Jump to content

Rüyada Zülüf Görmek


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Zülüf (yahut favori) hayırlı bir çocuğa, hastalıktan şifa bulmaya, mala, İki zülüfün birden görülmesi iki hayırlı oğul evladına, Birinin zülfünü (favorisini) yolmak ondan ödünç para almaya yahut onun övgüsünü kazanmaya, Kadının zülüflerini ve saçlarını örmesi lider olacak bir çocuk doğurmasına ve o yılın bolluk ve ucuzluk içinde geçmesine, Kadının saç ve zülüflerinin kalın örgüler halinde birbirine dolandığını görmesi şöhret bulacağı bir iş yapmasına, Kadının saç ve zülüflerini halka göstermesi rezillik ve rüsvanlığına delalet eder.

 

Rüyada bir kadının zülüflerini görmek, hayırlı ve temiz iki çocuğa delalet eder. Rüyasında zülüf gören, hasta ise iyileşir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada iki taraftan görülen zülüfler, hayırlı ve temiz iki erkek çocuğa işarettir. Hasta olan bir kimse, rüyada zülüflerinin demirden olduğunu ve uyanıkken zülüflerinin bulunduğu kısmın ağrımasından şikayetçi olan kimsenin, iyileşmesine ve o ağrıdan kurtulmasına delalet eder. Bazen de zülüf, mal ile tabir edilir. Bir kimse rüyada başkasının zülfünü yolduğunu görse, yolan şahsın yolunan şahıstan ödünç para almasına ve o kimsenin onunla iftihar etmesine delalet eder.

 

Bazı tabirciler, rüyada kendi zülfünü yolan kimse zenginse, servetinin elinden çıkmasına, fakirse, borcunu ödemesine delalet eder dediler. Rüyada görülen zülüf, onu taşıyan için mübarek erkek çocuktur. Zülfünü başında gören kimse için maldır. Zülüf, hanımdır. Çok zülüfler, gören kimse için hanımlardır. Eğer kadın zülüf ve saçlarını kalın ve birbirine dolaşmış olduğunu görse, şöhret bulacağı bir iş işler. Kadının saçlarını halka göstermesi onun için rezalet ve rüsvanlıktır.

 

Kadının zülfünün siyahlığı, kocasının halinin güzelliğine ve kocası yanında olan kıymetine delalet eder. Kadının rüyada başını devamlı olarak açık görmesi kocasının kaybolup bir daha ona dönmemesine delalet eder. Eğer kocası yoksa ebediyen evlenmemesine, kadının saçını berrak ve siyah görmesi kocasının malı ile zengin olmasına delalet eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...