Jump to content

Sıkıntılı Zamanda Okunacak Dua


Guest the none

Önerilen Mesajlar

Allah kimseyi kaldıramayacağı sıkıntıda bırakmasın dileğiyle;

 

sıkıntılı zamanlarınızda bu duayı okursunuz ; la ilahe ilallahül azıymül haliym.la ilahe illallahü rabbül arşil aziym .la ilaheillallahü semavative ve rabbbül ardı ve rabbül arşil kerim.

'Peygamber efendimiz sıkıntılı zamanlarında bu duayı okurlardı.

 

 

 

Efendimiz (s.a.v.)şöyle buyurdu : sıkıntılı zamanlarınızda bu duayı okursunuz ;kederlive sıkıntılı zamanlarda ayetül_kürsi ve sure_i bakaranın son iki ayetini kim okursa Allah Teala ona yardım eder sıkıntıdan kurtarır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen Duanın gücüne inanırmıydın The None? Dua ederek sıkıntılarımızdan kurtuluyorsak dileklerimiz de gerçekleşebilir bence. Sen bunu da bir düşün derim:wink:

 

uyardığın için sağol .ben zaten duanın güçüne inanan biriyinm ben sadece emeksiz yemek denilebilen durumda dua etmem ..yani elinden gelen hiç birşeyi yapmıycan.sadece elini açcan Allahım ver Allahım ver ,olurmu, istediğini hakkatmek lazım anlamında sölemişimdir?için rahat edermi?.sumut adımları bizim atmamız lazım derim yani. tabiki Allahın kudreti merhamati sonsuz !dur ,sanırsam sende bu anlamda söyliyosun :)kendimce haklıyım ..:):)kurban bayramını kutlarım içinden herne güzellik varsa Allah bu mubarek günlerin hatrına ihsan etsin dilerim.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uyardığın için sağol .ben zaten duanın güçüne inanan biriyinm ben sadece emeksiz yemek denilebilen durumda dua etmem ..yani elinden gelen hiç birşeyi yapmıycan.sadece elini açcan Allahım ver Allahım ver ,olurmu, istediğini hakkatmek lazım anlamında sölemişimdir?için rahat edermi?.sumut adımları bizim atmamız lazım derim yani. tabiki Allahın kudreti merhamati sonsuz !dur ,sanırsam sende bu anlamda söyliyosun :)kendimce haklıyım ..:):)kurban bayramını kutlarım içinden herne güzellik varsa Allah bu mubarek günlerin hatrına ihsan etsin dilerim.:)[/quote

 

Zaten ben de oturduğunuz yerden sadece Dua edin demiyorum. Elbet biz de biliyoruz emeksiz olmayacağını. sen takmışsın somut adımlara. Buradaki birçok insan somut adımlardan birşey elde edememişki çareyi Dualarda arıyor. Sen de biliyosun ki Tevekkül denen bir kavram var.

Senin de kurban bayramın mübarek olsun The None

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...