Jump to content

Bu Da Geleceğin 'Motomobili'


Guest Lucky

Önerilen Mesajlar

Bu Da Geleceğin 'Motomobili'

 

gp_358696.jpgspacer-1.gif

 

05.01.2009

 

Yeni Zelanda'da geliştirilen 3 tekerlekli konsept otomobil, radikal tasarımı ile geleceğin aracı olmaya aday.

 

Dünyada konsept otomobil tasarımı gün geçtikçe kendi içinde gelişim gösteriyor. Bunun son örneği Yeni Zelanda'da tasarlanan 'Hodge Hawk' adlı otomobil.

 

3 tekerlik olan bu konsept otomobil çarpıcı tasarımıyla geleceğin aracı olmaya aday. Hawk, sportif çizgileri ve güçlü motoruyla gençlerin gözdesi olacak gibi görünüyor.

 

gp_358695.jpg

 

120 BEYGİRLİK HONDA MOTOR

 

3 tekerlekli konsept otomobilin kaputunun altında 1000 cc'lik 120 beygirlik bir motor bulunuyor. Son hızı 233 km/s. olan 3 tekerlekli tasarımı kadar performansıyla da ön plana çıkıyor.

 

Aracın ön tekerleklerinde 19 inçlik geniş jantlar bulunuyor. Tek kişilik olan otomobilin dışında karbon fiber kullanılmış. İç tasarımda ise plastik malzemeler hüküm sürüyor.

 

Bir otomobilden çok 3 tekerlekli bir motosikleti andıran Hodge Hawk tam bir şehirli. Otomobilin boyutları kalabalık şehirlerde yaşanların park sorunu yaşamayacağını bir göstergesi.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öyle deme musti,5gün önce rüyama girdi bu araba yemin ederim. rengi bile aynıydı.

farkında olmadan çok bağlanmışım bu arabaya:) inşallah gelecekte böyle araçların üretimi çoğalır ve park sorunu biraz olsun azalır. çok kullanışlı bi araç bence. sabaları işe bununla gittiğimi düşünüyorum da süper olurdu. hem az benzin yakar;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...