Jump to content

Rüyada Yatak Görmek


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Rüyada yatak görmek; kadına, rahatlığa, çocuğa, yatak satın almak evlenmeye, satmak ise boşanmaya yahut hanımı hasta ise vefatına, yumuşak yatak iyi geçimli kadına, geniş yatak onun huy ve ahlak güzelliğine, yeni yatak kadının genç ve zindeliğine, yün, kıl ve pamuktan mamul yatak zengin kadına, ipek yatak ateist kadına, beyaz yahut yeşil yatak dindar kadına, siyah yatak kötü ahlaklı kadına, yatağı dürmek ve bir köşeye kaldırmak aile içi küçük tatsızlıklara, yatakta uyuduğunu görmek korktuğundan emin olmaya yahut dinde gaflete delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Döşek, Yastık, Yorgan.)

 

Rüyada yatak görmek, yeni bir aşk macerasına atılacağına yorumlanır. Genelde yatak rüyası görmek yola çıkmak anlamındadır. Temiz bir yatak görmek, güzel ve eğlenceli bir tatile çıkacak demektir. Rüyada eve yatak almak rüyayı gören bekar ise, istediği kimseyle evleneceğine yorumlanır. Yatağını satan veya atan kişi eşinden istifa eder demektir.

 

Rüyada yatak görmek; yolculuğa çıkacağınızın veya taşınacağınızın işaretidir. Temiz bir yatak, uzun süredir sizi meşgul eden bir sorunun çözümleneceği anlamına gelir.

 

Rüyada yatak görmek; genel olarak yoldur. Eve yatak almak bekarlar için evlilik, evliler için kısmettir. Rüyada yatak görmek, yeni bir gönül macerası geçirmekle yorumlanır.

 

Kirmani'ye göre; rüyasında bilinmeyen bir yerde bir yatakta olduğunu gören bir memuriyete girer veya tarla satın alır ve yahut eline mülk geçer. Bir sedir üzerine serilmiş bir yatak üzerinde oturduğunu gören, şerefe nail olur.

 

Cabir'ül Mağribi'ye göre; rüyada yatak görmek, istirahat ile tabir olunur. Rüyasında yatağını evinden çıkardığını ve tekrar içeriye aldığını gören eşinden ayrılır ve yeniden evlenir. Birbiri üzerine yataklar serdiğini gören, bu yatakların sayısı kadar evlenir. Yatağının fareler tarafından yenildiğini görmek karısının diğer biri ile ilişkide bulunduğuna ve onun da buna razı olduğuna delalet eder.

 

Yatağının havada dolaştığını gören eşinden ayrılır. Eğer yatağı yere düşerse hasta olur ve sonra iyileşir. Yatağının yüksek bir yerde serili olduğunu gören, itibarlı olur.

 

Danyal aleyhisselama göre; eski bir yatağın yenileştiğini görmek, eşinin bozuk ahlakının düzeleceğine işarettir. Yeni yatağın eskileştiğini görmek, bu rüyanın aksiyle tabir olunur. Rüyasında yeşil olan yatağının kırmızı renge dönüştüğünü görmek, eşinin iyi ahlakının kötüye meyline, kırmızı yatağının yeşil renge dönüştüğünü görmek iyiye meyil edeceğine delildir.

 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen yatak, kadındır. Rüyada yatağını sattığını gören kimse hanımını boşar. Eğer hanımı hasta ise ölür. Bir kimse rüyada yatağı üzerinde bir köpek veya bir domuz görse, fasık bir adam, hanımı hakkında o kimseye hıyanet eder. Yatak, rahatlıktır. Yatağın yumuşak olması hanımın kocasına itaat etmesidir, genişliği kadının ahlak ve tabiatının güzelliği, yeniliği kadının gençliğidir. Eğer yatak yün, veya pamuktan olursa, kadının zengin olmasına, beyaz olursa, kadının dindar olmasına, siyah olursa, kadının Allah (C.C.)'ın razı olmadığı bir amelde bulunduğuna, yeşil olursa, kadının dindar, ibadet, itaatkar ve namusunu koruduğuna işarettir. Rüyada bir yatak satın aldığını gören kimse, bir kadınla evlenir. Eğer aldığı yatak, yeni ise evleneceği kadın güzel, kapalı ve namuslu olur. Yatağının yırtıldığını gören kimsenin hanımı, fesatçı, ahlaksız ve dinsizdir. Yatağının yer değiştirdiğini gören kimse, hanımını boşar. Tanımadığı bir yerde tanımadığı bir yatağı görmek, o yatağın büyüklüğü nispetince rüya sahibine isabet edecek bir arsaya işarettir. Bir kimsenin rüyada yatağında gördüğü iyilik, kötülük, fazlalık ve noksanlığın tabiri o kimsenin hanımına aittir. Yatağını terk ettiğini ve başka yatak satın aldığını gören kimse, hanımını terk ederek başka bir kadınla evlenir. Yatağı ile beraber başka bir yatak da olduğunu gören kimse, hanımı üzerine başka bir kadın alır. Yatağını bir yerden diğer bir yere değiştirildiğini gören kimse, her yerde hanımlarından kaçar. Yatağın topladığını ve bir tarata koyduğunu gören kimse, hanımından veya hanımı ondan kaybolur yahut hanımından uzak olur, ya da bu gibi şeyler meydana gelir. Rüyada bir yatak üzerinde uyuduğunu gören kimse, korkar, bazen de dininde gaflette bulunur.

