Jump to content

Rüyada Zengin Görmek


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Rüyada zengin bir kimse görmek; hayra delalet eden şeyler de görülürse ticarette para kazanmaya, hayra delalet eden şeylerde görünmesi ise iflas etmeye, Kişinin kendisine 'paralı adam' dendiğini görmesi, salih biri ise sermayesiz kar ve kazanç elde etmesine, fasık biri ise sözüne güvenilmez biri olduğuna; Zengin biri olduğunu görmek yoksulluğa, kanaat sahibi olmaya delalet eder.

 

Rüyada zengin olduğunu görmek, fakirlige delalet eder. Rüyada zengin olduğunu gören kimse kanaat sahibi olur, çünkü kanaat da bir gönül zenginliğidir. Kirmani'ye göre, kendisini rüyada zengin ve para sahibi olarak görmek, işlerinin değişikliğe uğrayacağına, bulunduğu yerden daha aşağı bir yere ineceğine delalet eder.

 

Ebu Sait El-Vaiz'e göre, bu rüyayı gören aslında zengin ise fakirleşir. Bazı yorumculara göre, dindar bir kişinin zengin olduğunu görmesi kanaattir. Aslında zengin olan bir adamın parasından faydalandığını görmesi, pek fakir olan bir kimsenin rüyasında zengin olduğunu görmesi tabir edilmez, çünkü bu rüyalar ahlamdır(boş ve geçersizdir).

 

Rüyada zengin bir kimseden aldığınız para, sıkıntıya, işlerinizde zorluğa, geçim darlığına delalet eder. Rüyada zengin bir kimseden gelecek yardımı kabul etmemek; işlerinizi kendi çalışmalarınızla yoluna koymanız gerektiğine, çok çalışmanız gerektiğine delalet eder.

 

Rüyada zengin bir kimsenin size gülümsediğini görmek; bu günlerde canınızı sıkacak bir takım olaylar yüzünden üzüleceğinize, kalabalık bir ortama gireceğinize, gereksiz sohbetler edeceğinize delalet eder.

 

Rüyada zengin bir insanın yanında çalışıp, yardım etmeniz; ücretinizin artacağına, halk arasında itibar sahibi olacağınıza delalet eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Rüyada Zengin Olduğunu Görmek

   Rüyada Zengin Olduğunu Görmek Rüyada zengin olduğunu gören kişi maddi anlamda zayıflayacak ve yokluğa düşecek demektir. Aynı zamanda da gönül gözü açılacak ve adaletli biri olacak demektir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Zengin Görmek

   Rüyada Zengin Görmek Rüyada zengin görmek iyiye işaret eden durumlarda zenginliğe, bol kazanca, sağlığa, hastaların şifa bulmasına, kötüye işaret eden durumlarda ise maddi zarara işarettir. Bir kişi rüyasında kendisinden paralı kimse olarak söz edildiğini görürse ve eğer etrafına yardımcı olan, fedakâr ve paylaşımcı biriyse, tabir yerindeyse Allah gönlüne göre verecek ve darlıktan kurtulup düze çıkacak ve hazırdan bir para elde edecek demektir. Fakat dürüst biri değilse rüyasında kendinden para

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

×
×
 • Yeni Oluştur...