Jump to content

Rüyada Zincir Görmek


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Rüyada zincir görmek; ömrü uzun olan kadına, helal mala, korkutulmaya, işlerin durgunlaşmasına ve çetinleşmesine, Elinde yahut yanında zincir görmek işlenen günahlara, Boynunda zincir görmek huysuz bir kadınla evlenmeye, Zincirle bağlanmak üzüntü ve kedere, Eski hükümdarların zincirini görmek mazlum için yardım ve galibiyete, ülke insanları için adeletli yöneticilere delalet eder.

 

Rüyada zincir görmek, kuvvet bulmaya; bekar ise evlenmeye; gurbette ise yurduna dönmeye; boynunda zincir görmek, çok kötü bir söz işitmeye; bütün zincir ve bağlardan kurtulmuş görmek ise iyiliğe ve rahatlığa işarettir.

 

Rüyada zincir görmek güçlü olunacağına yorumlanır. Bekar birisi için evleneceğine işarettir. Rüyayı gören kimse gurbetten vatanına dönecek demektir. Boynunda zincir görmek, iftiraya uğrayacağınıza işaret eder. Rüyada el ve ayaklarının zincirle bağlı olduğunu görmesi çok büyük bir isteği olduğuna yorulur.

 

Zincir görmek, yakında haksızlığa uğrayacağınız anlamına gelir. Zincirlerden kurtulduğunuzu gördüyseniz, gereksiz bir görevden kurtulacaksınız demektir.

 

Rüyada zincirlerden kurtulmak büyük başarı olarak yorumlanır. Rüyada zincirler yakın aile ve dost bağlarını da işaret eder.

 

Rüyada zincir, hakim veya yardımcıları ile yorumlanır. Herhangi bir zincir hakim yardımcılarına; bir kap içinde zincir görmek ise mala delalet eder. Rasulullah (SAV) Efendimiz, "zincire vurulma rüyasından ikrah ederim, boyunduruğa vurulmayı tercih ederim" buyurmuştur. Kendisini zincirle bağlı gören, Allah'ın (C.C) nimetine küfreder. Bir rivayete göre, rüya sahibinin sonunun geldiğine işarettir. Birine zincirle bağladığını görmek o kimsenin küfrüne ve yoldan sapmasına sebep olur. Ebu Sait El-Vaiz'e göre prangaya vurulduğunu görmekte hayır yoktur. Rüyasında tutulup prangaya vurulduğunu gören, büyük sıkıntıya düşer. Rüyada boğazında zincir olduğunu gören, kötü ahlaklı bir kadınla evlenir. Eğer bu metal gümüşten ise, kadınlar tarafından eziyet edilir. Altından ise, mal yüzünden zarara uğrar. Bakırdan ise mülk ve eşya yüzünden zarar görür. Eğer kalay veya demirden ise, ticaret ve geçim yüzünden sıkıntıya düşer. Eğer ağaçtan ise zararı bu söylediklerimize göre daha az olur. Boynunda zincir olduğunu gören kendisine verilen emaneti saklamaz. Ellerinin boğazına zincirle bağlı olduğunu görmek, hasisliğe delalet eder. Ellerinin zincirlenmiş olduğunu gören, Allah hakkında kusur eder. Boynundan zincirle çekilip götürüldüğünü görmek ayrlığa işarettir. Elde, ayakta, boyunda ve bütün vücudundan zincirlerle bağlandığını görmek kesinlikle hayra yorumlanmaz. Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen zincir, ömrü uzun olan kadına ve helal mala işarettir. Bir kimsenin elinde veya yanında görülen zincir, günahtır. Bir kimse boynunda bir zincirin olduğunu görse, ahlaksız ve huysuz bir kadınla evlenir. Zincir işlerin durgunluğuna ve çetinleşmesine işarettir. Zincirle bağlandığını gören kimse, üzüntü ve kedere düşer.

 

Rüyasında el ve ayaklarının zincirle bağlı olduğunu gören kimse, önemli bir şeye sahip olmayı ister. Fakat imkanı olmadığı için derin kedere boğulur. Ellerindeki zinciri çıkaran iyi bir fırsat yakalar.

 

Allame Meclisî: Rüyada zincir ve pranga görmek; küfre işarettir. "Biz, onların boyunlarına zincir geçirdik. O zincirler çenelere kadar dayanmaktadır. Bu yüzden kafaları yukarı kalkıktır."

İbn-i Şîrîn: Zincir, günah ve isyana…

Boynunuza zincir vurulduğunu görmek; kâfir olarak öleceğinize…

(Üzerinizdeki) zinciri koparıp attığınızı görmek; günahlarınızdan dolayı tövbe edeceğinize işarettir.

Kirmanî: Elinize zincir bağlandığını görmek; cimri ve eli sıkı biri

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Rüyada Zincir Kolye Görmek

   Rüyada Zincir Kolye Görmek Rüya sahibinin hayatını alt üst edecek, tüm düzenini bozup, aklını karıştıracak bir kişinin aşkına düşüp, bütün bunlara rağmen ondan kopamayacağı anlamına gelir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Paslı Zincir Görmek

   Rüyada Paslı Zincir Görmek Rüyada paslı zincir görmek, rüya sahibinin hayatını zorlaştıran kişilerden ve işlerden kurtulacağına ve hızlı adımlarla başarıya koşacağına delalet eder. Kişi tüm dikenlerinden kurtulacak ve rahat bir şekilde yolunda ilerleyecektir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Zincir Görmek

   Rüyada Zincir Görmek Rüyada zincir görmek, aile ilişkilerinin hiçbir durumda ve şartta ya da hiç kimse nedeni ile kopmayacağına tabir edilir. Rüya sahibinin ailesi ile olan kuvvetli bağı Allah’tan başka hiç kimse koparamaz diye tabir ederler. Çok hayırlı bir rüyadır, parasal konularda da duygusal konularda da güçlü olmaya, hayattaki tüm ayrılıkları ve acıları metanetle karşılama kudreti içinde bulunmaya delalet eder. Rüyada zincir görmek, rüya sahibinin namusuna ve onuruna olan düşkünlüğüne işa

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

×
×
 • Yeni Oluştur...