Jump to content

Vali


Guest Lucky
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Vali

spacer-1.gif

 

41ccf4cca6d7db17f9b5d76460f2739d-1.jpg

 

Gösterim tarihi : 09.Ocak.2009

 

Yönetmen : M.Çağatay Tosun

 

Oyuncular : Erdal Beşikçioğlu, Uğur Polat, İsmail Hacıoğlu, Şemsi İnkaya

 

Dil : Türkçe

 

Tür : Drama

 

Fragman : video-1.gif İzlemek için tıklayınız

 

Sağlam karakteri, güçlü iradesi, kalıpları aşıp sıradışı düşünceleri gerçekleştirmenin peşinde olan tavrı ve dürüstlüğü ile halkın güvenini ve sevgisini kazanan merhum vali Recep Yazıcıoğlu’nun son olarak görev yaptığı Denizli'de başından geçen ilginç olaylar beyazperdede.

 

Konusu

Bugün bile yaptığı pek çok sıradışı çalışma ile anılan Yazıcıoğlu, son derece sıradan; ancak geride bir çok soru işareti bırakan bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybetmişti. Bu üzücü kazanın arkasındaki sır perdesi, ucu uluslararası örgütlere ve gizli servislere dayanan ilginç olaylar “Vali” filmine konu oluyor.

 

Yapımda, gizli ya da açık biçimde sergilenen politik oyunlar ve uluslararası çıkar noktalarınn kesiştiği enerji meselesi de irdeleniyor. Film, gizli oyunları bozmanın peşindeki vatansever bir devlet adamının görevinin son dönemlerinde yaşanan olayların perde arkasını ve esrarlı ölümünün gerçek sebeplerinin kaynağını sinemaseverlere sunma iddiasında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Vali Nasıl Olunur?..

   Vali, bir ilin genel idaresinin başı ve temsilcisidir. İl idaresi ve valinin görev ve yetkileri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu kapsamında açıklanmaktadır. Bu kanuna göre, bakanlıkların kuruluş kanunlarınca, her ilde ihtiyaç olunan kadar teşkilat bulunur. Bu teşkilatların her birinin başında ise il idare şube başkanları yer alır. Bu şube başkanlarının altında da ikinci derecede memurlar görev alır. Tüm bu teşkilat ise valinin emri altında bulunmaktadır.   Ülkemizde vali olabilmek için birkaç k

   , Yer: Meslek Dalları ve Kariyer Edinme

  • Rüyada Vali ile Konuşmak

   Rüyada Vali ile Konuşmak Rüyasında vali ile konuştuğunu gören kişi, herkes tarafından âlim olarak kabul edilmiş bir kişiden ilim irfan öğrenip, onun yolundan gidecek ve ileride kendisi gibi akıl danışılıp, bilgisine başvurulacak kişi olacak demektir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Vali Olmak

   Rüyada Vali Olmak Rüya sahibinin iş hayatında dikkat çeken yükselişine delalet eder. Rüya sahibi bu yükselişi ve başarısı sayesinde yöneticilerinin el üstünde tutacağı kişi haline gelecek ve iş yerinde kendilerinden sonra yetkili kılacakları kişi olacaktır.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Vali Görmek

   Rüyada Vali Görmek Rüyada vali görmek, okumuş, kültürlü, hayat tecrübesi olan, öngörü ve sağduyu sahibi, akıllı, mantıklı bir kişi ile tabir edilir. Bu kişi rüya sahibinin yakın zamanda hayatına girecek olan kişidir ve rüya sahibi kendisinden çok şey öğrenecektir. Bu bilge kişi, rüya sahibine çok şey katacak, yarım kalan taraflarını tamamlayacaktır. Rüyada vali görmek, toplumun saygı duyduğu, sözünü dinlediği ve çok güvendiği bir kişinin varlığına işaret eder.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Müslüman Beldelere Vali ve Zekat Memurları Gönderilmesi

   Hicret’in 10. senesinde İslam güneşi birçok beldede bütün haşmetiyle par­lamaya başlamıştı. Bu sırada Peygamber Efendimiz, İslamiyetin yayıldığı bü­tün beldelere vâliler ve zekât, sadaka tahsil memurları gönderdi. Necran, Had­ra­mut, San’a, Kinde, Sadif, Yemen, Zebid, Rima, Aden, Sahil, Cened [Ye­men], vâli ve zekât tahsil memurlarının gönderildikleri yerler arasındaydı.[1] [h=3]Muaz b. Cebel’in Yemen’e Gönderilişi[/h]Peygamber Efendimiz, Müslüman beldelere vâli ve zekât tahsil memurları gönder

   , Yer: İslamiyet

×
×
 • Yeni Oluştur...