Jump to content

Rüyada Yay Görmek


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bakınız; Ok.

 

Rüyada yay görmek; Allah Teala'ya yaklaştıran güzel amelleri işlemeye, kadına, çocuğa, erkek kardeşe yahut yolculuğa; uzun ömre, güç ve itibara, yayın güzelliği yukarıda sayılan hususlardaki iyiliğe, yayın kırık ve kötü duruşu ise, bundarda vaki olan olumsuzluklara, yay yapan kimseyi görmek uzun ömre, güç ve kuvvete, düşmana galip gelmeye, kumandana yahut sultana, insanları cihada çağıran şerefli kimseye delalet eder.

Rüyada yay görmek; Sağlığınızın düzeleceğini bildirir. Eğer sağlığınıza dikkat ederseniz bir daha ciddi bir hastalık geçirmeyeceksiniz demektir.

 

Rüyada bir hedefe okunuzla bir yay fırlattığınızı, veya bir yayla keman çaldığınızı veya herhangi bir makinenin yay kısmını görmeniz, hedefinize ulaşmak için fazla gayret harcayacağınıza ve sonunda mutlaka başarıya ulaşacağınıza delalet eder.

 

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada kın içinde bir yay görse, o kimsenin hanımı kız doğurur. Eğer hamile olan hanımı kendisine bir yay verse, erkek bir çocuk doğurur. Yayının kırıldığını ve kendisi ile beraber silahı olmadığını gören kimsenin, erkek kardeşi veya çocuğu yahut ortağı ya da dostu ölür. Rüyada yayının el ile tutulacak yerinin kırıldığını gören kimsenin, dostunun veya ortağının yahut erkek kardeşinin ya da çocuğunun elinin kırılmasına işarettir. Yayın elinde kırılmış olduğunu gören kimse, vali ise vazifesinden alınır; tüccar ise, ticaretinde zarar eder. Rüyada yaya kiriş taktiğini gören kimse, evlenir. Rüyada yayı kırılan kimse, yolculuğa çıkar ve salimen döner. Bir kimse bir yayı çektiğini ve yerine gelmediğini görse, o yayın kendisine nispet edilen kimsenin işi güçleşir ve o kimse mağlup olur. Bir yaya kiriş geçirdiğini ve kirişin kesildiğini gören kimse, hanımını boşar. Bir kimse elinde kirişi geçirilmiş bir yay olduğunu görse, o kimsenin katip ve sefir olacak bir oğlu dünyaya gelir. Yayını sattığını gören kimse, din ve dünyaca kendisinde bulunan şeyi başkasından esirger. Savaş için ok attığını gören kimse, şeref ve şöhrete galip gelir veya o rakibinden muhtaç olduğu bir şeye nail olur. Yayı kırılan kimsenin, zararı az, karı çok olur.

 

Rüyada görülen yorgancı ve hallaç yayı, malı israf etmeye ve çalmadan oynamaya işarettir.

Rüyada bir yayı kurduğunu ve fakat kendisinin de onunla beraber büküldüğünü görmek, uzun ömre delâlet eder. Bir kimsenin rüyada yay ile ok attığını ve hedefe isabet ettirdiğini görmesi, saltanatın devamına, doğru hükme, insaflı davranmaya ve adaletli olmaya delâlet eder.

 

Rüyada savaş için ok attığını görmek, şeref ve şöhretle galip gelmeye ve rakibinden muhtaç olduğu şeyi almaya alâmettir. Bekar bir adamın rüyada yaya kiriş taktığını görmesi, onun kısa zaman içinde evleneceğine delâlet eder.

 

Kırda sapan taşı ile taş attığını görmek, helal mala ve ganimete delâlet eder.

Bir valinin rüyada yayın elinde kırılmış olduğunu görmesi vazifeden azledilmesine, tüccarın görmesi, ticaretinde zarar ve ziyana delâlet eder.

 

Devletin yüksek kademesinde bulunan bir kimsenin rüyada attığı okun nişana isabet etmemesi de zalim bir idareci olduğuna delâlet eder. Rüyada elinde kirişi geçirilmiş bir yay olduğunu görmek, rüya sahibinin elçi olacak bir oğlunun dünyaya gelmesine işarettir.

 

Rüyada yay görmek yakın zamanda yolculuğa çıkacağınıza, bir çocuğunuzun olacağına ve iman kuvvetine işaret eder. Rüyada bir yayla ok atmak için hazırlık yaptığını görmek ömrün uzun olmasına işaret eder. Sağlığınızın düzeleceğini bildirir.

 

Allame Meclisi: Yay çektiğinizi görmek; yolculuğa çıkacağınıza…

Birinin size yay verdiğini görmek; bir erkek çocuğunuz olacağına…

Yayınızın kırıldığını görmek; musibet göreceğinize…

Yayınızı sattığınızı görmek; bir cezaya çarpıtılacağınıza işarettir

İbn-i Şirin: Ok ve yaya sahip olmak; kazançlı bir yolculuk geçireceğinize…

Birinin size yay verdiğini görmek; bir erkek çocuğunuz veya kardeşiniz olacağına…

Yayla ok attığınızı görmek; hak bir sözü söylenmesi uygun olmayan bir biçimde söyleyeceğinize…

Birine yay verdiğinizi, sattığınızı veya yayın kaybolduğunu görmek; eşinizden ayrılacağınıza işarettir.

