Jump to content

Epilasyon


Guest Lucky

Önerilen Mesajlar

Epilasyon

Epilasyon kelime anlamı ile istenmeyen tüylerden kurtulma olarak tanımlanır.

Çağımızın modern insanı vucudu ve onun estetiği ile yoğun bir şekilde ilgilenmeye başlamıştır. istenmeyen tüylere çözüm arayışı bu nedenle hızla ivme kazanmıştır.

Temel ihtiyaçlarını gideren insan, toplumda bir yer edinme çabasına girişir. Bu çaba içinde fiziki görünümünün önemini fark eder. Kozmetik ve estetik çabalar bu aşamada başlar.

İstenmeyen tüylerin sebeplerini ve olası çözümlerini araştırmaya koyulur. Bu problem bir hastalığın bulgusu olabileceği gibi sadece genetik ve ailesel sebeplerden kaynaklanabilir.

İstenmeyen tüyler bazı psikolojik sorunların ya da seksüel problemlerin altında yatan asıl neden olarak karşımıza çıkabilir.

İstenmeyen tüylerden kurtulma çabası, geçmişi eski Mısır a kadar uzanan bir tarihe sahiptir.Bu tarihi süreç içersinde geleneksel ağdadan, son teknoloji ürünü lazer epilasyon a kadar çok çeşitli ürün ve yöntemler bulunmaktadır.

Epilasyon Yöntemleri

Kalıcı Epilasyon Yöntemleri

Foto Epilasyon

Lazer epilasyon

Flash lamp/ IPL epilasyon

Elektroliz epilasyon

Kombine epilasyon

Geçici Epilasyon Yöntemleri

Depilatörler

Ağda-sir ağda

Cımbız -elektrikli epilatörler

Jilet

Etkisi Şüpheli Yöntemler

Bitkisel kökenli büyüme engelleyiciler ve ilaçlar

Ev tipi elektroliz epilatörler

Transdermal elektroliz epilasyon

Transcutaneus elektroliz epilasyon

Mikrodalga epilasyon

Fotoepilatörler

Geçici Epilasyon Yöntemleri

Kılın deri üzerinde kalan bölümünün alınmasıyla yapılan işleme depilasyon,kılın kökünden alınması işlemi ise epilasyon olarak tanımlanmaktadır. Jilet,kıl döken krem ve jeller,elektrikli traş makineleri depilasyon yoluyla kılları temizleyen araçlardır.Bunların etkisi,bir kaç saat ile bir kaç gün arasında değişmektedir.

Ağda,yapışkan bantlar, cımbız,elektrikli epilatörler ise epilasyon sağlayan araç ve yöntemlerdir.Bunların etkinlikleri ise bir kaç günden bir kaç haftaya kadar uzayabilmektedir.

Depilatörler(Kıl dökücü kremler)

Yüksek asid içerikli (sodium thioglycolate, or calcium thioglycolate) gibi kimyasal maddeleri içeren kremlerin cilt üzerine sürülmesiyle bu asid içerikli maddeler kıl yapısında bulunan proteini parçalayarak kılın deri üzerinde kalan kısmını eritirler.Kıl köküne etkileri yoktur.

Etkileri 5-10 dk içinde başlar ve kişiden kişiye değişmek üzere bir kaç gün ile bir kaç hafta arasında değişir.Etkileri genellikle jiletden daha uzun sürer.

Ağız,burun, göz, genital bölge gibi hassas dokulara yakın bölgelere uygulanmamalıdırlar. Hassas cilt yapısına sahip,egzamatöz yada allerjik cilt sorunları olanların dikkatli kullanması önerilmektedir.

Depilatör için faydalı bir kaç ipucu

Kaba, kalın ve koyu renk kıllar kimyasal depilatörlere daha dirençlidirler.

Depilatörleri sıcak bir banyodan sonra cildin temiz kılların daha yumaşak olduğu bir sırada kullanın.

