Jump to content

İkinci Kadın Olmak….


zehra_38

Önerilen Mesajlar

Evlilikte ihanet ve ikinci kadınların durumu o kadar gündemde bir konu ki, evliliklerde ihanet o kadar artmakta ki, bu yazı bir kez daha sizlere uyarı olacak, eminim.

Sözüm tahmin ettiğiniz gibi, daha çok ikinci kadınlara….

 

Her evli erkekle birlikte olan kadın, kendisinin özel olduğunu ve karşısındaki erkeğin İlk defa kendisi için böyle hisler beslediğine inanır…Zaten olayın kilit noktası da budur “ben diğerlerinden farklıyım bizim ilişkimiz diğerleri gibi değil”…

Bu kadınları en çok etkileyen de sanırım, karşındaki insanin ulaşılmaz olması, bir başkasından çalınmış olması.. Yasak bir ilişki nin verdiği heyecan onları çok mutlu ediyor sanki. Tabi ki bile bile kimse illa da evli bir erkekle beraber olayım diye bir arayışa girmez… Ama bir düşünün, birlikte olduğunuz erkeği çok seviyorsunuz ama istediğiniz zaman yanınızda değil.. Yaz tatillerinde değil, hafta sonları değil, bayramlarda yılbaşında hiçbir özel günde yanınızda değil.

 

Ayrıca, evli erkek demek sadece bir eş demek değil. Çoluk çocuk demek, aynı zamanda. İkinci kadınlar bunu çok kez unutuyorlar.

Değil mi ki insanız her şey bizim için. Bu tür bir gönül kayması kadın ya da erkek hiç fark etmez; hepimizin başına gelebilir. Ama burada duyguların ön plana çıkması mantığın yok olmasına yol açmamalı… Bunun yanlışlığını iş işten geçmeden anlamalı.

Bir süre önce yasal eşle de büyük bir aşk yaşanmıştır. O da sevilmiştir zamanında. Sonradan gelene karşı erkeğin aşkı da uzun sürmeyecektir.Evdeki kadından anne olması, aşçı olması, her zaman hoş olması,yatakta iyi olması bekleniyor. Ama evin bütün yükü onun omuzlarında, kimsenin bunu önemsediği bile yok…Üstelik erkek karısını çok mutlu ettiğini düşünüp başka kadınları da mutlu

etmeye kalkışıyor. Küçük bir öpücüğü, bir demet çiçeği eşlerine fazla görebiliyorlar.Ama geçici heyecanlar için çok cömert olabiliyorlar. Oysa evdeki kadının beklediği biraz ilgi ve biraz da sevgidir. Erkekler önce eşlerini sevgili ve arkadaş olarak görmelidir.Haftada bir iki gün birkaç saatle sınırlı bir beraberlikte mutlu olmak da, mutlu etmek de kolaydır elbette. O erkek zaten sevgiliyi sevmeye, şımartmaya,övmeye hazır şekilde gelir. Zaten birkaç saatlik bir keyif aramaktadır…bu yüzden ne sorun çıkarır ne de acımasız eleştiriler yapar… O sınırlı zaman da tabii çok tatlı geçer.

 

İkinci kadınların, eşlerine karşı anlayış göstermemekle, ilgisizlikle suçladıkları yasal eşler ise 24 saat o adamın her türlü halini bilir, her şeyine tahammül ederler. Sararmış çamaşırlarını, kokmuş çoraplarını yıkar. Sofradan geğirerek kalktığında, sifonu çekmeden tuvaletten çıktığında ya sabır çekerler. Evliliğin çocuk doğurmak, ev işi, yemek yapmaktan ibaret olmadığını savunan ikinci kadınlar bilmeliler ki, bunlar da hayatın bir parçası, hem de çok önemli parçaları! Hep aynı yalanı tekrarlayan “ evliliğinin artık bittiğini ve yeni bir aşk ihtiyacı içinde olduğunu, hatta ikinci kadınla çok mutlu olduğunu” söyleyen evli erkek, yani heyecan veren o adam, her iki kadını da aldatmaktadır aslında. İkinci kadın ise hemcinsini eşiyle aldatırken, bir bakıma kendini aldatıyor. Hem o erkeğin eşinin ve masum çocuklarının ahını alırken, hem de onların ekmeğine ortak oluyor. Hem de ne uğruna? Birlikte olduğu evli erkeğin yalanları uğruna.

