Jump to content

Cin Davetleri Ve Zaralari


Guest cadi_silvia

Önerilen Mesajlar

Cinlerle irtibata geçmenin çok çeşitli yolları ve yöntemleri vardır. Bazı insanların ruhları cinlerle irtibata geçmeye müsaittir. Bu insanlar çabuk trans haline geçebilir, cinlerin alemiyle, onların dilleri ve haberleşmeleriyle iletişime geçebilirler.

 

Ayrıca, bazı kelimeleri, rakamları, ayetleri, isimleri, sureleri ve benzer çağrı usullerini; belirli sayıda tekrarlayarak onlarla irtibatta kurulabilinir.

Kişi, sahip olduğu bir kısım esma ve kelimeleri kullanıp cinlerle temasa geçer. Bu yöntemler sayılamayacak kadar çoktur.

Bunların dışında birde ALLAH tarafından bazı kullarına ilim nasip edilerek, O kişilere yardımcı olmaları için cinlerden huddam (yardımcı- hizmetli) verilmektedir.

 

Bazı insanlarda, el alma diye tabir edilen; (daha önce cinlerle irtibat halinde olan kişinin kendi yöntemini, bilgisini bir başka kişiye öğretmesi) yöntemle cinlerle irtibata geçebilir.

 

Cinlerle irtibata geçmekle insani üstünlük sağlanmış olunmaz. Çünkü cinlerin tabi oldukları belli prensipler vardır. İnsan, her arzu ettiğini onlara yaptıramaz. Cinlerde kendilerine verilmeyen imkanları kullanamaz. Çünkü, onlar Allah ın tayin ettiği buudun dışında iş yapamazlar. Bu itibarla her insan cinlerden istifade edemez, eden de onları her arzusunda kullanamaz.

 

Cinler de, insanlar gibi kulluk için yaratılmışlardır. Onlara da emir ve yasaklar gelmiştir ve onlarda sorumludurlar.

 

Cinler, insanlara musallat olup, onları değişik şekilde ve değişik seviyede baştan çıkarabilirler. İşlenen her bir günah, habis cinlere ve şeytanlara açılan bir kapı durumundadır. Hassas tipler, bozuk ruhlar, duadan ve dualılardan uzak duranlar, imandan uzak laubali hayat yaşayanlar, cinlerin tesirine çabuk girerler ve onlardan zarar görürler.

Cinlerin kötülüğünden uzak olmak isteyen, günahlardan kaçınmalı, temiz mekanlarda ve temiz insanlarla olmalı, besmele ve duayı dilinden düşürmemelidir.

 

Cinler insana fayda değil zarar getirir. Onlar, görünmezlikleri dolayısıyla, insandan üstün varlıklar olarak nitelendirsekte; aksine insandan aşağı varlıklardır. İnsanın kendinden aşağı bir varlığa ilgi duyması, onunla irtibata geçmesi, ilişki kurması, o insana üstünlük sağlamaz, onu daha da alçaltır. Nasıl, altını bakırla karıştırınca, altının değeri düşerse; insanın cinle irtibata geçmesiyle, insanın değeri de düşer. Çünkü irtibata geçtiği cin onu doğru yoldan saptırır. Bu durumun örnekleri çoktur. Cinlerle irtibat halinde olan insanların çoğunda; kibir, gurur, maddiyat ve kendinde üstünlük görme gibi durumlar ortaya çıkar. Zamanla hizmetcisi sandığı cine hizmetci olur. Kendi iradesini onun iradesine kaptırır. Sözde o istediklerini yaptırdığını sanır fakat zamanla cinin isteklerini kendi yapmaya başlar. Bu duruma düşünce ondan kurtulmakta zorlaşır.

 

Cinlerle uğraşan çoğu kimse hayatından memnun değildir. Onlardan fayda yerine zarar görmüştür. Onlarla irtibata geçmek insan için faydalı olsaydı Peygamberimiz S.A.V. tavsiye eder, yol gösterirdi. Aksine zararlı olduğu için bu yolları ve yöntemleri tasvip etmemiş hatta yasaklamıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

insanların başına ne geliyorsa meraktan geliyor zaten.bilinmeyene duyulan sonsuz bir merak var bizde.genelde bütün uyarılara rağmen ve maalesef sonuçlarını düşünmeden duyduğumuz merak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...