Jump to content

Brakisefali-Brachycephalic


ASİA
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Insanlar, brakisefali olarak da bilinen, düz kafa sendromu , bir tür sefalik bozukluğu . Bazı evcil kedi ve köpek ırklarında normal bir varyasyon ve diğer hayvan türleri normal veya anormal olabilir. İnsanlarda, koronal sütürlerin erken füzyon (bkz. bozukluğu sonuçları Kraniyosinostoz ) veya harici deformasyon (bkz. plagiosefali ). Koronal sütür birleştiren fibröz eklemdir frontal kemik iki parietal kemik Kafatasının. Parietal kemiklerin kafatasının üst ve yanlar oluştururlar. Bu özellik de görülebileceği Down sendromu .

Brakisefali insidansı ortaya çıkışından bu yana önemli ölçüde artmıştır ani bebek ölümü sendromu sırtlarında bebeklerini tutmak için anne-babalar için öneriler. [ kaynak belirtilmeli ] Birçok pediatristlerin sorunu ve olası tedaviler habersiz kalır. Tedaviler bebekler basit bir konumlandırma, 18 aylıktan küçük çocuklar için bir kask ile 5 ay veya daha fazla ilgili tedavi yaşı aşağıda aralığı.[ ​​1 ] [ güvenilmez kaynak ]

Brakisefali da yüksek kafatası bir gelişimsel olarak normal tip açıklar sefalik indeks gibi köpek gibi ve kalkık burunlu ırklar gibi, Pugs ve Buldog ya da kedi gibi Farsça , Egzotik ve Himalaya . Ile brakisefali ilişkili durumlarda da vardır plagiosefali brakisefali ve bir bileşimi olduğu zaman, bu şekil bozukluğu oluşur plagiosefali Mevcut. Ile brakisefali plagiosefali pozisyonel ve "Back to Sleep" kampanyası için riski azaltmak için yolları hakkında anne-babalar, bakıcılar ve sağlık personeli eğitmek için bir yol olarak 1994 yılında başlamıştır Uyku dön kampanyadan yana daha yaygın hale gelmiştir ani bebek ölümü sendromu (SIDS). Kampanya uyku sırtlarında sağlıklı bebekler yerleştirmek için tavsiyesini için seçildi. Uyku sırtlarında bebekleri Yerleştirme olarak da bilinen ABÖS riskini azaltır "beşik ölümü". Bu kampanya anne-babalar, aile bireyleri, çocuk bakımı sağlayıcıları, sağlık uzmanları ve bebeklerin tüm diğer bakıcılar için bebek tekrar uyku ve diğer risk azaltma stratejilerinin geliştirilmesinde başarılı olmuştur.

Tedavi

 

Brakisefali kafatasının önemli alanlar üzerinde ağrısız toplam temas sağlar ve daha simetrik kafatası growth.Treatment genellikle 3-4 ay sürer için bir yol sağlamak için düzleştirilmiş alanlar üzerinde boşluklar bırakan bir kafatası remolding ortezler (kask) ile düzeltilmiş, ama olabilir asimetrisi kranyal ve bebeğin yaşına ve şiddetine bağlı olarak değişir.

 

Vikipedi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...