 

Seyid Süleyman rüya tabirine göre:Rüyada yay görmek, yolculuğa veya erkek kardeşe yahut kadın, çocuk ve: «(Bu suretle o, peygamberlere) iki yay kadar, yahut daha yakın oldu da.» (Sure-i Necm, ayet 9) mealindeki ayet gereğince, Allah (C. C.)’a yaklaşmaya delalet eder.

Bir kimse rüyada km içinde bir vay görse, o kimsenin hanımına bir yay sunsa, o hanım kız doğurur. Eğer hamile olan hanımı kendisine bir yay verse, erkek bir çocuk doğurur. Çünkü erkek çocuk babaya teslim edilir, ev ve dükkanda babasının yanında bulunur. Kızı ise anası terbiye eder ve evde anasının maiyetinde bulunur.

Bir yayı kurduğunu ve kendisinin de onunla beraber büküldüğünü gören kimsenin, ömrü uzun olur.

Bir kimse yayı oksuz kurduğunu görse, yolculuğa delalet eder.

Yayının kırıldığım ve kendisi ile beraber silahı olmadığını gören kimsenin, erkek kardeşi veya çocuğu yahut ortağı ya da dostu ölür.

 

Rüyada yayının el ile tutulacak yerinin kırıldığını gören kimsenin, dostunun veya ortağının yahut erkek kardeşinin ya da çocuğundan yayın delalet ettiği kimsenin, elinin kırılmasına delalet eder.

Yayın elinde kırılmış olduğunu gören kimse, vali ise vazifesinden alınır; tüccar ise, ticaretinde zarar eder.

Bir kimse rüyada genç bir adamın bir yaya kiriş geçirdiğini görse, o kimsenin düşmanının ona söylemek için söz hazırladığına delalet eder.

 

Rüyada yaycıyı görmek, uzun ömre, kudret ve kuvvete, düşman üzerine galip gelmeye ve şiddete delâlet eder. Bazı kere de rüyada yaycıyı görmek, cihat ve savaş için insanları teşvik eden kimseye işarettir. Yaycı, askerin kumandanına veya devletin başkanına da delâlet eder. Çünkü yayı bükmek kuvvet gerektiren şeydir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Rüyada İstedigini Görmek İçin

   Rüyanızda istediğinizi görmek için basit bir yöntem veriyorum.   Abdestinizi alarak yatıyorsunuz.Uyumadan önce "Ela yalemu men halak ve Hüvellatiyfül Habir" ayetinini okuyorsunuz.Bir kaç kez tekrardan sonra "Ey bu ismin hizmetlisi melek bana..... hakkında bilgi ver" deyip yine aynı ayeti tekrar ede ede uyuyorsunuz.   Ben denedim gerçekten gösteriyorlar.Ancak dikkat edilmesi gereken şey abdestli olmak aksi tatdirderahmani olmayanlar gelip korkutuyor.Birde bu işi korkmadan yapmak lazım

   , Yer: İstihare Bölümü ve Yorumlar

  • rüyada erkek bebek kıyafeti görmek

   rüyamda erkek bebek kıyafetleri gördüm .manası nedir acaba ?şuan 3aylık hamileyim aynı zamanda

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada istediğimiz şeyi görmek

   Benim çok istediğim bir şey var. Olup olmayacağını görmek için hangi duaları okuyabilirim? 

   , Yer: Sevgi ve Muhabbet için Dualar

  • Rüyada Niyetinin Nasil Olduğunu Görmek

   Bir kişi sağ bağparmağına "ya ganıc,ecib,ya sımsıyail" yazıp sonrada eybu adın hizmet meleği bana niyetimden haber ver diyerek seslenmeli tekrar uyku basınca niıyetını ve hızmet meleğine seslenerek uyumalıdır. 1 gün olmazsa arka arkaya diğer günler tekrarlanmalıdır. Tüürkçe meali " "-ben o allah'ım ki görülmeyen deinlikleri görürüm." denektir . tecrübe edılmıştır . deneyenler bılgılendırebılırse memnun olurum.., kaynak ( şemsül maarifül kübra)

   , Yer: Büyü

  • Mülk suresi 14.ayet ile istediğin şeyi rüyada görmek

   İnternette böyle bir şey gördüm ama herkes farklı bir şey demiş. Bazı yerlerde gusül abdesti alıp konuşmadan dua okuyup uyuyun bazı yerlerde dokuz kere okuyun vb. şeyler. En doğru okunuş şekli nasıl olur ve ben böyle şeylerden biraz korkuyorum başka şeyler görürüm diye ne okuyabilirim bunun için. Ben sevdiğim kişinin bana dönüp dönmeyeceği hakkında yapmak istiyorum olur mu sizce?

   , Yer: İstihare Bölümü ve Yorumlar

×
×
 • Yeni Oluştur...