 

Rüyada tertemiz, düzgün ve beyaz bir yatak görürseniz, bu, tasa ve kederlerin biteceğine işarettir. Kadının yatak yapması, yeni bir sevgili ve mutlu olacağı işlerle ilgilenmesi anlamı taşır. Açık havada bir yatakta uyumak, iyi ve hoş deneyimlerin yanı sıra maddi durumunuzun da iyileşeceğine işarettir. Yatağı ıslatmak, hastalık ya da iş hayatının kötü gitmesi demektir.

 

Rüyada bir yatakta hasta ya da ölü görmek; devamlı bir kedere uğrayacağınıza, yatağınızı evden dışarı attığınızı ve tekrar içeri aldığınızı görmek; eşinizden boşanıp tekrar eşinizle evleneceğinize, yatağınızın fare tarafından yendiğini görmek; eşiniz sizi aldatmaya çalıştığına, yatağınızın havada uçtuğunu görmek; eşinizin öleceğine, yatağınızın yüksek bir yerde serili olduğunu görmek; şeref ve itibarınızın artacağına, yatak eski ve kirli ise; geçimsizliğe, yatak yeni ise; iyi geçinmeye, yatakta uyumak; sıkıntı ve stresten kurtulmaya, yatakta yalnız bulunmak; bir tehlikeye, yatağın bozulduğunu görmek; sırlarınızın açığa çıkacağına işarettir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Rüyada Ranza Yatak Görmek

   Rüyada Ranza Yatak Görmek Rüyayı gören kişinin sıkıntılarının, sorunlarının ve dertlerinin son bulacağına, yüzünün güleceğine, sağlığının yerine geleceğine, hayatının güzelliklerle dolacağına rüya sahibinin iyi, güzel ve hayırlı olana kavuşacağına delalet eder.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Yatak Yorgan Yastık Görmek

   Rüyada Yatak Yorgan Yastık Görmek Rüya sahibinin herkesin özeneceği ve isteyeceği kadar güzel bir hayatı olacağına yorulur. Kişinin, alacağı üstün başarıları sayesinde ün ve para sahibi olacağına, kendi işini kurarak yönetici koltuğuna oturacağına ve rahat bir şekilde gelir elde ederek hayatını idame ettireceğine tabir edilir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Yatak Yorgan Görmek

   Rüyada Yatak Yorgan Görmek Rüyada yatak yorgan görmek, rahatlık ve kolaylık anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin işlerinin sorunsuz şekilde hallolacağına, hayatının düzene gireceğine, ticaretinin açılacağına bu sayede lüksünün artacağına işaret eder. Deyim yerindeyse rüya sahibi bir yediğini bir daha yemeyeceği, bir giydiğini bir daha giymeyeceği kadar özel ve herkese nasip olmayacak kadar güzel bir yaşama kavuşacak demektir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Yatak Görmek

   Rüyada Yatak Görmek Rüyada yatak görmek, rüya sahibinin heyecanlı ve hareketli günler yaşayacağı anlamına gelir. Kişi gönlünün sahibi ile karşılaşacak demektir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Yeşil Yatak Örtüsü Görmek

   Rüyada Yeşil Yatak Örtüsü Görmek Rüyada yeşil yatak örtüsü görmek, hayırlı bir evlilik yapmaya delalet eder. Rüya sahibi ömrünün sonuna kadar mutlu olacağı, doğacak çocuklarından yana yüzünün güleceği ve kendilerinden razı olacağı bir evlilik yapacaktır.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

×
×
 • Yeni Oluştur...