Jump to content

Rüyada Yasin Suresi Görmek


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yasin suresini rüyasında okuyan veya okunduğunu görüp dinleyen kimsenin sonu hayırlı olur. İman ile hayatını tamamlar, son nefesini imanla verir. Abdulgani Nablu-si'ye göre; ömrü uzun, rızkı bol ve bereketli olur, dünya ve ahirette bütün dilekleri kabul edilir, halka iyilik eder, onun için bütün dua kapıları açıktır.

 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Yasin Suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, temiz kalbe, sağlam imana, şüphe ve tehlikelerden uzak durmaya, çok sevap işlemeye ve kıyamet günü Allah'ın resulü ve onun ehl-i beyti ile beraber bulunmaya işarettir.

 

Rüyada Yâsîn Sûresi’ni veya ondan bir parçayı, ya da bir âyeti okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, kıyamet gününde Nebiler Sultanı ve onun ehl-i beyti ile beraber bulunmaya ve haşredilmeye delâlet eder.

Yine o kişiye, Kur’ân-ı Kerim’i defalarca hatmetmiş gibi sevap verilir, bütün haceti giderilir.

 

Denilmiştir ki: Rüyada Yâsin-i Şerifi okuyan dünya nimetlerine nail olur ve o nimetle halk arasında rağbet görür ve sevilir. Kalbi temiz, imanı sağlam, şüphelerden uzak bir kimse olmakla da nimetlendirilir. Çünkü Yâsîn Kur’ân’ın kalbidir.

 

Rüyada yasin suresini okuduğunu görmek temiz kalbe, sağlam imana, şüpheli ve tehlikeli mevzulardan, şeylerden uzak durmaya, çok sevap işlemeye, kıyamet günü Allah resulü ve beytiyle beraber bulunmaya işaret eder.

 

Rüyada yasin suresini okuduğunuzu görmek rızkınızın genişleyeceğine, sıkıntı ve dertlerinizin sona ereceğine, ömrünüzün uzun olacağına, kötülük ve tehlikelerden korunduğunuza işaret eder.

 

Yasin suresini rüyasında okuyan veya okunduğunu görüp dinleyen kimsenin sonu hayırlı olur, iman ile hayatini tamamlar, son nefesini imanla verir.

 

Abdulgani Nablu-si'ye göre ; ömrü uzun, rızkı bol ve bereketli olur. Dünya ve ahirette bütün dilekleri kabul edilir, halka iyilik eder, Onun için bütün dua kapıları açıktır.

 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Yasin Suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, temiz kalbe, sağlam imana, şüphe ve tehlikelerden uzak durmaya, çok sevap islemeye ve kıyamet günü Allah'ın resulü ve onun ehl-i beyti ile beraber bulunmaya işarettir.

 

İbn-i Şirin’in kavlince Yasin Suresini rüyasında kısmen veya tamamen okuyanın yahut okunduğunu görenin akıbeti hayır olur, iman ile göçer.

Kirmani diyor ki: Ömrü uzun, rızkı bol olur. Allah’ın (C.C.) rahmetine ve lutfuna nail olur. Sevgili Peygamberimiz’in (S.A.V.) muhabbeti kalbine yerleşir.

Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Dünya ve ahirette muradı hasıl olur. Hayır ve selamet ile göçer.

Abdulgani şöyle diyor: Cenab-ı Hakk onu Hz. Muhammed’in (S.A.V.) zümresi ile haşr eder. Dünyada ni’metlere mazhar olup, bunlarla halka iyilik eder.

Ibn-i Kesir’e göre rüya sahibi, temiz insanlardan olur. Dinde riyakar davranmaz, günahtan uzak durur.

Nafi’nin yorumu ise şöyle: Büyük sevap kazanır. Çeşitli ni’metlere kavuşur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...