Jump to content

Rüyada Yara Görmek


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Rüyada vücudunun çeşitli yerlerinde yara veya yaralar görmek çeşitli şekillerde tabir olunur:

 

Rüyada görülen göğüs ve kalp yarası, gençler için aşk ve sevda, yaşlılar için üzüntü ve keder olarak yorumlanır. Rüyada sağ elin başparmağında görülen yara, rüya sahibinin borcuna ve onun aleyhinde yazılacak belgeye delalet eder. Kendisinde yara olup aktığını gören kimsenin üzerinde bir borç bulunduğuna işarettir. Bir kimse rüyasında bedenini yaralanmış olarak görse yaralayan tarafından yaralanana bir musibet erişeceğine delalet eder.

 

Rüyada vücutta görülen yara, çalışmakla elde edilecek mal ve dünyalığa; sağ eldeki yara erkek yakınlardan, sol eldeki yara kadın akrabaları tarafından, ayaktaki yara ekim ve ziraatten, topuktaki yara çocuktan elde edeceği mala; Akıcı yara nafaka ve diğer ihtiyaçları için çalışma zaruretine, karındaki yara mala isabet edecek zarara yahut kendini rahatsız edecek söze ya da çocuk ve torunu tarafından kendine ulaşacak mala, başta görülen yara mal sahibi için sakınılması gereken bir duruma, baldır yarası uzun ömre, bacak yarası kavim ve akraba çokluğuna, iki ayağının birden yaralanması bulunduğu yer ve görevde ömür boyu kalmaya, kalp ve göğüsteki yara gençler için aşık olmaya, yaşlılar için üzüntüye, İmam (önder), devlet başkanı ve yönetici konumdakilerin başlarının yahut bedenlerinin herhangi bir yerinin yaralandığını yahut yarıldığını görmesi ömürlerinin uzun olmasına, dostlarının ardına almalarına, yaralandığını fakat kan akmadığını görmek kendine has fazilet ve meziyetlerin su yüzüne çıkmasına, yaralandığını ve bu yaradan kan geldiğini görmek eline mal geçmesine ve bu malın eserinin kendisinde görünmesine, bıçak, demir parçası vs. gibi şeylerle birini yaralamak hata aramaya ve art niyete, korkusundan dolayı birini yaralamak üzüntü ve kedere, yaralanan içinde musibete; birini yaralamaktan dolayı diyet ( bedel, tazminat) verdiğini görmek düşmanı sevindirmeye ve onun adını ünlendirmeye ya da borcu varsa onu ödemeye delalet eder.

 

Rüyada yara genel olarak para kazanmak zengin olmak sayılır. Rüyada bir erkek kendisini yaralamış gördüyse yakınları onu hatalı işlere atılmaktan kurtaracaklar demektir. Rüyayı bir kadın görüyorsa, sevgilisi veya kocası tarafından aldatıldığına işaret eder.

 

Yaralandığınızı veya bir yerinizi kestiğinizi görmek, hastalığa işaret eder. Kötü bir olay canınızın sıkılmasına neden olacak demektir.

 

Rüyada vücutta yara paradır. Ama yaranın altında et görünmesi tam tersi para sıkıntısıdır.

 

Rüyada her hangi bir yerinden yaralandığını ve ne şekilde yaralandığını bilmediğini görmek, eğer yarasının üzerinde kan varsa, yakın arkadaşları tarafından kendisinin zararlı bir iş yapmaktan koruyacaklarına, bu rüyayı bir kadın görmüş iş yerinden sevgilisi veya kocasının kendisine ihanet ettiğine, eğer yaradan kan akıyorsa, bir arkadaşının kendisini gülünç bir duruma düşürecek bir harekette bulunacağına işarettir. Bazılarına göre; rüyada vücudunda yara ve çıban gören o çıbanların veya yaraların sayısı kadar haram malın sahibi olur. Ancak bu çıban veya yaralar büyük ise, bunlar kendisinin ödemekle yükümlü olduğu maddi ve manevi borçla yorumlanır.