Depilatörleri, zedelenmiş, yara ve yanık deri üzerine asla uygulamayın.

Depilasyon sonrası bir kaç gün güneş banyosu yapmayın, güneş kremi kullanmadan güneşe çıkmayın.

Depilatör kullanıken cimrilik yapmayın kremi bol bol sürün.

Depilasyondan sonra aynı bölgede ikinci bir depilatör kullanmak için en az 28 gün bekleyin.Depilatörün uygulandığı bölgede cildin tekrar kendini yenilemesi 28 gün sürmektedir.

Ağda-Sir Ağda

Ağda eritilmiş şekerden yapılan yapışkan bir madde olup,eski Mısırlılardan beri kullanıla gelen en yaygın epilasyon yöntemlerinden biridir..Cilt üzerine hafif sıcak olarak uygulandıktan sonra kıllara yapışır ve kökünden çıkarır.Uygulama sırasında biraz ağrı duyulabilir.Erkekler gibi kalın ve derin köklere sahip kişilerde çok daha ağrılıdır.

Etkisi kişiden kişiye değişmek üzere 4-6 hf dır.Tekrar eden uygulamalar ile kıllar zayıflar ve etki süresi uzar.

Uygulama sırasında ağrı, uygulama sonrası 24 saat içinde düzelen kızarıklık dışında bir yan etkisi yoktur.

Sir ağda, yapışkan kimyasal madde içeren bantlardan oluşan modern bir ağda sistemidir.Geleneksel ağdadan farklı olarak, yapışma sadece kıla değil, cilde de olmaktadır.Bu nedenle uygulama daha ağrılı ve cilt üzeride tahriş edici etkisi daha fazla olabilmektedir.

Jilet-Traş

Erkeklerin, ergenlikten itibaren ellerinden düşürmedikleri,yüz yıllardır geçerliliğini koruyan bir depilatördür.Ucuz, etkin ve güvenlidir.Gelişen teknoloji ile birlikte, jiletlerde de kalite çok artmıştır.Krom platin esaslı jiletler ile daha keskin tıraş bıçakları üretilmiştir.Çift bıçaklı modeller daha derinden kesim olanağı sağlamıştır.Ayırıca aleovera katkılı,yumuşatıcılı,kayganlaştırıcı katkılı bıçaklar ile traş konforu artırılmıştır.

Ucuz,etkin ve pratik olmaları yanında etkinlikleri, bir kaç saat ile bir kaç gün arasındadır.Uygulama sırasında kesikler, cilt tahrişleri ve kıl batmaları sık görülür.Ayrıca hijyene dikkat edilmeyen berber salonlarında,hepatit B,hepatit C ve AİDS gibi infeksiyon hastalıkların bulaşmasına neden olan olabilmektedir.

Elektrikli Epilatörler

Döner bir cımbuz başlık ile kılları yakalayıp kökünden alan cihazlardır.Uygulama sırasında batma, yanma şeklinde ağrı duyulabilir,uygulama sonrası kıl foliküllerinini şişmesinden kaynaklanan cilt üzerinde kızarık kabartılar oluşabilir.Bunlar bir kaç saat içinde kaybolur.

Etkileri 3-8 hafta kadar sürer.

Elektrikli epilasyon un en büyük olası yan etkisi kıl köklerinde enfeksiyon gelişmesidir.Bunu önlemek için işlem öncesi ve sonrası antibakteriyel kremler sürülebilir.

Çoğu ucuza temin edilen elektrikli epilastörlerin en büyük avantajı ekonomik bir epilasyon sağlamalarıdır.Bunun yanında, ağrılı bir işlem olması ve uygulamanın uzun zaman alması en büyük handikaplarıdır.

Lazer Epilasyon

Lazer, kabaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir.Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler.Bu özellikten yararlanarak lazer ışığı tıpta 40 yıldır çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.Epilasyon amacıyla kullanım 1990 ların sonlarında yaygınlaşmaya başlamıştır. Lazer epilasyonda prensip,kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir.

