lake boyayı öneriyoruz.

 

banyo_dekorasyonu-1.jpgbanyo_dekorasyonu-2.jpgbanyo_dekorasyonu-3.jpgbanyo_dekorasyonu-4.jpg

 

banyo_dekorasyonu-5.jpgbanyo_dekorasyonu-6.jpg

 

banyo_dekorasyonu-7.jpgbanyo_dekorasyonu-8.jpg

 

banyo_dekorasyonu-9.jpgbanyo_dekorasyonu-10.jpg

 

banyo_dekorasyonu-11.jpgbanyo_dekorasyonu-28.jpgbanyo_dekorasyonu-13.jpgbanyo_dekorasyonu-36.jpgbanyo_dekorasyonu-12.jpgbanyo_dekorasyonu-16.jpg

 

 

banyo_dekorasyonu-14.jpgbanyo_dekorasyonu-15.jpgbanyo_dekorasyonu-17.jpg

 

banyo_dekorasyonu-18.jpgbanyo_dekorasyonu-33.jpgbanyo_dekorasyonu-19.jpgbanyo_dekorasyonu-20.jpg

 

banyo_dekorasyonu-23.jpgbanyo_dekorasyonu-24.jpg

 

banyo_dekorasyonu-25.jpgbanyo_dekorasyonu-26.jpg

 

banyo_dekorasyonu-29.jpgbanyo_dekorasyonu-30.jpgbanyo_dekorasyonu-31.jpg

 

banyo_dekorasyonu-32.jpgbanyo_dekorasyonu-34.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...