Jump to content

Unutulmaz Hint Filmi : Avare


Guest Lucky
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Unutulmaz Hint Filmi : Avare

Avareyim.. Avereyim.

yıllardır perişan berduş derbederim

kardeş ne bu ? bahtımız hep kara huu..

avareyim avareyim

Yolunu kaybetmiş bir garip kuş gibi

sevgilim diyerek çırpınır, inlerim

hep yetim öksüz gezerim

kardeş ne bu ? bahtımız hep kara huu.

avareyim avareyim

Dünyaaa...

Dünyaaa.. ben senin merhametsiz okunla vurulmuşum

Beni neden hep yerden yere vurdunn..

avareyim avareyim

Başrollerini Raj Kapoor ve Nargis Matter ' un üstlendikleri unutulmaz Hint filmidir. 1951 yılında çekilmştir. Ülkemizde sinemalarda 8 ay oynatıldığı tekrar tekrar vizyona girdiği anlatılmaktadır.

Konusu

Raji fakir bir semtte büyümüş, Annesine ekmek çalarken yakalanmış ve küçük yaşda hapisle tanışmıştır. Aradan geçen uzun yıllardan sonra çocukluk aşkı olan Selma ile şans eseri birbirlerini hatırlamadan tanışırlar. Selma avukattır ve eğer kanunla başın bir gün derde girdiğinde seni ben savunacağım der. Ülkenin baş hakimi olan Hakim Mitat' a görede zenginlerin çocuğu avukat, fakirlerin çocukları ise Hırsızdır.

Hırsızlık suçundan, Raji' yi de hapse atmak ister. Onu bıçakla yaralama teşebbüsünde bulunan Raji yakalanır ve ömür boyu hapse mahkum edilmek üzere mahkemeye çıkarılır. Selma verdiği sözü tutar ve mahkemede Raji' yi savunur.

Mahkemede beklenmedik bir gelişme yaşanır, Selma' nın babası öldükden sonra onu okutup avukat yapan kişi olan Hakim Mitat; aynı zamanda Raji' nin öz babasıdır. Raji Hakim Mitat' ın yıllar evvel terk ettiği eşinden olan öz oğludur.

Hakim Mitat yıllarca savunduğu zenginlerin çocuğu avukat, fakirlerin ise hep hırsızdır sözünde tamamen yanıldığını anlamıştır. Ama öz oğlunu hapis cezasından yinede kurtaramaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi olayda bi de amca var :))) Nasıl unutulur bu şarkı ve bu film. ağlamaktan gözlerim şişmişti ilk izlediğimde . Sanki başka bi dünyaya gidip geri gelmiştim valla. hatta bi iki hafta leyla gibi dolaştığımı hatırlarım. artık bi filmin etkisi niye bende bi saatten fazla sürmüyorsa. filmler mi kötü ben mi katılaştım anlamıyorum ki :)))Teşekkürler Lucky özlemişim bu şarkıyı ve Raj Kapoor u .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...