Avantajları

 

 1. Hastaların çoğunda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar
 2. Tekniğine uygun yapılırsa güvenilir bir yöntemdir
 3. Bacak, sırt gibi geniş alanlarda uygulama olanağı sağlar
 4. Göreceli olarak daha az ağrılı bir yöntemdir,hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar
 5. Tekrar büyüme olsa bile oluşacak tüyler zayıf açık renkli kozmetik önemi zayıf tüyler şeklindedir
 6. Hızlı bir yöntemdir 4-5 saatte vucuttaki tüm tüyler temizlenebilir
 7. Cilt üzerine toksik yada allerjik bir yan etkisi yoktur,cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz,kanserojen olduğunu gösteren kanıt yoktur .
 8. Batık kılların ve kıl dönmelerinin tek tedavi yöntemidir.
 9. Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

Dezavantajları

 1. Lazer epilasyon tıpta yaklaşık 10 yıldır kullanıldığından,uzun dönem etkinliği ve güvenliği hakkında yeterli bilgi ve bulgu henüz tam olarak oluşmamıştır.
 2. Klinik yanıt her hastada aynı şekilde olmadığından kesin bir başarı oranı verilememektedir.
 3. Nüks oranları tam olarak bilinmemektedir, her hastada farklı nüks oranı söz konusudur.Tedaviye en iyi yanıt acık renkli ten,koyu renkli kıl profiline sahip kişilerde gerçekleşmekle birlikte nüks oranı hakkında önceden tahmin yapmak imkansızdır.
 4. Beyaz-gri,kızıl ve sarı renk kıllara genellikle etkinlik göstermez
 5. Bronzlaşmıs ciltlere lazer epilasyon yapılamaz,rengin açılmasını beklemek gereklidir.
 6. Tekniğine uygun yapılmayan lazer epilasyon tedavileri sırasında yanık,yara,deride renk değişiklikleri görülebilir.Bunların çoğu geçici yan etkiler olmakla birlikte kalıcı ve tıbbı tedavi gerektirecek kadar ciddi de olabilir.
 7. Gözlere zararlıdır, özel koruyucu gözlük takılması zorunludur.
 8. Elde tersine yeterli kanıt olmamasına karşın gebelerde kullanılması önerilmez,
 9. Herpesli (uçuk hastalığı) bölgelerde,sedef hastalığı olanlarda,prekanseroz cilt lezyonu olanlarda,cilt enfeksiyonlarında lazer epilasyon yapılamaz.
 10. Lazer epilasyonun seans başına birim maliyeti yüksektir,toplam tedavi maliyeti düşünüldüğünde ise elektroliz epilasyondan daha pahalı değildir.
 11. Bazı hastaların lazer epilasyon sırasında ağrı duyumsaması çok fazla olabilir.
 12. Bazı hastaların cilt profili lazer epilasyon için başlangıçta çok ideal gibi görünse bile tedaviye yanıt alınamayabilir.

