Jump to content

Gül Düşün Gülistan Ol


Guest MedCezir

Önerilen Mesajlar

Başarının yolu buradan geçiyor.....

 

Pozitif düşünce , olumsuzluklara razı olmayan, her koşulda yapabilecek iyi bir şeyin olduğuna inanan, insan hayatını olumlu yönde etkileyen bir düşünce tarzıdır. Bu gün artık iş , spor ve sanat dünyasında bile pozitif düşünce ve beyin gücü verim arttırıcı bir faktör olarak kabul edilmektedir. Artık başarının yolu pozitif düşünmekten geçiyor. Bu iki kelimeyi hayat felsefesi olarak benimseyen insanlar umudunu, güvenini, iyimserliğini

kaybetmeden kendine güvenen, cesur ve inisiyatif sahibi bireyler olduklarını çevrelerine hissettiriyorlar.

 

Neler yapmalısınız?

 

Pozitif düşünen kişiler, pozitif enerji veren insanlarla arkadaşlık ediyorlar, pozitif enerji veren yiyeceklerle besleniyorlar, pozitif enerji yüklemek için spor ve meditasyon yapıyorlar.

 

- ;Mizah duygunuzu yitirmeyin

 

- ;Cesur olun

 

- ;İdealist olun

 

Üretken olan kişiler;

- Sezsizliğin tadını çıkarmayı bilirler

- Doğayı hisseder, ondan zevk alırlar

- Kendi duygularına güvenirler

- Kargaşa içinde de işlerine odaklanırlar

- Çocuklar gibi onlarda hayal kurmaktan hoşlanırlar

- Kendi bilinçlerine güvenirler

 

Affetmek bir terapidir

 

Affetmek , bir başka insana veya kendinize karşı içinizde duyduğunuz öfkenin yerine sevgiyi koymaktır. İşte size affetmenin birkaç yolu:

 

-İşe enerjinizi arttıracak bir şey yaparak başlayın

 

-Sanki kalbinizden konuşuyormuşsunuz ve içinizden yükselen affetme sözcüklerini dile getiriyormuşsunuz gibi yapın ..

 

-Ellerinizi kalbinizin üzerine yerleştirin, içinizden taşan duyguları hissedin

 

 

Beynin anatomisi

 

Beyin, alt beyin, üst beyin, sinir sistemi diye üç kısımdan oluşur. İnsan beyninin diğer canlılardan farkı, üst beynin gelişmişolmasından kaynaklanmaktadır.

 

Alt beyin daha çok otomatik fonksiyonları denetler. Kalbimizin atması, kan basıncı, hormonlar alt beyin tarafından idare edilir.

 

Üst beyin ise, daha çok entellektüel işlevlidir. Bilgiler burada kaydolunur, değerlendirme burada yapılır, davranışlar buradan idare edilir.

 

Peki, üst beyin alt beyni kontrol edebilir mi? Yapılan araştırmalar, bunun mümkün olduğunu göstermiştir. Biz, mutlu olmayı düşününce mutlu oluyor,hastalığı kafamıza takınca da hasta oluyoruz. Yani, düşünce tarzımız; hem yaşantımızı, hem de bedenimizi etkilemektedir.

 

O zaman şu ortaya çıkar: Beynimizin bizim için en önemli tekniği, olumlu düşünmenin ileri şekillerini uygulamasıdır.

 

Olumsuzluğu düşünmeyin...

 

 

Olumsuz zihni kurgu, yani olumsuz düşünce ise beynimizi kendimize karşı olumsuz çalışmaya programlayacaktır.

 

Örneğin bir futbolcu, üç kez kaleciyle karşı karşıya kalmasına rağmen topu dışarıya atmıştır. Bir dahaki maçta aynı hatayı yapmak istememektedir. Bunun için beynini şöyle programlamıştır: "Topu dışarı atmayacağım. Topu dışarı atmayacağım." Bunu kendi kendine defalarca söylemiş ve maça çıkmıştır. Sonuç: Topu yine dışarı atmıştır.

 

Burada futbolcunun yaptığı hata, topu kaleye atmaya değil, dışarı atmamaya

şartlanmasıdır. Bu durumda beyin, kalenin içine değil, dışına kilitlenmiştir. Bu olumsuz uyarıcı da, başarıya değil, başarısızlık korkusu yüzünden başarısızlığa götürmüştür.

 

Sadece başarıyı düşünmelisiniz

 

Olumlu düşüncede temel nokta, beyni olumlunun üzerine programlamaktır. Yâni, başarısız olmamayı değil, sadece başarmayı düşünmelisiniz.

 

Bunu hafıza noktasında düşünürsek, unutmayı değil hatırlamayı seçmeli, ona

kilitlenmelisiniz.

 

Evet, başarının en önemli anahtarlarından birisi, beynin olumlu düşünceye

programlanmasıdır. Bu ise, gerçek bir özeni gerektirmekle beraber, aslında zevkli bir uğraştır.

 

Hoşunuza gideceğini düşündüğüm bi araştırma var paylaşmak isterim..

 

Amerika'da bir okulda ilginç bir deney yapılır. Özel bir sınıf oluşturulur ve bir grup öğretmen bu sınıfa verilir.Öğretmenlere, bu sınıftaki öğrencilerin çok seçme öğrenciler olduğu söylenir. Öğrencilere de aynı şekilde, öğretmenlerinin çok seçme öğretmenler oldukları belirtilir.Yıl sonunda, sınıfın başarısı hârikadır. Okul müdürü, o öğretmenlerle bir toplantı yapar ve sınıfın gerçekte kura ile, gelişigüzel bir şekilde oluşturulduğunu açıklar. Bunun üzerine

öğretmenler, "Bu durumda, demek ki biz süper öğretmenleriz." derler. Müdür cevap verir:

 

Hayır, sizler de kura ile seçildiniz. sevgiler...

 

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşim sen düşünceden ibaretsin Geriye kalan et ve kemiksin Gül düşünürsün gülüstan olursun Diken düşünürsün dikenlik olursun MEVLANA

 

 

Beyin Bir Hologramdır

 

Bu tanımlama, görünen dünyanın yanlış olduğu anlamına gelmez; orada bir gerçeklik seviyesinde nesnelerin bulunmadığını göstermez. Bunun anlamı şudur: Bu gerçekliğin arasından geçip, evrene holografik bir sistemle bakacak olursanız, başka bir görüntüye ulaşır, farklı realiteye varırsınız. Ve bu diğer gerçeklik şimdiye dek bilimsel olarak açıklanamayan şeyleri-paranormal fenomenleri, eşzamanlılığı, olayların sanki anlamlı gibi görünen karşılaşmalarını-açıklayabilir.

 

Olumlu Düşünün Ağrılarınız Azalsın

 

.

KLNİK OLARAKTA AÇIKLANMIŞ VE İSPATLANMIŞTIR.OLUMLU DÜŞÜNÜRSENİZ AĞRILARINIZ AZALIR UNUTMAYINKİ KANSERİN BAŞ DÜŞMANI MORAL BOZUKLUĞUYDU İYİ DÜŞÜNÜP İYİ YAŞAYIN

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...