Jump to content

Süleyman Demirel'in Kıskandığı Lider


zehra_38
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu'na bilgi veren eski Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Süleyman Arif Emre, ilginç iddialarda bulundu. Emre, 28 Şubat'ın mimarı olmakla suçladığı Demirel'in, Erbakan'ı kıskandığını savundu.

 

Rifat Başaran'ın haberi

 

Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu bünyesinde kurulan 28 Şubat Alt Komisyonu'nun yaptığı görüşmelerin tutanakları yayımlanmaya başladı. Tutanaklara göre Erbakan'ın kurmaylarından Emre, 28 Şubat'ı, Demirel'in Erbakan'ı kıskanmasına bağlayarak, 28 Şubat sürecindeki pek çok olayın arkasında Demirel'in olduğunu ifade etti.

 

Emre, şunları söyledi: "Demirel, Erbakan'ın yükselişini kıskanan bir kimse. Mühendis okulundan zaten arkadaşlardı. Demirel bu işin mimarıdır, erkânı harbidir 28 Şubat'ın. Allah selamet versin, Mustafa Kamalak anayasa profesörü, İç Tüzük'te bir eksiklik gördü, Çiller-Yılmaz hükümetinin güvenoyu almasının geçersiz olduğunu Anayasa Mahkemesi'nde ispat ettik, hükümetin hukuki mesnedi de kalmadı böylece. Ondan dolayı, Refahyol'a kapılar açıldı. Ama Demirel bu sefer bizim aleyhimizde, bizi çembere almak için partileri birleştirmişti, hatta Meclis dışındaki partileri bile bizim aleyhimizde etkiliyordu."

 

Paşaları doldurdu

 

Emre, Demirel'in paşaları sürekli kendileriyle ilgili dolduruşa getirdiğini öne sürerek, "Kafadan atmıyorum. Eşref Bitlis Paşa benim amcamın oğlunun yakın akrabasıdır. Dedi ki "Hiç bakan almadan Demirel'i destekleyerek Hükûmet yapıyorsunuz, o da mütemadiyen sizin aleyhinizde askeri kışkırtıyor. Aman dikkatli olun, Hoca'yı da uyarın' dedi. Ondan da biliyoruz ki devamlı Hoca'dan kurtulmak için elinden gelen her şeyi yapıyor."

 

RADİKAL

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdiye kadar kimseyi kıskanmadım çoooooooooooook şükür ama kıskanacaksam da aslında bu imrenme olabilir ya da idol benimseme olabilir bu insan çok iyi niteliklere sahip çok şeyi olumlu başarıp çok iyi bir noktaya gelmiş biri olabilir yani her yönden benden çok üstün olmalı. kıskanması enteresan geldi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...