Jump to content

Dünyanın En Pahalı 5 Maddesi‏..


Guest ARZU
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

4u6vjr9q.gifÖrümcek zehri:

Karadul örümceğine ait 1 gram zehir, 62 bin 500 euro’ya alıcı buluyor. Zehir, örümcekten sağılarak laboratuvarlara satılıyor ve ilaç üretiminde kullanılıyor.

 

Boğa spermi:

Kanada’daki Goldwyn ve Titanic adlı süper boğaların 1 gram ağırlığındaki yoğunlaştırılmış spermi, tam 55 bin euro değerinde.

 

Kuyrukluyıldız tozu:

“Stardust” uydusunun uzayda “Wild II” adlı kuyrukluyıldızdan topladığı tozun gramı 28 milyar euro’ya geliyor. ABD’li gezegenbilimci Amir Alexander, tozun Güneş Sistemi’nin ilk zamanlarına ait olduğunu açıkladı.

 

Beyaz trüffe mantarı:

Bir İngiliz asilzade, geçen ekim ayında açık artırmaya çıkarılan 1.2 kilogram ağırlığındaki beyaz trüffe mantarına 95 bin euro ödedi. Köpekler yardımıyla bulunan mantarın gramı 80 euro’ya geldi.

 

Yasemin çiçeği esansı:

Fransa’nın Grasse kentinde yetiştirilen yasemin çiçeğinin esansı çok değerli. Çünkü yasemin ekili bir tarladan ancak birkaç damla saf yasemin yağı elde edilebiliyor. Bir kilo yasemin esansı piyasada 50 bin euro’ya alıcı buluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Dünyanın En Pahalı 11 Maddesi...

      Yeryüzünde insanlığa hizmet için yaratılmış sayısız maddeler bulunmaktadır, uzay biliminde, sağlık alanında, ve askeri alanlarda kullanılan bu maddeler, işlevine göre değeri belirleniyor, 1 gramı 11 dolar olan da var, 62 trilyon dolar olan da bulunuyor, işte liste halinde dünyanın en pahalı maddeleri…   RODYUM   1 gramı 58 dolar RODYUM, çoğunlukla bir otomobilin karbon emisyonlarını azaltmak için üç yollu katalitik konvertörlerle kullanılır.   PLATİNYUM   1 gramı 58 dolar PLATİNYUM

      , Yer: Genel Kültür

×
×
  • Yeni Oluştur...