Jump to content

Rabıta Tasavvufcuların Uydurduğu Bir Şirktir...


sansar
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Tasavvufun kendisi başlı başına bir tartışma konusu zaten ama özellikle rabıta ile şirk arasında çok ince bir çizgi vardır ve bu çizgi çoğu tasavvufcu tarafından aşılır.Bunu dile getirdiğinizde istinasız şöyle bir cevap gelir."Karıyı kızı düşününce şirk olmuyor da Şeyhin yardımı ile Allah'tan feyz almak mı şirk oluyor." ve bu cümlenin yanına şöyle bir ifade :) Çok doğru söyledi ya.

 

Senin "Karı" diye fitne aracı olarak gördüğün varlık,İslâm dininde anadır,cennet ayaklarının altındadır.Eştir,erkeği tamamlayan bir olgudur.Kadını düşünmek zihnen yapılan bir şehvettir ve bunun günahı,azabı felan yoktur çünkü insanın aklına pek çok şey gelir lâkin senin amacın Allah'a ulaşmak için arada bir aracı tutmak ise bu bal gibi şirktir ve bağışlanmayacak en büyük günahtır.İşin daha kötü kısmı rabıta,Kur'an-ı Kerim'de farklı bir konuyu ifade eden ayetlere kişisel yorumlar getirilerek kitapta yeri olduğu ifade edilmiş.

 

Zaten din konusunda yeterince araştırma yapmayan,hatta hiç araştırma yapmayan Müslüman'a putperestliği,Kur'an-ı Kerim'i arkaya atmasını,bidat ve hurafelere aldanmasını Ehli Sünnet der yutturursun.Bundan kolay bişey yok.Hele bir de din ile korkutur ve sömürürsen kukla gibi elinde oynatırsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...