Lazer Epilasyonla İlgili Büyük Yalanlar

 1. Ağrısız tek epilasyon yöntemidir. Günümüzde hiçbir epilasyon yöntemi ağrısız değildir,kişiden kişiye değişen ağrı eşiğine bağlı olarak lazer epilasyon sırasında da ağrı duyulabilir.Bu ağrı bazı hastalarda lazer epilasyonu sürdüremiyecek kadar şiddetli bile olabilir.Genellikle cilde lastik çarpması şeklinde tanımlanabilecek ve tolere edilebilir bir ağrı duyulabilir.En fazla ağrı duyulan bölge bikini bölgesidir. Ayrıca erkeklerde ve koyu kalın kıllara sahip kişilerde ağrı duyumsama daha şiddetli olabilmektedir.
 2. Ömür boyu kılsız bir yaşam.Lazer epilasyon kesin kalıcı epilasyon sağlayan iki yöntemden biridir, ancak bu her hasta için geçerli değildir.Lazer epilasyon yaptırmayı düşünen kişilerin en önemli beklentisi sağlanan epilasyonun ömür boyu süreceğine dair inançtır. Bu inancı lazer epilasyon merkezleri ve lazer cihazı üreticileri de desteklemekte böylece beklentiler yükselmektedir. Doğrusu şudur,günümüzde mutlak ömür boyu epilasyon garantisi veren hiçbir yöntem bulunmamaktadır,buna lazer epilasyon da dahildir.Her ne kadar son yılarda üretilen ve teknolojisi geliştirilen lazer epilasyon cihazları(long pulsed alexandrite, pulsed diode,long pulsed nd Yag ) ile kalıcı epilasyon sağlama yolunda çok önemli adımlar atılmış ve bu durum yapılmış bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.Ancak en yeni ve en etkili lazer epilasyon cihazı ile bile her hastada % 100 kalıcı epilasyon sağlama garantisi bulunmamaktadır.
 3. Lazer epilasyon kanser yapar,bu da elektroliz epilasyon sektörü tarafından üretilen bir yalandır.Her ne kadar lazer epilasyonun tıpta kullanım nisbeten yeni de olsa lazer tekniği yeni değildir. Yarım yüzyıldır, lazer tıpta değişik alanlarda kullanılmaktadır ve kansere neden olduğuna dair inandırıcı bilimsel kanıt bulunmamaktadır.Lazer enerjisi sadece,ciltte prekanseroz lezyonları bulunan kişilerde kansere dönüşümü tetikleyebilir.Bu lezyonlar lazer dışında herhangi bir uyaran tarafından da tetiklenebilir.Örneğin cildinde böyle kanser öncüsü hastalıklar olan kişiler, güneş ışığı, solaryum, enfeksiyonlar,radyasyon, kronik travma gibi uyaranla maruz kaldıklarında da kansere dönüşüm hızlanabilir. Lazer epilasyon yapılacak bölgede şüpheli bir cilt bozukluğu varsa buraya lazer uygulamadan önce bir dermatoloji uzmanına danışmak olası komplikasyonları önlemede en emin yoldur.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır

Lazer epilasyon uygulamadan önce birkaç hafta önce kıl köküne zarar veren ağda, cımbız gibi yöntemlere son verilmiş olması gereklidir.Çünkü lazer enerjisi ancak gelişme evresinde bulunan kıl kökü hücresine etki etmektedir.Daha önceden cımbızla kılın çekilmiş olması lazerin etki edeceği kıl kökünü de ortadan kaldıracağı için beklenen fayda sağlanamaz. Lazer epilasyondan önce kılların deri üzerinde kalan yüzeyel kısımları jiletle kesilmelidir,jilet kullanımı sanıldığının aksine kıllanmayı artırıcı etki yapmaz. Lazer uygulanacak cildin güneşde bronzlaşmamış olması gereklidir.Bronze ciltlere lazer uygulanması önerilmez.Lazer epilasyon sonrasında da bir süre ultraviyole koruyucu kremler kullanılması olası renk bozuklarını önlemek için gereklidir. Lazer epilasyon uygulanacak kişilerin beta karoten içeren ilaçlar kullanması(A vitamini gibi) yada karotenden zengin besinler(havuç, portakal gibi turuncu besinler)ile uzun süredir beslenmiş olmak laser epilasyonun etkinliğini azaltabileceğinden bu tür ilaçlar ve besinler kesilmelidir.

