Jump to content

Düzen Yasası


Sidre

Önerilen Mesajlar

Üzerinde yaşadığımız dünya, kainatın bir parçasıdır. “Kozmos” Yunanca’da düzen anlamına gelir. Örneğin; güneşin etrafında gezegenler, kesin olarak belirlenmiş olan bir düzen içerisindedirler. O düzene uygun olarak dönerler. Bir taş fırlatıldığında; belirli bir yasaya (yer çekimi yasasına) uygun olarak, onu fırlatan kuvvetin miktarına göre havada gittikten sonra yere düşer. Demiri ısıtırsak, eriyerek sıvılaşır. Bir sıvıyı kaynatırsak, buharlaşır. Burada, hepsinin temelinde aynı şeyin görüldüğü birçok örnek verilebilir. Bütün fenomenler belirli bir düzene tabidirler ve bağlı oldukları yasalara uygun bir şekilde işlerler.

Doğada varlığını tespit ettiğimiz şeyler, insanda da kendini aynen gösterir. İnsan dünyaya geldiğinde, çevresinde ki insanlara muhtaç durumdadır. Sonra büyüyerek, gelişir ve olgunlaşır. Bu esnada; çocukluk, ergenlik, erişkinlik, yaşlılık dönemlerinden geçer. İnsanoğlunun da, belirlenmiş olan düzenin dışında bırakılmadığı görülüyor. Yaşantımız,bir düzene tabii kalarak, bir düzen oluşturur. Düzeni idrak eden, düzenin içinde ki yasalara uygun olan oluşumları ve etkileri de idrak edebilir. Dolayısıyla; yasaya uygun olmayan, tesadüfen gerçekleşen hiçbir şey yoktur. Evrende ki tüm olaylar, belirlenmiş olan yasalara uygun bir akışa sahiptir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu muazzam dünya da zaten tesadüf diye bişi olamaz.olduğunu düşünen herhalde dünyayı öküzün boynuzunda taşıdığını düşünen ilkel kabileden bugüne kadar sirayet etmiş bir çatlak olabilir.makul aklı selim insan Allahın yarattığı dev şaheserin farkına varmakla kalmaz bu yüce güce boyun eğer.ve tesadüf kelamını olur olmaz yerde kullanmaz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...