Jump to content

Rüyada Yapı Görmek


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Rüyada bir binayı yapılırken görmek, yeni girdiği bir görevde başarılı olmaya, genç bir kimse ise iyi bir evlilik yapmaya, evli ise bir çocuğunun dünyaya gelmesine yorumlanır.

 

Rüyada bir yapı yaptırdığını veya yapılan bir binayı gezdiğinizi görmek, bir arsa satın alarak ev yaptırmak niyetinde olduğunuzu veya bir kooperatife ortak olmak teşebbüsünde bulunduğunuzu gösterir. Üç mescitten, yani Mescid'ül Haram, Mescid-i Nebevi ve Bey'tül Mukaddes'ten birinde bir şey yapıldığını gören, Allah (C.C.) indinde makbul olan bir iyilik yapar. Makamı yüksek ve dünya işlerinde kuvvetli olur. Allah için bir mescit ve minare gibi bir şey yaptığını gören, iyi insanlardan olur. Ahirette sevaba ulaşır. Mescit, minare, cami gibi şeylerin çok iyi şekilde yapılmış olduklarını görmek, İslam'da dinde kuvvete ve bir rivayete göre o yer devlet başkanın hakkında iyiliğe delildir.

 

Cafer'i Sadık'a (RA) göre; yapı (imar) rüyası dört şekilde tabir olunur; dünyaya ait islerde iyilik, hazır ve menfaat, muradı olması, genişlik ve ticaret. Bir kemer yaptığını gören bir hizmetçi alır. Tamiri gerekmeyen bir yeri onardığını gören, nefsini yapamayacağı şeyle meşgul eder.

 

Kirmani'ye göre; bir imaret veya hayrat haneyi onardığını gören, iyi bir hayır işler ve hali daima iyi olur ve geçim sıkıntısı çekmez. Bir ev yaptığını gören, gerek helal ve gerek haram, bir kadın ile cinsi yönden birleşir, ölmüş olan babasının yaptırdığı bir binayı büyülttüğünü görmek, ölünün her haline varis olur. Eğer babası hayatta ise, rüyanın tabiri ona aittir. Evinde veya bulunduğu yerde amelelerin çalıştığını gören, akrabası ile kavga eder, veya dostundan ayrılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...