 

Epilasyon Amaçlı Lazer Tipleri

 

Lazer epilasyon amacıyla kullanılması onaylanmış 4 tip de lazer cihazı bulunmaktadır.Bu lazerler dalga boylarına göre tiplendirilirler.Lazer epilasyonda dalga boyunun çok büyük önemi vardır.Çünkü kullanılan lazerin dalga boyuna göre melanine hassasiyet artıp azalmaktadır. Melanin cilde kahve rengi veren bir pigmentdir. Derinin tüm katmanlarında bulunur ancak en çok kıl folikülü etrafında yoğunlaşmıştır. Koyu tenlilerde deride serbest melanin fazla, acık renklilerde azdır.Uygulanan lazer enerjisi yapısı gereği melanin tarafından tutulmakta ve enerjisini melanine aktarmaktadır.Bu sırada ortaya çıkan sıcaklık 60 C dereceye kadar yükselebilmektedir. Bu yüksek ısı hem melanini hem de etrafında bulunan komşu dokuları tahrip etmektedir. Melanine en yakın komşu doku da kıl folikülü olduğundan bu sırada kıl folikülü de tahrip olmaktadır.Lazer epilasyon aslında tam olarak, kurunun yanında yaş da yanar durumudur. Kullanılan lazerin dalga boyu ne kadar kısa ise melanin tarafında tutulma oranı o nisbette artar.Ancak bu durum başlıca iki soruna yol açar,birincisi melaninin tahrip olma oranı arttığından cilde rengi veren bu pigmentteki azalma ve sonuçta ciltte açık renk beneklenmeler şeklinde pigmentasyon bozuklukları görülebilir.2. olarak da lazer enerjisinin büyük bölümü derinin yüzeyindeki serbest melanin tarafından tutulduğundan kıl folikülüne ulaşabilen lazer enerji miktarı azalır bu da kıl folikülü üzerindeki tahribat düzeyini azaltır. Aşağıda dalga boylarına göre lazer tipleri verilmiştir.

 • Ruby Lazer 694 nm
 • Alexandrite Lazer 755 nm
 • Diode Lazer 800-810 nm
 • Nd Yag Lazer 1064 nm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

deneme atışı yaptırmıştım,en yüksek ışık değildi verdikleri ama fena acımıştı canım. lazer epilasyona dayanabilene bravo valla:) gerçekten gerekli ama gerekli olduğu kadar da zahmetli bir yöntem lazer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

deneme atışı yaptırmıştım,en yüksek ışık değildi verdikleri ama fena acımıştı canım. lazer epilasyona dayanabilene bravo valla:) gerçekten gerekli ama gerekli olduğu kadar da zahmetli bir yöntem lazer.

 

Laser epilasyon ağrısız tek yöntemdir sloganı yalanmış meğer. Yaşa gör sözü bir kez daha doğrulandı.

 

Bir de Karınca Yumurtası Yağı (Tala) kullanılıyormuş.

 

 

Karınca Yumurtası Yağı - Tala Nedir ?

 

grP8l18mL6my-1.jpg

 

Tala Karınca Yumurtası Yağı, ortadoğudan dünyaya yayılan geçmişten beri kullanılan acısız , iğnesiz istenmeyen tüylere etkili bir çözüm ürünüdür .

 

Talanın kullanım şekli :

 

Vücudumuzdaki tüylü bölgeyi herhangi bir yöntemle tüylerinizden arındırdıktan sonra karınca yumurtası yağını tüylerden temizlenen bölgeye elinizle masaj yaparak sürün. Bu işlemi 4-5 kere geceleri yatmadan önce yapmanız ilk seans için yeterli olacaktır. İlk seans sonrasında tüylerinizin belirgin bir şekilde azaldığını fark göreceksiniz . İlerleyen aylarda aynı yöntemle işleme devam ediniz . 4-6 seans( 4-6 ay ) sonrasında tüylerinizden tamamen kurtulmuş olacaksınız .

