Jump to content

Kan Kanseri (Lösemi) Belirtileri...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Löseminin belirtileri nelerdir?

Löseminin klinik belirtileri birçok hastalık ile karışır. Halsizlik, iştahsızlık, solukluk, düşmeyen ateş, deride morluklar veya küçük kırmızı kanama odakları, burun ve diş etlerinden kanama, karında şişlik, lenf bezlerinde büyüme, kol ve bacak ağrıları bunlar arasında sayılabilir. Bunlardan birinin veya birkaçının olması durumunda kan ve kanser hastalıkları uzmanına başvurulmalıdır.

 

Lösemi ölümcül bir hastalık mıdır?Sağ kalma oranı nedir?

Lösemi çocukluk çağında görülen kanserler arasında tedavi şansı en yüksek olanlardan biridir. Günümüzün modern tedavi protokolleri ile akut Löseminin genel anlamda tedavi şansı %70 – 75 dir. Bazı Lösemi tiplerinde bu oran %90 ın üzerine çıkmaktadır.

 

Lösemi tedavisi her hastanede yapılabilir mi?

Lösemi tam donanımlı ve Çocuk Kan ve Kanser Hastalıkları bölümü bulunan bir hastanede tedavi edilmelidir. Bu hastalığın tedavisi ancak bu konudaki uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allahım kimseye göstermesin. Rabbim düşmanıma bile vermesin. 1 sene ne çektiğimizi bir biz bir de Allah biliyor. Löseminin bir çok çeşidi var. En önemli tedavisi ise hayata sımsıkı sarılmak, inatla, ısrarla sarılmak. Asla olumsuz düşünmemek. Beslenmesine çok dikkat etmek gerekiyor.

 

Teyzemin kızı kolundaki morluklar ve halsizlik sonucu gittiğinde öğrendi. Ama çok şükür bin şükür elhamdülillah şu anda iyi. Ama kontrollerini asla ihmal etmiyor. Beslenmesine çok dikkat ediyor.

 

Ve benim özellikle bir ricam olacak. bu hastalığa yakalanan kişileri tedavi süresince uzaktan takip edelim. Yanlarına gitmeyelim. Hepimiz mikrop taşıyoruz. bünyeleri hassas olduğundan çok çabuk bizdeki mikrobu alabiliyorlar. Yarardan çok zarar vermeyelim.

 

--- Sonraki mesaj ---

 

çok teşekkür ederim Renan canım. Emeğine sağlık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...