Jump to content

Rüyada Zarar ve Musibete Erişmek Görmek


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Rüyada zarar ve musibete uğramak çeşitli şekillerde tabir olunur:

Rüyada kendiniz sebebiyle zarar ve musibete uğradığınızı görmeniz; üzüntü ve sıkıntı ve kederlenmenize, dini vecibelerinizi yerine getirmeniz, Allah’ın emir ve yasaklarına uymanız gerektiğine delalet eder.

Hak din ile aramızdaki her türlü uyuşmazlığı, anlaşmazlığı ve sürtüşmeyi birer dini musibet saymamız gerektiği gibi, hak dine karşı olan kabalığımızı, küstahlığımızı, inadımızı, anlayışsızlığımızı ve kulak tıkayışımızı da birer dini musibet görmemiz mümkündür.

 

Eğer bir insan, günahları düşünmüyorsa, yahut ahireti bilmiyorsa veya Allah`ı tanımıyorsa onda öyle dehşetli bir hastalık var ki, ondaki maddi ve bedensel hastalıklardan milyonlarca kat daha büyük ve daha dehşetlidir. Çünkü maddi hasatlıklar sadece dünyamızı tehdit ederken, manevi hastalıklarımız olan günahlar, tereddütler şüpheler, -Allah korusun- ebedi hayatımızı tehdit etmektedir.

Rüyada yaşadığı musibetten Al¬lah’a sığındığını, bundan kurtulmak için dua ettiğini veya “innâ iillâhi ve innâ üeyhi râciûn” dedi¬ğini gören kimse, Allah’ın razı ola¬cağı bir iş yapar ve içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulur.

Rüyada başına zarar ve musibet geldiğini bunu is¬yanla karşıladığını görmek, şaşkın¬lığa ve ıstırabın artmasına işarettir. manevi musibet olan dini musibet, ahiretimizi tamir değil, tahrip eder. Çünkü, akıl ve kalplerdeki şüpheler insanın imanını tehdit etmektedir. Ama maddi hastalıklara sabır gösterenler için, o ibadet büyük bir manevi kazanç kaynağı olur. Musibetlerden korunmak veya kurtulmak için- sağlam bir imana sahip olmak gerekir. Bu da aklı ve kalbi tatmin eden tahkîkî bir imanı elde etmeyi sağlayacak eserleri okumakla olur.

Bazen başına bir musibet geldiği¬ni görmek, düşmanın sevineceği bir gelişme yaşanmasına işarettir

Rüyada bir kimseye zarar ve musibet erişmesi hastanın ölümüne, hapisliğine, fakirliğe ve körlüğe de delalet eder.

Bir kimsenin rüyada zarara uğradığını görmesi, itikadının bozukluğuna yahut hidayetten sonra küfürüne işarettir. Rüyadaki zarar ve ziyan, insanın işlediği günahtır.

Rüyada zarardan kurtulduğunu gören kimse; iyi ameller işlemeye, hasta ise hastalıktan şifa bulmasına, sıkıntı ve üzüntü veren durumlardan rahata ermesine işaret eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...