 

Günümüzde kadınlarının epilasyon ve diğer tüy dökme yöntemlerini tercih etmeleri yanında halen eski kültürlere alışkın olan insanlar tamamen doğal bir ilaç olan karınca yumurtası yağını tüy dökmede en etkili ve en kalıcı yöntem olarak kabul etmektedirler .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

karşınca yumurtasını da denedim:) hem de doğal kaynağından. ama sanıldığı gibi 10tl ye satılabilcek kadar bol değil o karınca yumurtasının yağı. bi kere sadece mayıs haziran ayı arası yumurtluyorlar yani yumurta 1ay içinde oluşup gidiyor. eeee belli bi evrede olacak o yumurta belli bir salgısı-yağı olacak,o da bir aydan çokdaha az zaman demek oluyor. senenin 2haftası falan şansınız varsa taşların altından bulabilirsiniz. tabi aramaya kalkarsanız göreceksiniz ne kadar nadişr bulunan birşey olduğunu ve 10tlye satılanların has karınca yağı olamayacağını;)

--------------------

aslında lazerin acı vermesi şart değil,yani atışlar arasında çok fark var. kimi atışı duymadım bile. kimisi sinek ısırığı kadardı. kimi ise dayanabileceğimin çok çok üstündeydi.

ama şu var,mutlaka acı duymak gerekiyormuş az da olsa. çünkü acı duymanız demek ışının kıl köküne etki etmesi ve kıl kökünü görmesi demekmiş. kısacası en can acıtan atışa dayanmanız gerekmiyor belki ama gene de canınızınyanması şart.

haaa buna katlanmanın ödülü ne derseniz tabi ki yıllarca sahip olacağnız pürüzsüz bir ten. yanlız şunu da belirteyim 3-5 sene sonra tek tük ayva tüyü çıkabilirmiş. bunu da birkaç senede bir gireceğiniz tek seans ile halledebilirsiniz.

lazer epilasyonu deneyeceklere son bir uyarım var: her makineli epilasyon lazer olmuyor. bir ışın verilip atış yapılması onun lazer ışını olduğunu kanıtlamaz. bence gittiğiniz yer isim yapmış,kaliteli bir yer olmalı.çünkü o aletlerin lazer olup olmadığını çoğu zaman bizim ayırt etmemiz mümkün değilmiş. jelli epilasyon yöntemi makine ile yapıldığı için lazer diye yutturulan sonra tüyleri daha da artan kişiler biliyorum. o yüzden böyle bir işe kalkışmadan önce herşeyi araştırın.

lucky arkadşımız sağolsun bilgilendirici bir konu açmış. bence internetteki bu tip konu ve görüşleri de okumadan geçmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yazılanları okyunca sasırdım biraz bende lazer epilasyon yaptırdım üstelikde hiç denecek kadar bi acısı vardı hani karınca ısırıgı kadar bi acı.kalıcılıgınında uzun yıllar sürecegini düşünüyorum zira 9 yıl önce yurt dısında yaptırmıs bi tanıdıgım var halada çok memnun.kalıcı ve acısız lazer epilasyon sanırım uygun cilt tipine göre ve sanırım birazda markası önemli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet lazer ışığının da çeşitleri varmış. hani lazer nasıl olsa hepsi aynı dememek lazım. kaç tane türü varmış. benimki plasmalite diye bir şeydi. ama ben fazla güvenemediğim için hala araştırıyorum doğrusu. zaten en yüksek derecedeki ışına dayanabilen var mıdır sanmıyorum. gerçekten çok yanmıştı canım. bazı özel hastanelerin de yaptığını duydum. sanırım öyle yerler daha güvenli. çünkü benim gittiğim yerde uzman çalışıyordu. dedim neci neyin nesi bu,verebildikleri tek cevap bu:uzman.

yani 2ay kursa gidip sertifikayı alıp uzman olmuşsa alıyor aline makinayı lazer yapıyor. çok yanlış bence. bunu yapanların sağlık görevlisi olması gerekli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet aynen öyle hatta tecrübeme sabit bi kısa konumu anlatayım size ben özel hastanede dr a yaptırdım seansı 60 ytl ye arkadasımda bi güzellik merkezine yaptırdı 50 ytl ye sırf 10 ytl ucuz diye sonuc : ben halimden şükür cok memnunum onun 1.seansda lazer uygulanan bölge yandı göz göz kabarcıklar olustu ardından bunlar patladı pul pul döküldü ardından kahverengi lekelerini oldugu bi hal aldı verdigi parayamı yanarsın yoksa cektigi eziyetemi.ona uygulana lazerle ban ugulanan lazer aynı tip di yani ikimzinde diod lazer ama ben esmerim o beyaz tenli ten farkı ve uzman tarafından yapılmaması bu sonucları dogurmustu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • Bir Lazer Epilasyon Skandalı Daha!..

