Jump to content

Bebek Arabası


Guest Lucky
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bebek için yapılan alışverişte önemli bir durakta bebek arabası seçimidir.Bebeğinizin doğumundan yaklaşık 4 yaşına kadar kullanacağınız bu ürün gerek sizin gerekse bebeğinizin rahatı ve güvenliği için önemlidir.Bu yüzden karar aşamasında ihtiyaçlarınızı bilip bir çok faktörü göz önünde bulundurmalısınız.

 

Olması gereken özellikler

Günümüzde bebek ürünlerinin neredeyse tamamında CE yada ISO9001 belgesi bulunmaktadır.Sizde seçiminize bu özelikle başlayabilirsiniz.

 

Bebeğinizin güvenliği herşeyden önce gelir.Şık görünümünden ve fiyatından önce malzemesinin kayıtlı olmasına bakın.Metal aksamı bu aksamların birleşme yerleri ve kumaşı önemli.

 

Bebeğin belinden ve omuzlarından gelen 5 noktalı emniyet kemerine sahip olmalı.

Arabnın içi yumuşak ve dolgulu kumaşla döşenmiş olursa bebeğiniz daha çok rahat eder.

Arabanın hareketi sırasında sarsıntıyı en aza indirmek için tekerlekler çok küçük olmamalıdır.

Arabanın sırt dayama kısmı ayarlanabilir olmalıdır.Bebeğin uyuma oynama oturma gibi ihtiyaçlarını karşılarken 3-4 poziyonda kullanılabilmelidir.

 

Arabanın çift yönlü kullanılabilmesi size kolaylık sağlar.Güneşli rüzgalı havalarda bebeğin yönünü çevirmek yada çevresini görmesi için gidiş yönünü seçmek isteyebilirsiniz.

Bebek arabası yağmurluğu ve ayak koruma örtüsü de bebeğinizin sağlığı ve sizin pratik kullanımınız için idealdir.

 

Bebek arabasının rahat sürümü anne babalar için önemli.Kolay manevra yeteneğine sahip arabalar ve 360 derece dönebilen tekerlekler artık standart.Günümüzde çift yönlü bir çok arabada da 360 derece dönebilen tekerlekler mevcut.

 

Tek ayakla yada elle ayarlanabilen frenler kullanım kolaylığı sağlarlar.

 

Arabanın mutlaka güneş için bir tentesi olmalıdır.Tentesinde bir penceresinin olması sık sık bebeğinizi kontrol etmenizde size yardımcı olacaktır.

 

Arabanın kumaşı yıkanabilir ve silinebilir olmalıdır.Bebeği terletmeyen kolaylıkla yanmayan su geçirmeyen kumaşlar bebek arabaları için idealdir.

 

Ebevyn itme kolunun yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır.Bu arabayı kullanan farklı kişilere kolaylık sağlar.

 

Arabanın önünde mutlaka koruyucu bir bar olmalıdır.Şekli ve kullanım şekli değişssede bu bar gereklidir.

 

Bebek arabasının ayak destek yerinin olması gerekir.Çocuk büyüdükçe uzayan boyu nedeniyle bu desteği kullanma ihtiyacı artacaktır.

 

Arabanın altındaki sepetler bebeğinizin eşyaları için size gereklidir.

 

Amortisörlü bebek arabaları kaldırımlardan inerken yada engebeli yollarda bebeğinizin daha az sarsılmasını sağlar.

 

Kolay açılıp kapatılabilmesi gerekir.Özelikle tek başınıza bebeğinizle seyhata ederken kolay açılıp kapanan ve taşınan arabalar gerekir.

 

Aldığınız bebek arabasının garanti belgesi ve süresi ayrıca servis hizmeti olması gerekir.

Değişik modeller ve tercihleriniz

 

Yaşam biçimine göre bebek arabanızı belirleyin.Evinizin yeri arabanızın bagajı merdiven çıkma zorunluluğunuz toplu taşıma araçlarını bebek arabasıyla kullanma gereksiniminiz bebek arabası alırken göz önünde bulundurmanız gereken noktalar.

