Jump to content

Rüyada Zilkade Görmek


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Rüyada zilkade ayını görmek; İslâmî telâkkiye göre Allah'ın saygılı kıldığı dört aydan birincisi olan Zülka'de ayında müslümanların her türlü söz ve davranışlarında daha dikkatli davranmaları, bu hürmetli ayı fırsat bilerek ruh ve kalplerini zikir, tefekkür ve ibadetle süslemeleri, haram ve yasaklardan kaçınmakta daha hassas davranmaları, İslâmî hizmetlere daha şuurlu olarak katkıda bulunmaları beklenir Bu ayda yolculuğa çıkmak isteyen kimseler için gam ve kedere delalet eder.

 

Rüyada kendinizi zilkade ayında ibadet eder görmeniz; sıkıntılarınızın kısa zamanda son bulacağına, Allah (C.C) tarafından ruhunuzun huzur bulacağına, sizden razı olacağına delalet eder. Bu ayda hayırlı işlerle meşgul olunmalıdır. Bu ayda rüyada ibadet şekillerinden herhangi birini ve-ya kendisinin de gördüğü şekilde ibadet ettiğini görmek, dünya ve ahiret isinde arzularının yerine geleceğine, ser'en caiz olmayan bir şekilde ibadet ettiğini görmek, iki dünyada hayırdan mahrum kalacağına, ibadetini caiz olmayan bir yerde yaptığını görmek, fe-sada, bir yere kapanıp gizlice ibadet ettiğini görmek, gamdan ve kederden kurtulacağına işarettir.

 

Bu ayda görülen rüya, yolculukla yorumlanırsa, rüya sahibi sakın yolculuğa niyet etmesin. Sonu hayırlı olmaz. Bir başka rivayete göre de: Bu ayda görülen rüyalarda pek hayra yorumlanmaz. Yolculuğa çıktığını gören kimse, sefere çıkmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Rüyada Zilkade Ayı Görmek

      Bu ayda görülen rüya, yolculukla yorumlanırsa, rüya sahibi sakın yolculuğa niyet etmesin. Sonu hayırlı olmaz. Bir başka rivayete görede: Bu ayda görülen rüyalarda pek hayra yorumlanmaz. Yolculuğa çıktığını gören kimse, sefere çıkmasın.   Zilkade ayı, Hicri takvime göre yılın 11. ayıdır.   Rüyada Zilkade ayını görmek ; olaylara ele alış şeklini, olaylara yaklaşım durmunu temsil eder. Olumlu baktığınız şeylerin olumlu gelişeceğini, olumsuz baktığınız şeylerin olumsuz gelişeceğini işaret eder.

      , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

×
×
  • Yeni Oluştur...