 

Bir başka rivayete göre de: Vücudunun bazı azasında yara olduğunu görse, tabir, yaranın görüldüğü azaya göre yapılır. Söyle ki Yara göğüste ve kalpte olursa, erkek ve kadınların gençleri hakkında aşka, ihtiyar insanlar için üzüntü ve kedere işarettir. Yara sağ elinin baş parmağında olursa, rüya sahibinin üzerine lazım gelecek borca ve onun aleyhinde yazılacak protesto ve üzüntüye işarettir. Kendisinde yara olup aktığını gören kimsenin üzerinde bir borç vardır. Her akıcı yara, rüya sahibinin nafakası ve ihtiyacı için çalışması lazım gelen şeydir. Bir kimsenin vücudunda veya kanında gördüğü yarası ve ondan kanın çıkması, rüya sahibinin malına isabet edecek zarara yahut onun hakkında rahatsız edici bir sözün söylenmesine işarettir ve söylenen sözden dolayı kendisine sevap gelir. Sağ elinin parmağındaki yara, üzerinde kalacak borca işarettir.

 

Hastalık işaretidir. Ayrıca sahte bir arkadaşınız tarafından incitilebilirsiniz. Rüyada yara görmek; hırsızlık ve ihanete, yaralandığını görmek; hastalığa, bir tarafınızı yaralı görmek; bir aşk yarası alacağınıza, boş olan kalbinizin dolacağına işarettir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Rüyada Akıcı Yara Görmek

   Akıcı yara Rüyada görülen açık derin ve kanlı rüya mecburiyeti simgelemektedir. Rüyasında bedeninin herhangi bir yerinde açık halde akıcı bir yaranın olduğunu gören bir kimse bu durumda zorunlu olarak borçlarını kapatmak için çalışmak zorunda olduğu yorumlanır. Kişinin nafaka veya çeşitli borçları birikerek zor durumda kalmasına ve bu nedenden dolayı çeşitli işlerde yoğun bir çalışma temposu ile çalışarak borçlarını kapatmasına işaret edilmiştir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Bacakta Yara Görmek

   Bacaktaki yara Bir kişi rüyasında bacağının yaralandığını ve özellikle bu yaranın oldukça derin olduğunu görüyorsa kişi için hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Rüya sahibinin etrafındaki akrabalarının çokluğu ve iyiliği ifade edilmektedir. Kısa bir zaman içerisinde aileye yeni aile fertlerinin katılacağı ve giderek daha geniş bir aile olunacağı ifade edilir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Başta Yara Görmek

   Başta görülen yara Başta görülen yara mal sahibi için üzücü bir haber alınacağına işarettir. Bu durumda kişinin kendi malını koruyabilmek için alacağı bir haber doğrultusunda hareket etmesi gerektiği şeklinde yorumlanmıştır. Ayrıca malını koruyabilmek için sakınacağı önemli bir durum olarak ifade edilmektedir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Karında Yara Görmek

   Karındaki yara Karında çıktığı görülen yara kişinin yakın zamanda mal birikimi açısından büyük bir zarara uğrayacağına işarettir. Karında acıyan ve açık halde duran bir yara büyük bir darbe yiyerek kişinin elindeki tüm mal varlığını kaybetmesine neden olacaktır. Kişi büyük bir zarara uğrayarak maddi açıdan çok zor zamanlar geçirecektir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Topukta Yara Görmek

   Topuktaki yara Topukta çıktığı görülen yara rüya yorumcularına göre kazanılacak bir mala işaret etmektedir. Ancak topukta çıkan yaranın çocuklardan kazanılacak bir para olduğu ifade edilir. Genel olarak rüyasında kişi topuğunda çıkan bir yaradan dolayı acı çektiğini görüyorsa yakın zamanda iyi bir mal varisi olacağına ve ekonomik açıdan büyük olasılıkla rahatlayacağına delalettir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

×
×
 • Yeni Oluştur...