Jump to content

Sen, Yaşamın insanoğluna Sunduğu En Güzel Hediyesin


Guest MedCezir
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Her yerde görüyorum senin asaletini. Bazen izlediğim filmlerde, bazen dinlediğim müziklerde. Bazen sabah ezanı ile yola çıkmış poğaça arabasının gidişinde, bazen akşam vakti hala tezgahlarının başında incik boncukları düzelten bacıların gülümsemesinde. Bazen kumaş topları taşıyan gençlerin bileklerinde, bazen kalem silgi tutan miniklerin ellerinde.

 

Her yerde görüyorum senin çoşkunu, enerjini, kudretini. Bazen anaların yüreğinde, bazen babaların mücadelesinde, bazen evladın neşe saçan sesinde, bazen yarin ışıl ışıl gözlerinde.

 

EMEK…. Sen Nesin ve Sen Kimsin?

 

Kimilerine göre her şeysin ve her yerdesin, kimilerine göre küskün ve anlamsız bir hiçsin.

 

Her şeysin çünkü sen sevgisin, sen saadetsin, huzursun, mutluluksun. Sen çabalayan ruhların ışığı, mücadele eden yüreklerin özgürlüğüsün. Her şeysin çünkü sen umutsun, sen geleceksin, sen alın terisin, sen mücadelesin.

 

Her yerdesin çünkü sen adilsin, sen özverilisin, sen erdemlisin. Her yerdesin çünkü sen farkındalıksın, sen onursun, sen haysiyetsin.

 

Emek…. Sen yaşamın insanoğluna sunduğu en güzel hediyesin. Bu yüzden dolayı, insanoğlu tarafından kirlenmeye ve kirletilmeye layık değilsin.

 

Sen insanoğlunun kalbi, yüreği ve kurtuluşusun. Sen küskün kalmaya ve anlamsız bir hiç zannedilmeye de asla layık değilsin.

 

Yaşamın bize sunduğu bu hediyeyi baş taşı yapalım. Kendimize, vatanımıza, milletimize, küçüklerimize, büyüklerimize, işimize, gücümüze var gücümüzle emek verelim. Ancak New NLP nin dediği gibi; kimsenin emeğini kirletmeyelim ve kimsenin de bizim emeğimizi kirletmesine izin vermeyelim.

 

“Yaşam bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz müddetçe asla düşmezsiniz”…… Claude

Sağlıcakla ve sevgiyle kalın……

 

 

Şeyda Küçükel

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...