 

Katlandığında desteksiz ayakta duran yada omuz askısı bulunan bebek arabaları ellerinizi kullanmakta rahatlık sağladığından tercih edilen modellerdir.

 

Travel sistem bebek arabaları oto koltuğu araba bazende bir portbebeden oluşur.Yeni doğan bebeğinizin arabadan eve konforu bozulmadan taşınmasında kolaylık sağladıklarından tercih edilir.Oto koltuğu planyalayan aileler bu modelleri tercih etmelidir.

 

İkiz bebek arabaları yan yana ve önlü arkalı modellerden oluşmaktadır.Özelikle önlü arkalı oturma yerleri tandem modeli farklı yaşlardaki çocukları taşımak için idealdir.

 

Üç tekerlekli bebek arabaları son yıllarda anne babaların en çok tercih ettikleri modeller içindedir.Yola üç noktadan daha güvenli tutundukları belirtmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Rüyada Bebek Arabası Görmek

   Rüyada Bebek Arabası Görmek Rüyada Çocuk Arabasının Görülmesi Ne Anlama Gelir; Yolculuk yapılacağı anlamına gelir. Bir kişinin rüyasında bir çocuk arabası satın alıp evine getirdiğini görmesi, o kimsenin bir yolculuğa çıkabilmesi için hazırlık yaptığına Bağlıdır. Rüyasında içinde bir çocuk bulunan çocuk arabasını sürdüğünü görmesi; o kimsenin uzaktan bir yolcusu geleceğine veya bir haber alacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında boş bir çocuk arabası görmesi; o kişinin eğer evli ise bir

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?..

   Bebek arabası bebeğinizin doğumundan itibaren kullanacağınız önemli bir yardımcı gereçtir. Özellikle ilk kez anne yada baba oluyorsanız ileride nelere ihtiyacınız olacağını öngöremeyebilirsiniz.   Kullanacağınız bebek arabasının dayanıklı, güvenli, rahat ve kullanımı kolay olmasına dikkat edebilmek için aşağıdaki maddeleri okumanızda fayda var.   Bebek arabası alırken her şeyde olduğu gibi ilk bakacağınız şey kalite. Kumaş ve plastik aksamın kalitesini göz ile kontrol edin.   Bebek arab

   , Yer: Anne ve Bebek Sağlığı

  • Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?..

   Bebek için yapılan alışverişte önemli bir durak da bebek arabası seçimidir. Bebeğinizin doğumundan yaklaşık 4 yaşına kadar kullanacağınız bu ürün gerek sizin gerekse bebeğinizin rahatı ve güvenliği açısından önemlidir. Bu yüzden karar aşamasında ihtiyaçlarınızı bilip, birçok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir.   Olması Gerekenler Özellikler • Günümüzde bebek ürünlerinin neredeyse tamamında CE yada ISO9001 kalite belgesi bulunmaktadır. Sizde seçiminize ilk bu özellikle başlayabilirsini

   , Yer: Anne ve Bebek Sağlığı

  • Bebek Arabası mı Puset mi?..

   Bebek açısından;   Bebek arabaları daha konforlu ve geniş duruyor. İlk aylarında sürekli yatan bebek için güzel ve konforlu. Ancak bu genişlik ve derinlik sonraki yıl içinde sıkıntı olabiliyor. Özellikle ağırlığı ile anne adaylarını zorlanıyor. Kapladığı yer ve hacim olarak da kullanışlı olmaktan çıkıyor.   Baston pusetler de artık tamamen yatabiliyor ve gayet konforlu. Daha hafif ve az yer kaplayan bu modeller daha çok tercih ediliyor. Katlandıklarında şemsiye kadar olanları bile bulunuyo

   , Yer: Anne ve Bebek Sağlığı

  • Rüyada Bebek Arabası Görmek

   Rüyada bebek arabasını çekmek, telaşa neden olan bir durumun ortadan kalkacağına işaret eder. Arabada eğer güzel bir bebek de varsa sorun kalkacağı gibi iyi bir kısmet de gelecek demektir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

×
×
 • Yeni Oluştur...