Jump to content

Çekim Yasasına Dair Büyük Yanılgılar


Guest MedCezir
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çekim yasasına dair çok büyük bir yanılsama gözlüyorum. Bu bir “iste olsun” konusu olarak yorumlanıyor. Dua etmekten örnek veriliyor. Aşırı derecede olumlu olarak yorumlanıyor. Sonra da “bu kadar da pembe görüş olmaz ki canım” diyerek konu kapatılıyor.

 

Oysa çekim yasası bu değil. Çekim yasası bir şeyi çok istediğinizde onu size verme makamı değil. Çekim yasası, sürekli devrede olması itibariyle yaşamlarımızı mahveden bir yasa aynı zamanda. Nedeni ise siz bilinçlenmedikçe yaşamınızı değiştirmenizi imkansız kılması.

Çekim yasası bir “kullan at” değil. Benim bir eve ihtiyacım var dur ben bir çekim yasasına başvurayım, sırrı kullanayım diye bir şey yok.

Anlaşılması gereken şu: Düşünceler gerçekleşir.

Yani bir trafik kazası geçirip aylarca komada kalmayı hayal ederseniz çekim yasası size bunu sunmaktan çekinmez. Ölümcül bir hastalığa yakalanmayı hayal ederseniz çekim yasası sizi kıracağına kafasını kırar; hastalanırsınız.

Bu konuda tek bir kelime bile yazılmadan önce insanlar düşünüyordu. Yolda yürürken, işe giderken, eve gelirken, sevişirken, yemek yerken insan sürekli düşünür. Düşünmeye tek bir an bile ara veremiyoruz.

İşte bu düşünme eylemi sırasında çekim yasası, aklımızdan geçen şeyleri bizlere sunuyor. Şişmanlığımıza odaklanırsak çekim yasası bunu sürdürmemize yardımcı oluyor. Sokakta soyulmaktan, tecavüze uğramaktan çekiniyorsak çekim yasası bizim bu deneyimleri edinmemize yardımcı oluyor.

Bu nedenle sakınan göze çöp batar. Bu nedenle birine 40 kere deli dersen deli olur. Bu nedenle içinde bulunduğunuz gemi için yeteri kadar “ya bu gemi batarsa” diye düşünürseniz çekim yasası size serin sularda debelenme imkanı sunar.

Bu bir kanun. İnsan yapımı bir kanun değil. Doğa kanunu. Adli tatil yok, istirahat yok, ara vermek yok. Kesindir. Dilerseniz, ki dilememenizi tavsiye ederim, çekim yasasını kullanarak hastalanmayı deneyin, kaza geçirmeyi deneyin, okuldan, işten atılmayı deneyin. Sonuçlara inanamayacaksınız.

 

ALINTI

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynı şeyleri söylüyorsun böyle dipnotların çekim yasasıyla iligili açılmış her konunun altında sadece çekim yasası değil zikirlerde de keza öyle madem öyle aç bir konu en ince detayına kadar anlat ya da kanıtlarınla çürüt bu tezi var mısın shadowcuğum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

niye sana kanıtlasınki insanlar sen de aksini ispatlayamıyorsun hç çürütebildiğini görmedim gizem adına iki kapalı cümleler keza hiçkimse tarafından ben de dahil anlaşılmıyor ve kızgınlığımıza sebep oluyor sana sürekli söylüyorum madem öyle ayrıntısıyla anlatta bilelim sayın arkadaşım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...