 

Bu hanımların ikinci kadın olma istekleri kendilerinden kaynaklanıyor olabilir. Bunu da severek isteyerek kabulleniyorlar

Evdeki kadın eşinin çamaşırını yıkayıp, üstünü başını ütüler, çocuklarına bakar, harıl harıl yemek yetiştirmeye çalışırken, o sevgililer kendilerine ayrılan 3-5 saatte sadece adamın hoş anlarını paylaşıp sonra onu evine yolluyorlar.

Bu durum ikinci kadınlar dediğimiz bu kadınların da işine geliyor bence. Eminim ki; eğer bu adamlar eşlerinden ayrılsalar

ve bu kutsal aşkı yaşadıkları, çok sevdikleri, onları her yönüyle tanıdığını iddia eden bu hanımlarla evlenseler eminim, o hanımlarla da kısa süre sonra aynı noktaya geleceklerdir…

Dikkat edilirse, ikinci kadınların sözleri ne kadar benzeşiyor. “Evliliği zaten bitmişti, arayış içindeydi.” Diyorlar.

Allah allah ne garip değil mi, hepsi de aynı şeyi savunuyor. Madem bitmiş bir evlilik neden hala o kadının yanında duruyor bu adamlar? Sebep sadece çocuklar mı?.Kim buna inanır gerçekten. Aslında erkek gönlünü eğlendirmekten mutludur ama yuvasını yıkmayı hiçbir zaman göze alamaz… o alışkanlıklarından kolay kolay kurtulamaz çünkü. Eşini de her şeye rağmen seviyordur ve onu sadece cinsel nedenlerle aldatıyordur. Gizli yapılan her şey insana heyecan verir. Kaçamak buluşmalar, kaçamak öpüşmeler ve görüşmeler.. İkinci kadınlar hiç mi bilmezler ki bu duyguları erkekler bir zamanlar şu an eşleri olan kişilerle de yaşadılar.. Erkek gerçekten bir başka kadına aşık bile olsa, onunla bir ömür geçireceğini düşündüğü andan itibaren aşkı yok olup gider. Ve o çok seven adam yeni bir heyecan arama isteği içine düşebilir.

 

O ikinci kadınlar kendilerini kandırmaya devam etsinler; çünkü hep ikinci olarak kalacaklar. Bir gün birinci olurlarsa hiç merak etmesinler kendileri bir zamanlar nasıl oldularsa; başka ikinci kadınlar da onların hayatına katılmış olacaklar.

 

Ve neden acaba kadınlar bu kötülüğü kendi hemcinslerine yapıyorlar! Hiç kendilerini o kadının yerine koymuyorlar mı? Nasıl bir acı yaşandığını düşünemiyorlar mı?

 

Bazı kadınlar hemcinslerini o kadar çok kıskanırlar ki. Belki temelde anneleri ile olan ilişkilerinde bir bozukluk olabilir. Annelerinin babalarına karşı olan yakınlığını kıskanmakla bu davranışlara temel atmış olabilirler …işte belki de bu kadınlar, hemcinslerine acı vermek için ikinci kadın rolünü üstleniyorlardır…

 

İkinci kadın olmak….

 

Evlilikte ihanet ve ikinci kadınların durumu o kadar gündemde bir konu ki, evliliklerde ihanet o kadar artmakta ki, bu yazı bir kez daha sizlere uyarı olacak, eminim.

 

Sözüm tahmin ettiğiniz gibi, daha çok ikinci kadınlara….

 

Her evli erkekle birlikte olan kadın, kendisinin özel olduğunu ve karşısındaki erkeğin İlk defa kendisi için böyle hisler beslediğine inanır…Zaten olayın kilit noktası da budur “ben diğerlerinden farklıyım bizim ilişkimiz diğerleri gibi değil”…

 

“Güzin Abla “Köşesi yazarı : Feyza Algan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...