   Bir lazer epilasyon skandalı daha!     Kolunda yanıklar oluşan Nazlı K., epilasyon merkezinden şikâyetçi oldu.   İstanbul'da bir lazer epilasyon skandalı daha karakolda bitti. 22 yaşındaki Nazlı K., epilasyon yaptırmak için Avcılar'daki bir güzellik merkezine gitti. Gazete Habertürk'ün haberine göre;   burada lazerli tedavi işlemi uygulanan Nazlı K., belirli günlerde güzellik merkezine giderek epilasyon yaptırmaya başladı. 5 gün sonra tekrar merkeze giden Nazlı K.'ya epilasyon işlemini

   , Yer: Sağlık Haberleri

  • Kanser Olduklarını Epilasyon Sayesinde Öğrendiler!..

   Kanser olduklarını epilasyon sayesinde öğrendiler!     İzmir'de bir Dermatoloji polikliniğine epilasyon için başvuran iki kadının ben ve cilt renklerindeki değişiklikler dikkat çekti.   İzmir'de bir Dermatoloji polikliniğine epilasyon için başvuran iki kadının ben ve cilt renklerindeki değişiklikler dikkat çekti.   Dermatoloji Uzmanı ve hemşirelerin yaptığı muayenede iki kadına da kanser ön tanısı kondu.   İleri tetkiklerde kadınların kansere yakalandıkları anlaşıldı. Dermatoloji pol

   , Yer: Sağlık Haberleri

  • Şimdi Lazer Epilasyon Zamanı...

   Şimdi lazer epilasyon zamanı   İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok yöntem bulunuyor. Bunlardan biri de lazer epilasyon. Uzmanlar, çevredeki dokuya zarar vermeden kılı yok edecek ölçüde lazer ışını gönderilmesi gerektiğini vurguluyor.   Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en doğru zamanın kış mevsimi olduğunu belirten ŞişliLazer Epilasyon ve Sağlık Merkezi Estetik Uzmanı Yasemin Miras, lazer epilasyonun istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en etkili yöntem olduğunu söyler

   , Yer: Estetik Cerrahi

  • Son Trend 'Ütüleme Epilasyon'..

   Son Trend 'Ütüleme Epilasyon'   Kozmetik ve estetik alanlarında gün geçmiyor ki yeni bir uygulama kadınların kapısını çalmıyor.   Epilasyon alanında da ortaya çıkan son yenilik 'Ütüleme Epilasyon'.   Güzellik uzmanları “Soprano Ütüleme Epilasyon” adı verilen yeni teknolojiyi, kozmetik ve güzellik alanında en çok rağbet gören uygulamalardan olan epilasyonun en konforlu hali olduğunu belirtiyor.   Son dönemde popülaritesi hızla artan bu teknolojiye olan talebin her geçen gün büyüdüğünü be

   , Yer: Estetik Cerrahi

  • Soru: Epilasyon Öncesi Anestezi

   xylocaine spray ve emla kremi duymuşuzdur hepimiz almayı düşünmüştüm ama uzun süre kullanılırsa sürdüğünüz bölgenin bi süre sonra hişbişey hissetmemeye başladığını kadınlık hissinin kalmadığını anestol kremin se ölümcül etkenler yarattığını yazmışlar bazı sitelerde fikriniz nedir bayanlar

   , Yer: Sorular

×
×
 • Yeni Oluştur...